Skocz do zawartości

BSOD - za każdym razem, inny błąd


Gość BelHeI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam netbooka Asus 1201n z wymienionymi pamięciami RAM na 2x2GB 800Mhz Kingstona i dyskiem 500GB 7200/min.

Problem mam taki, że podczas pracy z netbookiem, wyskakują błędy BSOD, za każdym razem inny. Mało tego, pojawiają się w różnych momentach, podczas uruchomionej przeglądarki, czasami podczas uruchamiania systemu, czasami podczas bezczynności systemu.

Pierwsze co przyszło mi na myśl, to uszkodzone pamięci RAM. Żeby wykluczyć tą możliwość, włączyłem program memtest86+[z poziomu boot'u] na około 6h i program ten, nie wykrył żadnych błędów.

Powiedziałem sobie, może to dysk? Pobrałem sobie HD Tune 2.55 i test SMART nie wykazuje błędów z dyskiem, a szybki test w poszukiwaniu błędnych sektorów, zakończył się negatywnie[bez błędów].

Zrobiłem dodatkowo skanowanie chkdsk'iem, lecz i ten nie wykrył żadnych problemów.

 

System jest świeżynką i zainstalowany mam dokładnie system Windows Thin PC[stworzony w oparciu o Win7].

Dodam, że pod netbooka mam podłączony monitor 22"[tak pracuję na netbooku], odtwarzacz[po wyjściu słuchawkowym], myszkę, klawiaturę, oraz HUB'a[2x USB] i eth.

System wysypywał się podczas podłączonego lapa pod ładowarkę, jak i bez niej.

 

Tutaj przykładowe BSOD'y:

zdjcie0016x.th.jpg

zdjcie0017s.th.jpg

zdjcie0022vl.th.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem dodać owy raport, lecz debugger nie działał poprawnie, gdyż nie został wygenerowany odpowiedni raport. Oczywiście, mam zaznaczoną opcję, aby system w razie potrzeby, miałby wygenerować plik minidump, czy też pełny zrzut pamięci.

Odnośnik do komentarza

Z odpinaniem urządzeń pod USB, jak i sam monitor próbowałem, lecz nie przyniosło to skutku.

 

Zamieniłem miejscami moduły RAM i póki co, to problem ucichł. Możliwe, że to była jedyna przyczyna tych wszystkich BSOD'ów, a mianowicie źle dociśnięte pamięci do gniazd, gdyż parę dni temu, właśnie grzebałem przy nich ;)

Jak problem będzie się powtarzał, to niezwłocznie o tym Was poinformuję ;)

 

Co do samego systemu WinThin PC, to mam zainstalowane go na 3 komputerach, różnej konfiguracji[stacjonarny, laptop i netbook] i nigdzie nie mam problemów z samym systemem. Podejrzewam, że to odchudzenie systemu nie wpłynęło wcale na stabilność systemu, mało tego, poprawiło jego wydajność.

A te teksty w stylu "jest to system tylko do testowania", to myślę, że jest to pewnego rodzaju ściema, aby nie stracić klientów samego Win7, gdyż WinThin PC jest darmowy[i ma w dodatku te wszystkie bajery typu aero itd.].

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...