Skocz do zawartości

Pomoc konwersji pliku wideo o dużym rozmiarze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli napisałem temat w złym miejscu to z góry przepraszam.

 

Przejdę do meritum: nagrałem program telewizyjny (1h, SD) na dysk PC. Plik jest w formacie AVI, a jego rozmiar to... 20 GB. Teraz moim problemem jest konwersja tego pliku tak, aby on "schudł", ale i jednocześnie nie stracił swojej jakości obrazu. Do tej pory próbowałem z kilkoma programami - rozmiar spadał w granice 300-800MB, ale spadała jakość obrazu... Dodam, że ponowne nagranie nie wchodzi w grę (brak powtórki w TV).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pobierasz program VirtualDubMod:

http://www.videohelp.com/tools/VirtualdubMOD

 

File -> Open video file... - ładujesz do programu swój plik.

 

Video -> Full processing mode (domyślnie jest zaznaczone, ale upewnij się, że i tak u Ciebie będzie).

 

Video -> Compression... (wybierasz kompresję Cię interesującą, w tym przypadku uważam, że najlepsza będzie x264, ale nie każdy normalny odtwarzacz DVD to obsłuży). Zaznaczasz x264, powinno być gdzieś na dole listy. Klikasz Configure i tu masz pole do popisu. Zaznaczasz VirtualDub Hack. W Twoim przypadku domyślne ustawienia powinny wystarczyć, na środku masz suwak, który możesz regulować jakość (im lepsza, tym większy plik).

 

File -> Save as...

 

Podajesz nazwę, jedno pole niżej wybierasz MKV, potem zapisujesz plik i czekasz, aż się przerobi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...