Skocz do zawartości

Moduł telemetryczny


Gorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zainteresowałem się bardziej tematem automatyki przemysłowej, ponieważ instalowałem u siebie w domu i firmie system alarmowy i dobrym rozwiązaniem był moduł telemetryczny iMod automatyka przemysłowa

Moim zdaniem to bardzo ciekawa inicjatywa polskiego producenta. Zauważcie też, że za darmo jest dodawane oprogramowanie do graficznej wizualizacji danych a do tej pory trzeba było płacić tysiące złotych za oprogramowanie typu SCADA.

 

Co o takim rozwiązaniu i sprzęcie myślicie ? może macie lepsze pomysły, ponieważ zamierzam zamontować system alarmowy także u swojego syna w domu ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro sam montujesz to nie lepiej zainteresować się sterownikami PLC i po prostu zrobić inteligentny dom.

Daje linka do fajnej strony gdzie gość sam sobie projektuje oraz realizuje taki inteligentny domek: http://plc-home.pl/realizacja-systemu/podlaczenie-przepustnica-gwc

O tyle lepsze że alarm oraz monitoring jest tylko jedną z opcji a możliwości kończą się na pomysłowości realizatora.

Ale jeżeli zależy ci tylko na alarmie byc może też monitoringu to to co zaprezentowałeś wygląda jak dla mnie całkiem obiecująco. Ale tak jak mówię jak szaleć to na całego i zainwestować w PLC o wiele lepsze zadowolenie i korzyści:

Co można z tym zrobić:

alarm , monitoring, podgrzewanie rynien, kranu do podlewania ogródka, pompy obiegowe cwu, sterowanie bramą garażową,klimatyzacja,

może nawet gdy kiedyś będą napylane ekrany tv możliwość wyświetlania codziennie innego widoku na ścianie :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Daje linka do fajnej strony gdzie gość sam sobie projektuje oraz realizuje taki inteligentny domek: http://plc-home.pl/r...rzepustnica-gwc

 

Witam, strona bardzo ciekawa, autor tej strony ma bardzo ciekawe pomysły i na kilku z nich skorzystałem, przede wszystkim zastosowałem czujnik 1-wire. Zastosowanie Imoda z interfejsem 1- Wire umożliwiło mi kontrolę wszystkich elementów, której mam u siebie w domu i firmie czyli teraz już czujników temperatury, alarmowych i kontroli dostępu (otwarcia drzwi, okien).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...