Skocz do zawartości

Program do szybkiego łączenia obrazków


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu, który połączyłby szybko większą ilość mniejszych obrazków w jedną całość. Obrazki są pobrane z "zoomify" i są to kwadraty 250x250, program powinien działać tak, że tworzona jest siatka, powiedzmy 60 okienek w poziomie na 50 okienek w pionie (do dowolnego ustalenia) i poprzez przeciąganie obrazków do poszczególnych klatek tworzona by była szybko jedna całość. Na teraz sklejam taki obraz piksel do piksela w programie graficznym ale trwa to bardzo długo, bo jest ich wszystkich ok 800...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chyba nie bardzo rozumiem, w programie graficznym takim jak GIMP, ustawiasz siatkę i przyciąganie do siatki i obrazki tylko przeciągasz i ustawiają się same równiutko, możesz również ustawić linie pomocnicze nie wiem czy są w Gimp-ie, są w Corelu, i również ustawia się przyciąganie do linii, tworzysz z nich odpowiednią kratownicę i tylko przeciągasz obrazki i wstawisz gdzie ci pasuje.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie powinieneś szukać programu a makra lub skryptu pod program, którego używasz (o ile on takie coś potrafi wykorzystać). Photoshop podobno ma możliwość nagrywania makr, czy da się je odpowiednio zmodyfikować - nie wiem. Gimp nagrywania makr raczej nie ma, ale skrypty można napisać w kilku językach programowania. Myślę, że np. poniższy przykład dałoby się tak napisać by osiągnąć zamierzony efekt...

http://4programmers.net/Python/Gimp

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi. Siatka w gimpie bardzo dobra, właściwie o coś takiego mi w pytaniu chodziło, ale tak sobie teraz myślę (po 1,5 godzinnym składaniu mozaiki) czy jeszcze bardziej nie dałoby się tego uprościć. Na skryptach się niestety nie znam, może się z tym jednak zaznajomię, ale jakby ktoś wiedział o programie, który potrafiłby wczytać z folderu powiedzmy 700 obrazków i ułożyć je w jedną całość (według nazw), a następnie wyeksportować do pliku to też proszę o informację. Próbowałem programów do tworzenia panoram, ale nie są one doskonałe w dokładnym sklejaniu, np. microsoftowy ICE potrafi załadować te wszystkie pliki, nawet ułożyć układankę, ale jak już sklei to niedokładnie (jest dość ubogi w opcje) a poza tym nie chce zapisać całości na dysk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...