Skocz do zawartości

Office 2000 i 2007 - Brak możliwości przeinstalowania


ichito

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu na forum sporo fachowców, więc przedstawiam swój problem. Od kilku dni mam kłopot z pakietem Office 2000 na drugim laptoku. Zaczęło się od tego, że chciałem otworzyć w Power Point prezentację zapisaną na nowszym Office z rozszerzeniem ".pptx". Oczywiście uruchomić się jej nie udało, bo tego formatu 2000 nie czyta, więc znalazłem oficjalny pakiet Microsoftu "File Format Converter", który takie rzeczy powinien załatwić. Niestety załatwił mi Offica 2000.

Po instalacji uruchomił się przy próbie odpalenia prezentacji instalator Office 2007, który sobie zalegał spokojnie gdzieś na komputerze i nie był aktywny przez prawie 1,5 roku. Pakiet ten był dołączony i zainstalowany jako wersja trial na firmowanym przez HP laptopie. Po okresie próbnym zainstalowałem Office 2000 i tak funkcjonowało wszystko w porządku.

Próbowałem odinstalować wersję 2007...kiedyś musiało mi się to udać skoro nie działał i nie było go na wykazie zainstalowanych programów...ale nic z tych rzeczy. 2007 jest wciąż zainstalowany (jest na liście), przy tym nie działa i nie da się go tym razem odinstalować, bo mam komunikat, że cos jest nie tak z wersją językową. Przy tym wszystkim 2000 również nie działa...znaczy się udało się doprowadzić dzięki wykorzystaniu punktów przywracania i jakiś tam jeszcze "kombinacji alpejskich" do tego, że PP i Excell normalnie się otwierają, ale Word "ni chu-chu". Przy próbie jego otwarcia uruchamia się instalator Office 2000 i w pewnym momencie zatrzymuje się na komunikacie "Błąd 1706" i dalej, że "Z powodu wystąpienia błędu instalacja została przedwcześnie zakończona".

Próba naprawy z poziomu samego Offica - "wykryj i napraw" daje ten sam komunikat.

Próbowałem jeszcze oficjalnych porad ze strony Microsoft - przeinstalowanie z "dodaj/usuń programy" (instalowanie składnika przy pierwszym uruchomieniu, napraw instalację) - bez zmian

Próbowałem usuwać katalog Office12 z Program Files - nie da się usunąć, przy czym w usługach i procesach nic nie wskazuje, żeby coś z 2007 dzialało.

Zainstalowałem nowy Windows installer - to samo.

Próbowałem w końcu - nie jeden raz - przeinstalować i z CD i z instalki z dysku twardego - w tym przypadku dostaję, komunikat, że administrator zabronił tej instalacji...a przecież tak właśnie kiedyś 2000 zainstalowałem.

 

Nie bardzo wiem, jak sobie z tym poradzić...jakieś porady i propozycje?...poza przywróceniem obrazu partycji - nie ma takiego - czy sformatowaniem partycji i instalacji wszystkiego od początku :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem w końcu - nie jeden raz - przeinstalować i z CD i z instalki z dysku twardego - w tym przypadku dostaję, komunikat, że administrator zabronił tej instalacji...a przecież tak właśnie kiedyś 2000 zainstalowałem.

Daj logi (zwykły i extras) z OTL - opis w dziale poświęconym wirusom.

 

Co do problemów:

 

1/ Spróbuj usunąć Office'a z trybu awaryjnego (przy uruchamianiu komputera naciskasz i trzymasz F8, aż pojawi się menu zaawansowanych opcji rozruchu; wybierz tryb awaryjny).

 

2/ Może TO

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...