Skocz do zawartości

BIOS widzi tylko 2.5 GB ram z 4, przed aktualizacją widział 3 GB


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Pozatym cały czas mówię: mam DDR2 a nie DDR.

Duże znaczenie może mieć też to iż szyna jest na 533 Mhz a pamięci na 800 Mhz. Nawet pamięci 1 GB 667 Mhz powodują problem, bo nie można włączyć PAE

 

Masz plyte kompatybilna z DDR + DDR2 i z tego wynikaja problemy z czestotliwoscia dla DDR2 nieprawdaz ?

Szyny to sa na 133MHz + dzielniki jak w opisie instrukcji wynika.

 

F1 - to prawda sprawdzalem na gigusiu - sorry.

 

Masz tam w BIOS-e jakies turba i ultry to kombinuj troche. Dziwi mnie brak ustawien napiec (DDR / DDR2) moze to wlasnie z automatu wylazi. Ladny kipisz - biez sie do nauki swojego biosu, albo sprzedaj RAM i kup kompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

DDR + DDR 2 nie są kompatybilne w jednoczesnej pracy na żadnej mobo. Albo to albo to. Pozatym czy ja mówiłem coś że mam DDR pamięci ? od samego początku mówie iż mam DDR2. Ustawienia napięć są tylko te co napisałem.

 

Opcje Turbo oraz Ultra powodują niemożność "włączenia" komputera tj.włącza się jest czarny ekran i nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Gdzie napisalem iz uwazam , ze sa kompatybilne?

DDR + DDR 2 nie są kompatybilne w jednoczesnej pracy na żadnej mobo

 

W ktorym miejscu kazalem Ci montowac DDR do slotow, uwazasz, ze nie wiem co pisze?

Pozatym czy ja mówiłem coś że mam DDR pamięci ?

 

Na to nic nie poradzimy

Ustawienia napięć są tylko te co napisałem.

 

Mogles napisac w pierwszym poscie, ze mieszane 2GB+1GB nie pracowaly poprawnie.

gdy zrobię 2 GB 800 Mhz + 1GB 667 Mhz to bios widzi 3 GB

 

Po czym piszesz

2 GB 800 Mhz + 1GB 677 Mhz się gryzą, niby je wykrywa ale dość często komputer się muli i ogólnie zawiesza się

 

Podajesz informacje co widzi BIOS, a w rzeczywistosci mamy info z monitora, czyli POST.

 

Jesli nic nie rozumiesz z danych technicznych swojej plyty to ja nic na to nie poradze. Zapakuj tak jak bylo

wcześniej miałem 2x1 GB 667MHz i działało

lub jesli jednak nie dzialalo, bo juz sie nie lapie co dziala, a co tylko widzi i gdzie to widzi

Szyna ma 533 a ramy 800 i dlatego nawet 677 mi nie zadzialaja w tym ukladzie

no to dzialaly czy nie? -

to kup 2x1GB DDR2 533MHz i daj sobie spokuj.

 

Znalazlem strone ze sterownikami, pokombinuj posprawdzaj, moze cos na chipset znajdziesz http://driverscollection.com/?H=P4M890T-M2%20%28V1.0B%29&By=ECS%20%28Elitegroup%29&dpage=3

Edytowane przez picasso
Link poprawiony. //picasso
Odnośnik do komentarza

2 GB 800 Mhz DDR2 + 1GB 667 Mhz DDR2 działają, ale są momenty iż komputer zawiesza się i muli podczas gry, lub przeglądania internetu.

 

Strona którą podałeś ma niepoprawny link, pozatym tu sterowniki nic nie pomogą jak BIOS nie chce odczytać tej ilości ram. (o te czarne tło mi chodzi)

 

Nie wiem poco dałeś link do BIOS-a skoro mam już tę wersję dawno

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...