Skocz do zawartości

Infekcja z Facebooka, BSOD-y


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Temat założyłem w imieniu kolegi, który siedzi obok z laptopem.

 

Problem polega na tym, że kolega właśnie podczas przeglądania Facebooka złapał jakąś infekcję, która uniemożliwiła mu uruchamianie plików .exe. Niewiele się zastanawiając zrobił to, co w jego przekonaniu było najlepsze, czyli postawił system na nowo. Jednak pojawił się nowy problem: BSOD-y, które pojawiają się (podobno, bo nie widziałem) zarówno w czasie kiedy np. rozmawia przez Skypa, jak i kiedy jego komp jest tylko włączony i nie używany.

 

Mam wątpliwości, czy aby infekcja nie zagościła ponownie na jego lapku poprzez dysk usb, lub w inny sposób, dla tego też ten temat założyłem tutaj.

 

System operacyjny to Vista Home Premium 32bit.

 

A oto logi:

OTL

Extras

Gmer

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie notuję żadnych śladów infekcji.

 

 

Niewiele się zastanawiając zrobił to, co w jego przekonaniu było najlepsze, czyli postawił system na nowo. Jednak pojawił się nowy problem: BSOD-y, które pojawiają się (podobno, bo nie widziałem) zarówno w czasie kiedy np. rozmawia przez Skypa, jak i kiedy jego komp jest tylko włączony i nie używany.

 

Trudno tu precyzyjnie diagnozować nie mając danych na temat BSOD: KLIK (punkt 5). Jeśli miałabym na nosa zgadywać, to pierwsze podejrzenie pod kątem BSOD zaraz po reinstalacji Windows budzi oprogramowanie zabezpieczające (skombinowanie Avast z PC Tools Firewall Plus). Ale zobaczymy co ujawnią zrzuty pamięci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...