Skocz do zawartości

Limit rozmiaru zdjęcia w usłudze Picasa Web Albums


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przesłać do serwisu "Picasa" plik o wymiarach 1200x 300 pikseli, niestety nie da się :( . Dawniej bez problemu przesyłałem tam pliki do 1600px, jest mi to potrzebne do szablonu bloggera (obrazki), gdyż z tamtej lokalizacji najszybciej się ładują, szybciej nawet niż z imageshack, poza tym lubię mieć w szablonach porządek więc najlepiej aby były w tej usłudze.

 

W necie na jednym forum wyczytałem, że podobno są teraz jakieś ograniczenia do 800px na zdjęcie, ale trochę ten wpis niewiarygodny, bo mnie "Picasa" przeskalowała obrazek do 940 pikseli. Poza tym na oficjalnej stronie pisze: "Maksymalny rozmiar zdjęcia: rozmiar zdjęć przesyłanych do usługi Picasa Web Albums nie może przekraczać 20 MB, a ich rozdzielczość nie może być większa niż 50 megapikseli. Rozmiar zdjęć do przesłania (w pikselach) można zmniejszyć, zmieniając ich wymiary w programie Picasa."

http://picasa.google.com/support/bin/answer.py?answer=43879

 

Wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Miejsca to jeszcze tam trochę zostało. Ale już chyba wiem co jest grane - google wprowadziło limity dla zwyczajnych kont pewnie po to aby zachęcić do testowania google +. W tym ich plusie akceptują zdjęcia do 2048x2048, info na ich polskiej stronce widać nieaktualne...

 

Edycja:

Uzupełnię, bo może ktoś tu kiedyś trafić np. przez google, a nie chcę wprowadzać w błąd..Okazuje się, że jednak jest nadal możliwość przesyłania większych obrazków, ale nie są one dostępne z poziomu interfejsu tej webowej aplikacji (tzn. linki do nich, bo otwierać je można poprzez flashową przeglądarkę) Trzeba pogrzebać w źródle strony aby wyciągnąć taki link, oczywiście jakieś tam ograniczenia na pewno są co do wielkości tych plików, ale 1200 pikseli póki co da się tam składować.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...