Skocz do zawartości

Zamulona Vista, "brak odpowiedzi" aplikacji


karloos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od pewnego czasu system pracuje bardzo wolno:

1. operacje dyskowe w Eksploratorze Windows trwają długo, a gdy go pospieszyć klikaniem, to na pasku aplikacji pojawia się "brak odpowiedzi". Dalsze klikanie to zamglenie okna i... czekanie - albo zabicie procesu i od nowa;

2. podobne reakcje Firefoxa i innych aplikacji;

3. po zaktualizowaniu systemu do SP2 proces svchost "pożera" 60-100% procesora; czasem się uspokaja po odłączeniu kabla sieciowego (mam Internet po kablu);

4. włożenie płyty ze zdjęciami czy innymi zbiorkami to >5 minut skanowania (zależnie od objętości nagranych zbiorków) zanim można się do nich dobrać - diodka w napędzie mruga, lupka na ikonie otwieranego folderu wiruje i nic, aż zielony pasek postępu u góry dojdzie do końca.

5. dodatkowy efekt przy starcie systemu: pulpit otwiera się w ustawionej przeze mnie rozdzielczości, potem przeładowuje się i pojawia w innej, jakiejś mniejszej, po czym powraca (lub nie, aż kliknę prawym klawiszem) do właściwej.

Skanowanie Kasperskym nie wykryło nic.

Załączam logi i czekam na pomoc.

gmer_log.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Edytowane przez Landuss
Logi nie wykazują infekcji, temat zmienia dział
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ASUS serii Z92M: Sempron 3400+ 1,8GHz, RAM 1.5GB, HD Hitachi 80GB, GeForce Go6100; Vista Home Basic, indeks wydajności 2,4. Uruchamia się 11 aplikacji/sterowników: Windows Defender, HD Audio Control Panel, Synaptics, 3xNVIDIA - Driver Helper Service, Compatible Win2000Display driver i Media Center Library, Java Auto Updater, iPlusManager, Kaspersky Anti-Virus (KIS 9.0), Spybot i Firefox.

System w pełni zaktualizowany, tak samo Kaspersky, Spybot i reszta.

Odnośnik do komentarza

To jest wersja 32b. Co do zasilacza - standardowy, nie mam teraz dostępu do laptopa i nie mogę sprawdzić pracy w trybie awaryjnym.

Skończyła mi się cierpliwość i komputer przeszedł operację rekonstrukcji systemu (recovery). Sam proces aktualizowania systemu był ciekawy, po zrekonstruowaniu wgrałem SP1 i SP2 z płyt, następnie wgrałem Kasperskiego i ściągnąłem aktualizacje z witryny MS; było ich w pierwszym rzucie 56, z czego zaktualizowało się 8, reszta zakończona niepowodzeniem. W trakcie użytkowania (luźnego, jakieś pisemka i Internet) partiami dograło się te 48 zakończonych poprzednio niepowodzeniem. Po którejś aktualizacji (chyba partii zawierającej SP1 do Microsoft.Net) svchost dostał wścieklicy i zawłaszczył wszystek procesor; kilka następnych aktualizacji wgrywało się i konfigurowało ponad 8 godzin. Potem w kilku krokach ściągnęła się i dograła reszta. Summa summarum po wszystkich aktualizacjach system działa nieco lepiej, było "brak odpowiedzi", ale nie było "zamglonego" okna aplikacji i czekania na jakąkolwiek reakcję. Dzięki za pomoc. Ale do tematu wrócę, bo drugi komp reaguje identycznie jak ten przed rekonstrukcją - to pewnie w nowym temacie, zgodnie z zasadami forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pierwsi podejrzani: Kaspersky i SpyBot. Zwłaszcza ten drugi ma tendencję do obciążania nadmiernie systemu...

 

Zacząłbym od:

- wyczyszczenia pliku hosts

- deinstalacji Spybota

- deinstalacji Kasperskyego

 

Spróbuj to zrobić po kolei, obserwując bacznie czy kolejne kroki niosą ulgę dla komputera.

 

Drugi pomysł:

Pobierz i odpal ShellExView i wyłącz w nim wszystkie rozszerzenia oznaczone na różowo, zresetuj komputer i obserwuj skutki.

 

BTW - Vista sama w sobie nie jest najszybszym systemem na świecie ;)

Edytowane przez Sality
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiem, że Vista jest przyciężka, ale cały problem powstał wtedy, gdy zaczęła naprawdę ślimaczyć. Zwłaszcza wqrzający jest powtarzający się regularnie "brak odpowiedzi" na pasku aplikacji przez 15-20 sekund. SpyBota zainstalowałem po regeneracji systemu mając płonną (jak widać) nadzieję, że uchroni przed nawrotem "brak odpowiedzi". Spróbuję zastąpić Kasperskiego jakimś np. Avastem, może to coś da...

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku jasnej odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...