Skocz do zawartości

Często zwisy i BSOD'y


Jagla

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zwis znowu wystąpił. A tutaj to o co prosiłeś

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.18

Windows XP Service Pack 3

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Microsoft Security Essentials

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java 6 Update 26

Adobe Flash Player 10.3.181.34

Adobe Reader X (10.1.0)

Mozilla Firefox (x86 pl..)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Windows Defender MSMpEng.exe

Microsoft Security Essentials msseces.exe

Microsoft Security Client Antimalware MsMpEng.exe

``````````End of Log````````````

Odnośnik do komentarza

Co rozumiesz przez pojęcie zwis? Był BSOD?

Sugerowałbym jeszcze zamianę RAM-u miejscam. RAM testowałeś zadje się 11,5 h... Czas pracy programu, który widziałeś na ekranie pokrywał się z wyliczonym od momentu uruchomienia do zatrzymania (innymi słowy nie było restartów)? Memtest jest prawie jak LiveCD, więc jeżeli nie było restartów to problem wydaje się leżeć gdzieś w systemie XP. Rzutem na taśmę spróbuj jeszcze starsze stery grafiki, które podałem. Przejrzyj dziennik zdarzeń systemowych i aplikacji pod kątem błędów. No i aktualizacja BIOS-u.

 

Jak wspomniałem wcześniej potestuj kompa jakąś linuksową dystrybucją, np.

http://fedoraproject.org/pl/get-fedora-options

Będzie Ci łatwiej rozwiązać ewentualne problemy, bo jest sensowny poradnik = http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik

 

I co z temperaturami po dłuższym używaniu kompa? (Najlepiej byłoby trafić na te tuż przed zwisem).

Odnośnik do komentarza

Już się nie będę z tym bawił, dzisiaj całkowicie sformatuje komputer i zobaczymy co będzie. Właśnie ostatnio częściej komputer się po prostu zawiesza niż wyskakuję BSOD, chociaż też się zdarzają. Nie wiem czy to istotne ale przy tym BSODzie co wrzuciłem zrzut na 1 stronie, odrazu pisało o tym Watchdog (Od razu na BSODzie pokazuję się przyczyna??) I przed chwilą gdy BSOD wyskoczył to w tym miejscu pisało win32k.sys (więc nie wiem czy to spowodowało czy nie) a wyżej pisało Kernel_Data_Inpage_Error. Zrzutu nie mam bo znowu BSOD nie zrzucił się pomimo tego, że czekałem dobrą chwilę. Ale chyba faktycznie to coś z płytą główną bo ten problem mam na okrągło (Tylko nie wiem czemu po formacie zawsze jest tam kilka miechów spokoju i w pewnym momencie dopiero to się zaczyna). No chyba że to coś z mojej winy jest, ale nie robię na tym komputerze nic niezwykłego. Aha i jeszcze jedno. Jaki Windows byś polecał, XP czy 7 ??

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje... Sprawdź profilaktycznie jak wyglądają kondensatory na płycie głównej, czy nie są wylane bądź napuchnięte. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz w temacie https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Kernel_Data_Inpage_Error = http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms854944.aspx (dotyczy windows 2000, ale myślę, że dla xp będzie identycznie).

 

Odnośnie systemu... Co prawda XP ma wsparcie do 2014 r. (aktualnie tylko dla wersji z zainstalowanym SP3), ale pora dać staruszkowi odejść. :) Nie polecam natomiast modowanych systemów. Poza tym może warto sprawdzić czy i na 7 będą zwiechy?

Odnośnik do komentarza

Minimalne wymagania jakie można znaleźć to 1 GB RAM dla wersji 32-bit, 2 GB RAM dla wersji 64-bit. Szczerze mówiąc nie mam 7. Tzn. mam, ale 90-dniową 32-bit wersję ThinPC, na virtualbox'ie. Z tym, że na codzień używam linuksa. :)

Ale nie dramatyzowałbym tylko samemu sprawdził. Nawet jeśli system na świeżo będzie fajnie chodził to w trakcie użytkowania będzie się to zmieniać. Poza tym, w Twoim przypadku, chodzi o wykluczenie problemu sprzętowego... Jeśli masz możliwość po pobierz wersję testową systemu, o ile zastanawiasz się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza

Mając np. 4 GB RAM - 32-bit zobaczy tylko nieco powyżej 3 GB RAM, a 64-bit całość (tzn. płyta główna musi wspierać taką ilość pamięci).

Do tego procek musi być 64-bit, ale to masz niejako z urzędu bo... w nazwie procka. Niektóre programy nie mają wersji 64-bit. Na to może się nakładać ich niekompatybilność z systemem. Można w takim układzie użyć trybu XP Mode (tylko te wyższe wersje 7 ją mają na stanie), albo np. jakieś maszyny wirtualnej (np. virtualbox) i na niej postawić system 32-bitowy.

Stery, oczywiście, pobierasz odpowiednio do wersji. Bywa, że ich brak... ale często pasują te od Visty. :)

Odnośnik do komentarza

Hmm... Właśnie u Ciebie może być problem ze sterami do chipsetu. Przynajmniej na stronce Nvidii (Gigabyte także) wsparcie kończy się na systemie Vista. Natomiast zgodnie z poniższą stronką (wklepałem na szukajkę pełną nazwę płyty głównej) problemu nie będzie. No action required. Nie wiem na ile jest to propaganda sukcesu, ale gdy wychodził xp to zawierał sporo sterowników starszych urządzeń (głównie chodzi mi o chipsety płyt głównych) - dlatego podobnie może być i w tym przypadku. Najlepiej założyć , że to prawda i samemu sprawdzić. :rolleyes:

http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/default.aspx

Co do grafy, nawet tej zintegrowanej, nie ma problemu ze sterami.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...