Skocz do zawartości

Jak się pozbyć verclsid.exe


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

A to dlatego iż jest to bardzo problematyczna poprawka a raczej jej wynik. Gdyż przy otwieraniu folderów obrazów, (które nie koniecznie mają w sobie jakieś obrazy a mimo tego windows z jakichś powodów zrobił ten folder folderem obrazów) w których jest np. duża liczba z widokiem miniatury to ten proces się mnoży o powoduje zawieszanie lub przywieszanie się komputera, i rżnie mojego proca na 100%. Wiem że to coś jest wprowadzone dla celów bezpieczeństwa, ale jak to się ma wiązać z ograniczeniem komfortu i wygody korzystania z komputera to ja dziękuje tej aplikacji. Wcześniej tego nie było a komputer działał dobrze. Myślę że moje oprogramowanie zabezpieczające wystarczy (KIS 2012)

 

Jak to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podbijam, mam ten sam problem, głównie gdy gram jest to strasznie odczuwalne, komp muli, gry się tną, w dodatku to pojawią się co chwilę ; / komp był nie dawno formatowany. Antywir cały czas włączony, skanowałem 2 razy, ale nic nie wykryło, ściągnałem tez program schell coś tam, ponoć tam można to wyłączyć, powyłącząłem tam pare co żre dużo procka, ale to i tak nie pomaga, na Vercslida nie ma chyba mocnych

Odnośnik do komentarza

Skopiuje to, co napisałem na innym forum, bo troche sie z tym bawiłem ale efektu żadnego, DragonFire, dzięki, szkoda tylko,ze to ostatni tydzien wakacji, i nic nie pogram, no ale okej xd

 

Witam wszystkich. Mam problem z plikiem rundll32.exe, w menadżeże zadań gdy pojawia sie ten proces, zżera mi ponad 90% procka, i komputer się tnie, odczuwalne jest to zwłaszcza w grach ;/ no nie mogę grac normalnie, muli minutę, po czum ustępuje na chwilę, i pojawia się znowu zamulając wszystko, w momencie wyłaczam gre i tyle z rozrywki, skanowalem kompa róznymi skanerami, Malvabytes, SpyBot, Ad-Adware, i antywirem Avast, nie wykryły nic, wcześniej ten sam problem tyczył się pliku Vercslid.exe, jednak wyczytałęm gdzieś, ze ktoś zmienił jego nazwe, i było okej, mnie to nie pomogło, aż go usunałem, teraz ten sam problem mam z rundl32.exe. Bardzo proszę o pomoc, chciałbym w coś popykać...ale nie da rady ; / wiem ze to jest ważny plik systemowy, i tak po prostu usunąć go nie można, dlatego nie wiem co mam już robić, a i wyłączylem też go w uruchamianych procesach przy starcie, ale i tak się sam włącza, proszę o pomoc.

 

EDIT: zapomniałem napisać, ze komputer był niedawno w naprawię, miałem wymienianą kartę graficzną, i przy okazji był formatowany, problem pojawiał się od początku, ale myślałem że z czasem minie

Odnośnik do komentarza

Może nikt wam nie uświadomił, ale Rundll to taki pośredni program pomagający innym aplikacjom się uruchamiać.

Info takie można znaleźć np tu http://www.file.net/process/rundll32.dll.html

 

Więc myślę, że najpierw się uruchamia jakieś jedno gów**, a po chwili inne przy użyciu tego procesu.

 

 

Może więc inaczej, jest taki program jak "Process Explorer", on pokazuje szczegółowo, co się uruchamia przy pomocy innych składników systemu. Można te pozycje zaznaczyć i dostać szczegółowe informacje na ich temat, jak również, zamknąć oraz co lepsze, trwale zamknąć, można też zawiesić program na jakiś czas, zrobić mu dumpa (plik z informacją o nim), przeszukać informacje o nim online, wyświetlić właściwości, w których masz tyle informacji o nim, że się można strzelić w czaszkę (to by pewnie pomogło na jakimś forum, w odnalezieniu problemu, jeśli sam sobie nie dasz rady).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...