Skocz do zawartości

WinXP nie uruchamiają się przeglądarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli temat nie pasuje do działu, to proszę Moderatora o przesunięcie do odpowiedniego.

 

Więc po kolei w sobotę odpaliłem kompa i wszystko było OK. Niestety wieczorem klikając w ikonkę Firefox przeglądarka nie otworzyła się, wyglądało tak jak by komputer się zawiesił więc nadusiłem przycisk reset i zaczęły się problemy komputer nie uruchomił się (czarny ekran ok 15 min.) więc nadusiłem reset ponownie wynik taki sam i tak jeszcze dwa razy, za czwartym razem coś zaskoczyło - uruchom w trybie awaryjnym ale możliwość uruchomienia tylko w trybie bez łącza (internetu). Uruchomiłem. Była możliwość przywrócenia systemy więc przywróciłem do ostatniego możliwego dnia, niestety nie rozwiązało to problemu. Niestety komputer uruchamia się z alertem: ochrona przed wirusami - nie znaleziono. Przeskanowałem DrWeb. Wszystkie pliki przenoszę z kompa na laptopa i na odwrót na pendrive. Chciałem zaznaczyć, że w tych sprawach jestem laikiem i prosił bym o łopatologię, krok po kroku co mam robić.

Temat również rozpocząłem na: http://forum.dobreprogramy.pl/winxp-nie-uruchamiaja-sie-przegladarki-tryb-awaryjny-t460489.html niestety bez powodzenia.

 

Raporty:

OTL Txt: http://www.wklejto.pl/104314

OTL Extras: http://www.wklejto.pl/104316

DrWeb: http://www.wklejto.pl/104365

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na przyszłość: proszę czytać zasady danego forum, w tym przypadku log z OTL jest utworzony na innych warunkach niż tu oczekiwane (tu nie wkleja się tej przestarzałej matrycy z przeliczeniami MD5). Pod kątem diagnostyki w dziale Malware niepełny zestaw logów, brak obowiązkowego raportu pod kątem detekcji rootkit, z GMER. Przed uruchomieniem należy pozbyć się Alcohola i tego sterownika emulacji wirtualnych napędów:

 

PRC - [2007-05-28 18:57:54 | 000,275,968 | ---- | M] (Rocket Division Software) -- C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

DRV - [2007-10-16 17:26:47 | 000,685,816 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

Do wykonania ogłoszenie: KLIK. Deinstalacja Alcohol + wymontowanie SPTD narzędziem SPTDinst.

 

Póki co, na razie nic nie wskazuje na infekcję, ale bez weryfikacji GMER jest to sprawdzanie na pół gwizdka. W OTL widać tylko (nieistotne dla problemu) śmieci: oparty na Conduit gry Toolbar i zbędny podrzucasz "newsów" Logitech Desktop Messenger (oba do deinstalacji). A wyniki z Dr. Web praktycznie bez znaczenia: wszystkie wyniki typu "SCRIPT.Virus" wyglądają na fałszywy alarm, podobnie z instalatorem Springboard SprBd075.exe, SoftonicDownloader to klasyfikacja adware i to nie jest żadna infekcja w potocznym rozumieniu.

 

 

Więc po kolei w sobotę odpaliłem kompa i wszystko było OK. Niestety wieczorem klikając w ikonkę Firefox przeglądarka nie otworzyła się, wyglądało tak jak by komputer się zawiesił więc nadusiłem przycisk reset i zaczęły się problemy komputer nie uruchomił się (czarny ekran ok 15 min.) więc nadusiłem reset ponownie wynik taki sam i tak jeszcze dwa razy, za czwartym razem coś zaskoczyło - uruchom w trybie awaryjnym ale możliwość uruchomienia tylko w trybie bez łącza (internetu).

 

Jeśli był tu brutalny reset, to pierwszym skojarzeniem jest naruszenie struktury systemu plików i przeprowadzenie sprawdzania dysku pod kątem błędów. Ponadto, czy próbowałeś po prostu przeinstalować Firefox?

 

 

Niestety komputer uruchamia się z alertem: ochrona przed wirusami - nie znaleziono.

 

W Twoich logach nie widać żadnych znaków zainstalowanego programu antywirusowego (a jeśli taki był, to nagrabiłeś sobie Przywracaniem systemu, które zeruje programy zainstalowane po punkcie do którego wrócono). Tak więc komunikat jest zgodny ze stanem faktycznym. Co tu cię niepokoi? Jak wygląda ten alert (zrzut ekranu pokaż)?

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
5.10.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...