Skocz do zawartości

tablet - problem, brak kompatybilności z komputerami stacjonarnymi


meamea

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

laptop to DELL

moj komputer to skladak, tj nie gotowy komputer jaki juz byl w ofercie sklepu, tylko zlozony w sklepie komputerowym z czesci jakie zamowilam.

drugi komputer byl kupowany dosc dawno, jednak juz jako gotowiec, tylko po jakims czasie wymienilam mu ramy i dodalam mu karte grafkiczna, i wogole byl wiele razy modyfikowany - raz procesor i kilka razy zasilacz.

trzeci komputer dostalismy od znajomego, jednak jest on taki stary ze nie wiadomo czy byl skaldany czy gotowy (z wygladu wyglada na gotowca)

 

o reklamie LEDowej nic mi nie wiadomo - nic nie zauwazylam zeby cos takiego w poblizu bylo.

Odnośnik do komentarza

Występowanie problemów w określonym czasie raczej wskazuje na zewnętrzne zakłócenia. Dostawca energii nie zmienia się w czasie.

Na zasadzie gdybania w pewnych okresach czasu u Ciebie lub sąsiada może się włączać jakieś urządzenie zakłócające lub o zwiększonym poborze mocy.

Pożycz od kogoś radio bez kolumn. W czasie problemów spróbuj włączyć zakres fal długich, średnich lub krótkich i przestrój odbiornik w miejsce gdzie nie słychać żadnej stacji i obracaj nim poziomo. Przetestuj na różnych zakresach (to później może być przydatne). Zwróć uwagę na dźwięki inne niż szum (warkot, brum itd). Zapamiętaj to ustawienie i powtórz operację w czasie gdzie problem nie występuje. Jeżeli wówczas poprzednie zjawisko zniknie również to opisz to wszystko.

Są instytucje które zajmują się tego typu problemami ale trzeba spełnić pewne warunki w trakcie zgłaszania zakłóceń.

Odnośnik do komentarza

jednak okazalo sie ze cos mam i wygrzebalam jakies stare radio

nie znam sie na falach, ale sprawdzilam na FM ustawialam na szum miedzy stacjami i obracalam radiem ale slychac bylo tylko szum (chociaz w niektorych miejscach w zaleznosci od polozenia radia, po prostu wzmacnial sie sygnal ktorejs ze stacji - ale chyba to nie o to chodzi)

przestawilam tez na AM ale calyczas tylko warczało w róznych tonacjach (w zaleznosci od czestotliwosci).

Odnośnik do komentarza

przestawilam tez na AM ale calyczas tylko warczało w róznych tonacjach (w zaleznosci od czestotliwosci).

I o to mi chodzi. Skup się na tym. Zobacz czy nie przestanie warczeć jak znikną Twoje problemy.

Ustaw radio na największy poziom warczenia (częstotliwość). Wyobracjaj je i zobacz czy nie zmienia się poziom warczenia.

Spróbuj zapamiętać pozycję maksymalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza

tablet dzis dzialal, ale 'warczenie' nie ustalo (chociaz zdaje mi sie ze w niektorych miejscach bardziej szumialo w tle. plus w jednym miejscu bzyczy, a podczas wystepowania problemu nie bylo tego)

Jednak odkrylam cos dziwnego, jakas zgodnosc:

Dzis jest niedziela, tablet dzialal caly dzien - pomyslalam ze moze to miec jakis zwiazek ze sklepami/zakladami znajdujacymi sie w moim bloku od strony ulicy - jest tam mala restauracja i jakas amatorska pracownia ceramiczna. Restauracja chyba byla dzis otwarta, ale pracownia ceramiczna chyba nie. Czy mozliwe jest ze ktorys z tych zakladow ma urzadzenie (jakis piec elektryczny itp. ) ktore zakloca napiecie w bloku? Bo jesli dzis zaklad bylby nieczynny, a tablet dzialal bez zaklocen, to jest tu jakas logika.

Odnośnik do komentarza

Czy mozliwe jest ze ktorys z tych zakladow ma urzadzenie (jakis piec elektryczny itp. ) ktore zakloca napiecie w bloku?

Tak. Obstawiam zakład ceramiczny, który pewnie wykorzystuje piec. Mogli kupić nowy piec albo sterownik do stabilizacji i regulacji temperatury ale zaoszczędzić na zabezpieczeniach typu filtry. Na takich cwaniaków są metody.

 

plus w jednym miejscu bzyczy

Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam

 

wracam po jakims czasie, niesety mialam duzo roboty i mnie nie bylo tutaj, ale podaje najnowsze wiesci:

Jakies dwa tygodnie temu poszlismy z ojcem obadac sprawe, zaszlismy do tej pracowni ceramicznej i wyjasnilismy wlascicielowi jaka jest sytuacja, okazalo sie ze faktycznie piec nie pracowal w niedziele, ale dzialal wlasnie jak z nim rozmawialismy (jak wychodzilam to tablet świrowal) spytalismy się kiedy skonczy prace, to gosc poszedl na chwile do pomieszczenia z piecem i odpowiedzial ze w kazdej chwili, pogadalismy jeszcze chwile o problemie i co sie dzieje, nawet troche podkolorowaliśmy. Poszlismy do domu, co sie okazalo - tablet juz dzialal, i dzialal jakies dwa tygodnie bez problemow, jednak dzis znow problem powrocil...

Co powinnam zrobic w tej sytuacji? myslalam ze mozliwe, że to byl ten piec i wlasciciel zlikwidowal problem, jednak problem wrocil dzisiaj. Do kogo powinnam sie zwrocic? Czy zwykly elektryk wystarczy, aby zbadac sprawe i rozwiazac problem?

Jeszcze dzis znow pojde z ojcem do tej pracowni, zobaczymy czy to cos da.

 

p.s. "bzyczy" = znaczy, wydawalo mi sie ze w jednym miejscu po prostu bylo cos w rodzaju bardziej bzyczenia niz warczenia, nie wiem jak to opisac...

Odnośnik do komentarza

Co powinnaś zrobić?

Wszystko wskazuje na piec a to, że przez dwa tygodnie było dobrze znaczy iż gość się przestraszył i używał go w ograniczonym zakresie.

Firma, która zajmuje się z urzędu zwalczaniem zakłóceń to Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej (www.uke.gov.pl).

Na tej stronie masz zakładkę : Kontakt z Urzędem i dalej adresy i telefony Delegatur (http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Menu07&news_cat_id=326&layout=9).

W Twoim przypadku chodzi o Warszawa ul. Górnośląska 6.

Zadzwoń i poproś o połączenie z działem zwalczania zakłóceń. Dalej musisz postępować zgodnie z wymaganiami (z oczywistych względów jest to procedura wykluczająca bezpodstawne zgłoszenia).

Raczej nie rób dymu u właściciela pieca do czasu reakcji UKE bo facet może być świadom zagrożeń i odpowiedzialności.

Aby zlokalizować zakłócenie musi ono być aktywne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

no i przybyli do mnie ludzie z UKE.

ze 2 godziny robilismy pomiary, wszystko sprawdzalismy, rozne warianty, sprawdzalismy rozne hipotezy, niestety rowniez i oni sie poddali.

Powiedzieli mi ze najprawdopodobniej to kwestia pechowej lokalizacji i nic nie mozna juz w tym przypadku zrobic... oczywiscie moglabym sie przeprowadzic, ale to jest w moim przypadku raczej niemozliwe. Tak wiec chyba zmuszona jestem do zmiany zawodu :(

 

dziekuje wszystkim na forum za pomoc i wskazowki

Odnośnik do komentarza

Tak :(

nawet specjalnie chodzilismy ze sprzetem po mieszkaniu sprawdzic czy gdzies dziala czy nie.

Co sie dzis jeszcze okazalo - to problem z tabletem wystepuje rowniez z laptopem w wielu miejscach w domu, na pewno dziala na łózku mojej siostry (jest to dolne lozko w metalowym pietrowym). Panowie spekulowali ze moze dzialac ono jak jakas klatka ochronna. Niestety komputery stacjonarne juz nie mialy tego szczescia i tablet podlaczony do nich nie dziala poprawnie nigdzie w mieszkaniu (nawet na lozku).

Niedlugo dostane poczta raport z wizyty/pomiarow.

Odnośnik do komentarza

Co sie dzis jeszcze okazalo - to problem z tabletem wystepuje rowniez z laptopem w wielu miejscach w domu

To wyraźnie świadczy o występujących zakłóceniach. Albo tablet jest kiepskiej jakości albo chłopcy się zbytnio nie przyłożyli.

Czy tablet jest jeszcze na gwarancji?

 

Niestety komputery stacjonarne juz nie mialy tego szczescia i tablet podlaczony do nich nie dziala poprawnie nigdzie w mieszkaniu (nawet na lozku).

To już jest problem składaków i na sto procent badziewne zasilacze + indukowanie się zakłóceń w kablach wewnętrznych kompów. Aby się przekonać obejrzyj kable z zasilacza. Prawdopodobnie żaden nie posiada ekranu na kablach zasilających.

Odnośnik do komentarza

Tablet juz nie jest na gwarancji (ten wiekszy) mam jeszcze drugi, mniejszy (ten ma jeszcze gwarancje), w przypadku obu wystepuja problemy. Tablet jest raczej bardzo dobrej jakosci, bo to wacom, z czego ten wiekszy to wacom intuos. Nie ma chyba firmy produkujacej lepsze tablety.

 

Jak wyglada ekran na kablach zasilajacych? na co jeszcze powinnam zwrocic uwage ogladajac te kable?

Odnośnik do komentarza

Jak wyglada ekran na kablach zasilajacych? na co jeszcze powinnam zwrocic uwage ogladajac te kable?

Markowy zasilacz ma tak wykonane kable:

 

Kable.JPG

 

Dodatkowo wykonaj jeszcze (jeśli potrafisz) taką operację:

- podklej całą część obudowy tabletu folią aluminiową (spożywczą) i nie przerywając folii owiń kabel łączący tablet z kompem (lapkiem) i dalej koniec tej folii połącz kabelkiem z "masą" kompa - lapka. To może być np zewnętrzna metalowa część gniazda myszki. To musi być ciągłe połączenie elektryczne.

 

Potestuj czy są zmiany przed założeniem folii i po.

Odnośnik do komentarza

Aha, nie no to ja sprawdzalam i zasilacz w moim komputerze ma takie ekrany jak na zdjeciu.

 

sprobuje tego patentu z folią jeszcze. Ale to pewnie dopiero za jakies dwa tygodnie, bo wyjezdzam. Dam znac jak poszly te testy.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - "Dam znać", półroczna przerwa i brak adnotacji = zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...