Skocz do zawartości

Tester płyt głównych


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już jakiś czas temu zauważyłem taką "zabawkę" jak tester płyt głównych. Na allegro można to bez problemu kupić (przykładowy link) ale pytanie na ile takie urządzenie jest przydatne. Czy miał może ktoś z takim czymś do czynienia, czy jest to coś co faktycznie zdaje egzamin czy tylko zabawka na którą można wydać sobie parę złotych. Jeśli jest to przydatne to które urządzenie ewentualnie sprawuje się najlepiej i warto na nie wydać trochę kasy. Będę wdzięczny za ewentualne opinie osób które miały/mają okazję się tym posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja uważam że jest to tylko dobre w przypadku kiedy nie działa głośniczek, nie zgodzę się z opisem że w przypadku głośniczka jest bardzo mało kodów, jest ich bardzo dużo i można to znaleźć właśnie na stronie bioscentral. Co do samej karty, dobrze że jest ona na PCI, można stosować we wszystkich komputerach, oprócz oczywiście laptopów, są również takie karty pod LPT zasilane z USB, z 4-cyfrowym wyświetlaczem i możliwością sprawdzenia kolejności wyświetlanych kodów w czasie testu, bardzo dobre ale te porty również znikają z komputerów.

A tak podsumowując to żadnemu amatorowi i tak to się nie przyda bo będzie szukał po sieci co dany kod oznacza i co można z tym zrobić, a jak się nie zna to lepiej jak nie będzie pchał łap tam gdzie nie trzeba, według mnie to tylko taki gadżet wciskany ludziom na Allegro, a fachowcy to chyba powinni mieć swoje jakieś profesjonalne urządzenia do testowania sprzętu

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się jednak że sygnały wydawane przez bios (przez głośniczek) są dość okrojone w stosunku do ilości kodów POST. Na stronie bioscentral można zobaczyć że tych kodów w zależności od biosu jest całkiem sporo a głośniczek ma co najwyżej paręnaście możliwości. Może nie jest to urządzenie super profesjonalne ale chyba jednak dość przydatne. Czy będzie to amator czy ktoś bardziej rozeznany w temacie to za pewne wszystkich oznaczeń kodów nie będzie znał i zapewne sięgnie po opis tych kodów do netu. A może ktoś zna lub ma inne urządzenie tego typu warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...