Skocz do zawartości

Brak ładowania baterii w laptopie


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :-)

Mimo poszukiwań nie znalazłem podobnego tematu, zakładam zatem nowy.

Od pewnego czasu pojawiły się kłopoty z zasilaniem w moim laptopie HP510. Przy poruszeniu kablem znikało zasilanie = lapek przełączał się na baterię. Pomagało poruszanie kablem/ponowne wyjęcie i włożenie. Zacząłem od podstawowych spraw: wymieniłem zasilacz. Najpierw jedną część (kłopot nie zniknął), następnie drugą (tę z "koniczynką). Przez jakiś czas było dobrze, później problem powrócił ale w nieco innej postaci: znika zasilanie, laptop przełącza się na baterię ale jej nie ładuje. Wymieniłem baterię (i tak była zużyta, program diagnostyczny HP "kategorycznie kazał wymienić" :-) ) Brak poprawy. Stan obecny wygląda tak, że jeśli laptop ma włożoną baterię, pracuje od razu na niej. Brak ładowania. W serwisie poradzono aby w ogóle wyjąć baterię. Ok, laptop chodzi normalnie (jest prąd). Ale nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę, bowiem kłopoty z zasilaniem wciąż są, przy poruszeniu kablem (nie zawsze) po prostu "zabija się" (co zrozumiałe: zasilanie znika a baterii brak).

Co z tym zrobić? Gdzie i co sprawdzić? Macie jakieś sugestie, podobne doświadczenia? Sprawa jest w "bebechach"? Jakieś zwarcie? Brudne styki czy co? (sorry, mało techniczny jestem :-) ) W serwisie sprawdzili zasilacz jakimś omomierzem czy innym woltomierzem = podobno w porządku. Gniazdo w laptopie także.

Profil zasilania ustawiony na laptop (nigdy nic nie zmieniałem).

WinXP HE SP3. Żadnych przeróbek, overclockingu, itp.

Dawać jakieś logi? Zdjęcia? Screeny?

Będę wdzięczny za pomoc, sugestie, dobre rady...

P.S.: Nie ma napinki, jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie, ale prędzej czy później muszę jakoś zawalczyć z problem...

 

EDYCJA: Wróciłem z wakacji to i wracam do tematu. Problem wciąż aktualny. Jak jest włożona bateria, laptop pracuje tylko na baterii, której zresztą nie ładuje. Jak wyjmę baterię, pracuje normalnie, na zasilaczu. Jeszcze jedno: gdy jest bateria, wyłączanie systemy trwa masakrycznie długo: mogę czekać w nieskończoność przed monitorem z komunikatem: trwa zapisywanie ustawień...

Ma ktoś jakiś pomysł? O co, w ogóle, może chodzić?

 

EDYCJA2: Hmm... nikt nie ma żadnego pomysłu? Trochę się poprawiło ale wciąż przy poruszeniu kablem (nie zawsze) potrafi zniknąć zasilanie. Może to wina kabla (wymieniałem)? Fajnie by było, gdyby ktoś z wiedzą o tych sprawach pochylił się nad tematem...

 

EDYCJA3: Cóż, liczyłem na jakąkolwiek sugestię czy pomysł co takie objawy mogą w ogóle sugerować, od czego zacząć... Nie wiem, czy temat przerósł, czy to ja niekomunikatywny jestem?

 

EDYCJA4: Sprawę rozwiązała wizyta w serwisie = wymiana modułu zasilania + modułu ładowania. Wygląda, że wszystko dobrze. Temat do zamknięcia, żeby nie wisiał tak...

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...