Skocz do zawartości

Samoistne restarty komputera


Kadmilos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad miesiąca mam problem z moim komputerem. Podczas grania albo pracy na nim Pojawiają sie blue screeny po czym komputer natychmiast sie restartuje. Dodatkowo losowo niektóre procesy wywołują operacje i zostaną zamknięte.

 

Poniżej zamieszczam wymagane logi.

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.18

Windows XP Service Pack 2

Out of date service pack!!

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

avast! Free Antivirus

(On Access scanning disabled!)

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Ad-Aware

Adobe Flash Player

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Ad-Aware AAWService.exe is disabled!

Ad-Aware AAWTray.exe is disabled!

AVAST Software Avast AvastSvc.exe

AVAST Software Avast avastUI.exe

``````````End of Log````````````

 

Gmer.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proponowałbym zacząć od sugestii zawartych w dzienniku zdarzeń systemowych.

Error - 2011-08-27 09:04:18 | Computer Name = KADMILOS | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

Czyli startujesz do Konsoli Odzyskiwania (klik) i wydajesz polecenie

chkdsk /r

Jeśli BSOD-ów jest więcej udostępnij spakowany cały folder c:\windows\minidump.

Profilaktycznie przetestuj pamięć RAM. Przy sygnaturce błędu PFN_LIST_CORRUPT było to jedną z sugestii supportu MS (co prawda dla windows 2000, ale...). Natomiast losowe BSOD-y mogłyby sugerować właśnie problem z pamięcią. Memtest powinien trwać kilka godzin lub do pierwszego błędu. W praktyce najlepiej zapuścić go na noc. W przypadku braku błędów zwróć uwagę na czas trwania testu - tzn. czy zgadza się od momentu uruchomienia (jeśli nie, mogłoby to sugerować niepożądane restarty).

Memtest86+ znajdziesz w zestawie Parted Magic (klik). Pobierasz plik *.zip (wypakowujesz), wypalasz plik *.iso używając np. Active@ ISO Burner (klik), bootujesz z CD, uruchamiasz przy bootowaniu z... Extras Menu > Memtest86+. Tylko uruchamiasz, program będzie działał dopóki nie przerwiesz operacji.

 

Podaj też info o zasilaczu. Producent, model... Ewentualnie fotka jego tabliczki znamionowej. Oczywiście jeśli nie mówimy o laptopie.

 

Pozbądź się przestarzałego Ad-Aware. System natomiast powinieneś uaktualnić do SP3 + wszystkie późniejsze poprawki.

Z podglądu BSOD-u wysoko na liście są sterowniki avasta (w tym moduł Sandbox, zdaje się). Tutaj sugestia by testowo go odinstalować. Uzyj firmowego narzędzia w trybie awaryjnym. http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Jeśli po aktualizacji do SP3 nie bedą występować BSOD-y, zainstalujesz go ponownie. Aczkolwiek możesz spróbować tymczasowo Panda Cloud Antywirus = https://www.fixitpc.pl/topic/4803-uzylam-combofix-bez-nadzoru/page__view__findpost__p__35272 (jednak zaczekałbym z instalowaniem antywira do wyjaśnienia kwestii BSOD-ów).

 

Kiedy ostatni raz komp był czyszczony?

Przydałby się też screen z HWiNFO32 (klikasz ikonkę Sensors) lub HWMonitor. Możesz je pobrać w wersji portable (bezinstalacyjnej) - wypakowujesz, uruchamiasz.

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

http://www.hwinfo.com/

Odnośnik do komentarza

Folder Minidump

 

Zasilacz: Zasilacz

Altis ATX 300PT

 

Co do adware zaraz go odinstaluje ale podczas instalowania SP3 komputer sie zawiesił mimo to we właściwościach Mój komputer pisze mi iż obecnie posiadam Service Pack 3

 

Doczytałem też iż ponoć jeśli odpalało sie program combofix należy podać z niego loga o czym ja niestety nie wiedziałem pisząc 1 posta, zatem zamieszczam go teraz.

 

Komputer był ostatnio czyszczony 4 miesiące temu.

 

HWiNFO32

 

W nocy przetestuje ram i dodam wyniki.

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza

Nie wykluczałbym problemu z zasilaczem. Nazwa z niczym mi się nie kojarzy, ale z wyglądu tabliczki znamionowej podpiąłbym go pod tzw. "czarną listę". Garść informacji o zasilaczach, w tym markowi producenci... https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Proponowałbym testowo wymienić go na inny. Możesz pożyczyć od znajomych, rodziny... (byle nie kolejny z tzw. "czarnej listy"). Poproś kogoś o jego przepięcie. W zasadzie memtestem powinieneś też zrobić na już podmienionym zasilaczu. Wyeliminujesz potencjalne przekłamania.

 

Temperatury są OK. Ale w zasadzie prawie zawsze takie będą zaraz po uruchomieniu kompa. Jeśli dasz radę to sprawdź je po jakimś mocniejszym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Temperatury są OK. Ale w zasadzie prawie zawsze takie będą zaraz po uruchomieniu kompa. Jeśli dasz radę to sprawdź je po jakimś mocniejszym obciążeniu.

 

Komputer działa od 8 rano do teraz praktycznie bez wyłączania, z paroma restartami i 2 blue screenami rano.

 

Jak moge go jeszcze bardziej obciążyć ?

 

A co do zasilacza to popytałem sie i komputer był ponoć kupowany w stanach.

 

Zasilacza tez nie mam zbytnio jak wymienić.

Odnośnik do komentarza

Mi chodziło o jakieś wymagające gry... Ale spoko, jest OK.

Póki co sprawdźmy co z pamięcią. Potem zobaczy się co dalej.

 

Przy okazji... chkdsk powinieneś zrobić przed instalowaniem czegokolwiek. Jeśli przy tym nastapi restart to głównym podejrzanym jest zasilacz. W perspektywie jest także skan + S.M.A.R.T. dysku z MHDD = https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ (do oceny w formie fotek).

Go również znajdziesz na Parted Magic w Extras Menu. Ale najpierw memtest.

 

Zasilacz jest ATX, więc tutaj nie powinno być problemów z podmianą na inny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli uporasz się z memtestem...

Sprawdź profilaktycznie jak wyglądają kondensatory na płycie głównej. Tzn. czy nie są napuchnięte bądź wylane. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz w podanym wcześniej temacie o zasilaczach. To też może być przyczyna BSOD-ów, aczkolwiek najczęściej w takich wypadkach nie powstają pliki zrzutu. Czasem dobrze jest też sprawdzić stan kondensatorów w zasilaczu.

Możesz też poodłączać zbędne urządzenia np. zostawić tylko jedną kość RAM-u (o ile masz więcej niż jedną), poodpinać USB (np. drukarkę, cokolwiek wpiętego na USB), zostawić tylko jeden dysk (o ile jest więcej), odpiąć cd/ddvd-rom (może to czasem skutkować koniecznością ponownej aktywacji windows'a). I potestować jak będzie zachowywał się komp. Ale w przypadku kiepskiego zasilacza bywa, że mija się to z celem.

 

BTW

Avast!a odinstalowałeś?

Odnośnik do komentarza

A ile masz pamięci RAM? Jeśli więcej niż jedno możesz przetestować oddzielnie. Możesz też w każdym ze slotów... wyeliminujesz ewentualność, że to gniazdo na płycie głównej jest uszkodzone. Możesz też wyciągnąć RAM, przeczyścić styki alkoholem izopropylowym a gniazdo na płycie głównej przedmuchać albo sprężonym powietrzem albo alkoholem izopropylowym (oba dostaniesz w sprayu w sklepie z elektroniką). W przypadku sprężonego powietrza zbyt wcześnie nie włączaj kompa (ewentualne skroplenia mogą spowodować zwarcie). Czasem to zbarudzenia mogą być powodem cudów z błędami pamięci RAM. Jeśli to nic nie da... pamięć do wymiany. Możesz też przetestować je na innym kompie.

 

Jeśli nie wiesz jaką masz... pokaż chociażby raport Hardware z SIW (możesz pobrać w wersji portable) = https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Albo CPU-Z z zakładek Memory i SPD.

Odnośnik do komentarza

Mam 2 kości po 1 GB DDR2-SDRAM

Po kombinowaniu z kośćmi ramu, gdy wsadzam je osobno w dowolny ze slotów program twierdzi iż wszytko jest ok. Gdy wsadzam je razem wykrywa błędy.

zauważyłem też iż teraz Windows nie wykrywa mi DVD <tak kable są poprawnie podłączone upewniłem sie.>

 

A co do tego SIW to link w temacie który mi podałeś nie działa.

Odnośnik do komentarza

Link działa tylko trzeba sobie aktualnie to wyklikać... Purchase/Download (wersja free portable chyba została już usunięta). Możesz użyć innego programu z wymienionych w temacie. Z nie wymienionych, np. AIDA64 (komercyjny).

W zasadzie interesuje mnie dokładny model płyty głównej (+nazwa producenta), a to możesz też odczytać z CPU-Z, zakładka Mainboard. Podaj też info o procku (CPU-Z, zakładka CPU).

 

Jeśli chodzi o testowanie pamięci to dokładniej... Dwie kości razem i błędy pojawiają od razu? Osobno... jak długo testowałeś? Kilka minut może tego nie wyłapać.

IMHO takie objawy mogą też świadczyć o uszkodzonej płycie głównej (kontroler pamięci), rzadziej procesora. A jako sprawcę podejrzewałbym zasilacz.

Przetestuj kości na innym kompie.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie tak... Płyta główna to Asus P5VD2-MX z aktualnym BIOS-em, czyli nie ma się czego przyczepić (wcześniejsze zawierały jakieś poprawki kompatybilności z pamięcią RAM).

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5VD2MX/#download

DMI BIOS		

vendor Phoenix Technologies, LTD

version ASUS P5VD2-MX ACPI BIOS Revision 1017

date 04/30/2007

 

DMI Baseboard

vendor ASUSTeK Computer INC.

model P5VD2-MX

revision 1.XX

serial 123456789000)

Płyta główna obsługuje max. 4 GB, więc możesz zainwestować w 2 x 2 GB (dual channel) DDR2.

Natomiast sugerowałbym przetestowanie pamięci na innym zasilaczu, ewentualnie w innym kompie. Generalnie należałoby sprawdzić jak będzie się sprawował komp na innym zasilaczu. W przeciwnym wypadku modernizacja to ślepy strzał. IMHO obecny zasilacz to trochę za stara konstrukcja jak na tą płytę główną.

 

Ponawiam pytanie o to, jak długo testowałeś pamięci osobno?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz na widoku jakiś fachowy serwis to jak najbardziej. Poproś też o sprawdzenie sygnałów na płycie głównej. Natomiast sam możesz powtórzyć memtest dla obu kości oddzielnie, ale test powinien trwać przynajmniej kilka godzin lub do pierwszego błędu.

Jeśli będą Ci proponowali zasilacz to nie daj sobie wcisnąć... :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

zasilacz do natychmiastowej wymiany tak czy owak, żaden test wykonany na tym zasilaczu nie może być miarodajny. Nawet gdyby komp był nie tylko ze stanów ale tez z marsa to złomy tam się tez trafiają, lecz niesty zasilacz nie jest "hameryki" biggrin.gif.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...