Skocz do zawartości

Orange Free nie daje się odinstalować


juliana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, wiec proszę o wyrozumiałość i przeniesienie, jeśli nie ten dział.

Mam Vistę Home Premium SP2.

Chciałam odinstalować aplikację Orange Free. Plik instalacyjny pochodził z modemu USB Orange - Huawei E1752C, którego już nie mam.

I tu niemiła niespodzianka.

Niestety - ani z ikonki usuwania programu w Menu Start, ani przez Programy i Funkcje, ani programem CC Cleaner nie udaje się.

Jakiego bym sposobu nie użyła, deinstalacja rozpoczyna się, po czym na większym białym ekranie dostaję komunikat jak na screenie. Jeśli kliknę na Tak, komunikat znika, ale biały ekranik zostaje, a deinstalacja nie postępuje.

Plik docelowy istnieje, i jest pusty.

Szukałam w Google ale znalazłam tylko o problemach z instalacją, natomiast nic o niemożności usunięcia. Proszę o pomoc.

Załączam screen i logi, piszcie jeśli coś jeszcze jest potrzebne.

post-2714-0-40067300-1312815401_thumb.jpg

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wejdź do Menedżera Urządzeń i sprawdź co stoi po pozycją Modemy. Tam powinny byc sterowniki do modemu. Jesli są PPM na sterownik i wybierasz Odinstaluj (obrazek)

Dodatkowo sprawdź jakie masz połaczenia, czy przypadkiem nie zostało połaczenie od Orange. Jak jest usuń je.

 

 

 

SRV - [2009-10-14 16:44:38 | 000,090,112 | ---- | M] (France Telecom SA) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\France Telecom\Shared Modules\FTRTSVC\0\FTRTSVC.exe -- (FTRTSVC)

 

sprawdź w usługach czy nie masz coś od braci Francuzow

Start > polecenie uruchom services.msc

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnego modemu 3G , jest tylko ten wbudowany ( to laptop) do wydzwaniania.

Teraz mam inny modem , Huawei E173u-2 z softem Play Online, którego to właśnie softu używam do łączenia się z Orange po GSM ( więc połączenia nie usunę, bo jest potrzebne). Teraz modem nie jest podłączony i dlatego go nie widać.

Usługi też w załączniku. Tylko co to ma do komunikatu instalatora?

Aha jeszcze coś. Aplikacja OF była instalowana w kwietniu dwukrotnie, bo za pierwszym razem nie łączyła - i nie przypominam sobie wtedy problemu z deinstalacją, a nie sądzę raczej abym instalowała przez " nadpisanie". Natomiast w międzyczasie potem robiłam przywracanie systemu.

Odnośnik do komentarza

No napisałam, że jak kliknę na Tak to się zamyka okienko z samym komunikatem, a zostaje biały prostokąt na którym okno komunikatu się znajduję. Natomiast nie dzieje się nic konkretnego, wtedy muszę wejść w managera zadań i wyłączyć 3 uruchomione procesy pliki .exe z tym że prostokąt się zamyka już po wyłączeniu install.GUI.exe.

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Apple.com/iTunes,version=: File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Apple.com/iTunes,version=1.0: C:\Program Files\iTunes\Mozilla Plugins\npitunes.dll ()

O3 - HKU\S-1-5-21-3574540450-4129702011-1268068816-1002\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.

O3 - HKU\S-1-5-21-3574540450-4129702011-1268068816-500\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.

 

 

:Commands

[emptyflash]

[emptytemp]

 

Kliknij w wykonaj skrypt. Po restarcie powinien sie pokazać log z usuwania.

 

O4 - HKLM..\Run: [Windows Defender] C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe (Microsoft Corporation)

Start > polecenie uruchom > services.msc

znajdź na liście usługe Windows Defender i zatrzymaj, a następnie przestaw tryb startowy na Wyłączona. Az dziw bierze że ESET tego nie zrobił.

 

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216019FF}" = Java 6 Update 23

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022F0}" = Java 6 Update 22

Do aktualizacji Java. Jest wersja 7 KLIK

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

1. Niekonsekwentnie zaznaczasz wejście Autostart Windows Defender:

 

O4 - HKLM..\Run: [Windows Defender] C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe (Microsoft Corporation)

A każesz wyłączać całkiem co innego = usługę:

 

SRV - [2008-01-21 04:23:32 | 000,272,952 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

Tu należy wyłączyć oba elementy.

 

2. Powód usuwania wtyczki iTunes z Firefox? Chyba się nie sugerujesz jednym odczytem "not found"? Skutek to usunięcie pliku:

 

========== OTL ==========

Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@Apple.com/iTunes,version=\ deleted successfully.

Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@Apple.com/iTunes,version=1.0\ deleted successfully.

C:\Program Files\iTunes\Mozilla Plugins\npitunes.dll moved successfully.

 

 

 

juliana

 

1. Nanieś poprawkę na powyższe - uruchom msconfig i w karcie Uruchamianie odznacz także start Windows Defender (bo teraz po wyłączeniu usługi będzie sypało błędami).

 

2. Avast wygląda na niekompletnie odinstalowany, pozostał wpis na liście zainstalowanych + sterownik:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"avast" = avast! Pro Antivirus

 

DRV - [2011-02-23 16:56:55 | 000,371,544 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | System | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswSnx.sys -- (aswSnx)

Na początek spróbuj użyć Avast Uninstall Utility. I po tym przedstaw nowy log z OTL (włącznie z Extras). Tu do korekty jeszcze jest odpadek po Symantec, ale najpierw pokaż co zdoła (nie)zrobić Avast Uninstall, bo może trzeba będzie i elementy Avast ręcznie usuwać.

 

3. Jeśli aktualizować, to jest tu więcej delikwentów z tym wymogiem:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.5 - Polish

"Mozilla Firefox (3.6.13)" = Mozilla Firefox (3.6.13)

Firefox 5.0.1 + Adobe Reader X (10.1.0)

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
1. Niekonsekwentnie zaznaczasz wejście Autostart Windows Defender:

 

Picasoo, nawet nie masz pojecia, jak sie bałem dać skrypt :( ....dobrze, że chociaż napisałem o co mi chodzi z Defenderem. Fakt powinienem przedstawić wpis zaczynający się od SRV

 

Powód usuwania wtyczki iTunes z Firefox?

 

noooo............bo nie ma ITunes :(

 

Nanieś poprawkę na powyższe - uruchom msconfig i w karcie Uruchamianie odznacz także start Windows Defender

ale ja napisałem co ma zrobić z Defenderem

Odnośnik do komentarza
noooo............bo nie ma ITunes

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{350FB27C-CF62-4EF3-AF9D-70FF313FE221}" = iTunes

"{57752979-A1C9-4C02-856B-FBB27AC4E02C}" = QuickTime

"{6956856F-B6B3-4BE0-BA0B-8F495BE32033}" = Apple Software Update

"{EE6097DD-05F4-4178-9719-D3170BF098E8}" = Apple Application Support

"{FF1C31AE-0CDC-40CE-AB85-406F8B70D643}" = Bonjour

 

ale ja napisałem co ma zrobić z Defenderem

 

Ale Ty wyłączasz usługę w services.msc (odpowiednik spożycia karty Usługi w msconfig), a ja daję do wyłączenia drugi zaniedbany składnik = wpis Autostartu (siedzi w karcie Uruchamianie w msconfig). Jeszcze raz, są tu dwa wpisy Windows Defender:

 

O4 - HKLM..\Run: [Windows Defender] C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe (Microsoft Corporation)

SRV - [2008-01-21 04:23:32 | 000,272,952 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

Oba należy wyłączyć. Twoja akcja dedykuje tylko wpis SRV ale nie O4 (a sam nie zniknie). Zaś po wyłączeniu usługi wpis O4 będzie próbował startować coś co nie będzie się mogło uruchomić (bo usługa jest off).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

..myślałam, że sprawa zakończona. :unsure:

Faktycznie, było tak że po wykonaniu wszystkiego co doradził @Belfegor, z ciekawości kliknęłam na iTunes, i wyświetlił się komunikat o konfigurowaniu programu przez system Windows, a dopiero potem otworzyło się okno.

W chili obecnej iTunes plug in w Firefoxe jest obecny.

Windows Defender - mam usługę wyłączoną także z autostartu, wykonałam to od razu po zatrzymaniu w services.msc, w programie CC Cleaner ( to znaczy tam wyłączyłam autostart)

 

I teraz, pobrałam ten Avast Uninstall Utility, pytanie: czy mam do uruchomienia koniecznie przełączyć na tryb awaryjny?

Odnośnik do komentarza
Faktycznie, było tak że po wykonaniu wszystkiego co doradził @Belfegor, z ciekawości kliknęłam na iTunes, i wyświetlił się komunikat o konfigurowaniu programu przez system Windows, a dopiero potem otworzyło się okno.

W chili obecnej iTunes plug in w Firefoxe jest obecny.

 

Ten efekt wskazuje, że iTunes wykrył naruszenie swoich komponentów i przeinstalował z własnego cache to co zostało tu omyłkowo wycięte, bo plugin w Firefox sam na miejsce nie wrócił.

 

 

Windows Defender - mam zatrzymaną usługę i wyłączoną z autostartu w programie CC Cleaner.

 

Usługa to jest co innego niż w CCleaner (zawężony do ubogiego Autostartu). Potwierdź: usługa wyłączona w services.msc + drugi wpis Windows Defender w Autostarcie odptaszkowany w CCleaner?

 

 

Teraz otworzyłam temat.. i bardzo proszę, podajcie mi sumarycznie co mam jeszcze wykonać, bo się trochę gubię.

 

Punkty 2+3 z mojej instrukcji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Usługa to jest co innego niż w CCleaner (zawężony do ubogiego Autostartu). Potwierdź: usługa wyłączona w services.msc + drugi wpis Windows Defender w Autostarcie odptaszkowany w CCleaner?

 

Windows Defender - zatrzymane, wczoraj zgodnie z instrukcją, w services.msc, nie wyłącza się ( po restarcie znów pokazuje: uruchomiony), w CCleanerze odptaszkowany, msconfig też pokazuje odptaszkowany.

Tak to wygląda:

Mam wyłączyć we właściwościach ( tryb uruchomienia)?

I ponawiam pytanie, czy Avast uninstall utility mam faktycznie uruchomić w trybie awaryjnym, jak to piszą na stronie programu?

Odnośnik do komentarza
Mam wyłączyć we właściwościach ( tryb uruchomienia)?

 

Oczywiście, w przeciwnym wypadku po restarcie usługa Windows Defender znów zastartuje (jest przecież aktualnie w stadium "Automatycznie"). Samo zatrzymanie usługi działa tylko sesyjnie, twałe wyłączenie to przestawienie Typu startowego.

 

 

I ponawiam pytanie, czy Avast uninstall utility mam faktycznie uruchomić w trybie awaryjnym, jak to piszą na stronie programu?

 

Na wszelki wypadek tak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za całe zamieszanie :huh:

 

Windows Defender - zatrzymane, wczoraj zgodnie z instrukcją, w services.msc, nie wyłącza się ( po restarcie znów pokazuje: uruchomiony), w CCleanerze odptaszkowany, msconfig też pokazuje odptaszkowany.

 

zatrzymaj usługe i tryb startowy ustaw na wyłączony.

 

I ponawiam pytanie, czy Avast uninstall utility mam faktycznie uruchomić w trybie awaryjnym, jak to piszą na stronie programu?

 

Tak jest.

 

EDIT. Sory nie widziałem cię Picasso

Odnośnik do komentarza

Narzędzie Avast Uninstall sobie poradziło w pewnym stopniu, ponieważ zniknął sterownik przeze mnie wcześniej punktowany ale nie wpis na liście zainstalowanych. Czyli będę to korygować plus wspominany wcześniej szczątek Symantec i dwie inne poszkodowane usługi. W OTL wklej co podane niżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\avast]
 
:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (Seagate Sync Service)
SRV - File not found [Auto | Running] --  -- (HWDeviceService.exe)
SRV - [2007-09-12 19:27:24 | 002,999,664 | ---- | M] (Symantec Corporation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\LuComServer_3_2.EXE -- (LiveUpdate)
 
:Files
C:\Program Files\Symantec

 

Gdy zadanie się wykona, klik w Sprzątanie. Koniec.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...