Skocz do zawartości

Czy XP Home wspiera PAE?


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozumiem oco ci chodzi z tą Vistą, nie umiem znaleść nowej wersji bios dla swojej płyty, ta którą pobrałem rzekomo dla niej nie działa. Narazie mam 2 GB, dopiero między poniedziałkiem a wtorkiem będe mieć nowe kości, w wrześniu przesiadka na 7 x64. Tak jak mówię u koleżanki która ma Professional a tylko 512 MB ram się napis pokazał, a u mnie na home z 2 GB niema :(

 

Tak wygląda mój boot.ini

 

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT/TUTag=25MNVT /Kernel=TUKernel.exe/PAE

 

nawet jak usune wpis z tuneup odpowiedzialny za pasek z visty to nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza

Przedstawiłem moje doświadczenie. Miałem najnowszy BIOS pod XP i zamontowałem 2x2GB RAM-u. BIOS rozmiaru pamięci nie widział. Po wgraniu poprawki BIOS pod instalację Visty, pojawiło się to co przedstawiłem wcześniej.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect /NoExecute=OptOut

Z pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza

Otrzymałem już swoje 4 GB ram, lecz bios widział tylko 3 GB, udało mi się zaktualizować bios do najnowszej wersji (ustawienia podane przez producenta były błędne dlatego nie mogłem zaktualizować) lecz po aktualizacji biosu system i bios widzi tylko 2,5 GB

 

https://www.fixitpc.pl/topic/5159-bios-widzi-tylko-25-gb-ram-z-4-przed-aktualizacja-widzial-3-gb/

 

@Mirf o jakiej ty aktualizacji mówisz? Wgrałem najnowszy bios i tylko pogorszyło, bo teraz system widzi 2,5 GB RAM

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...