Skocz do zawartości

Avast wyrzuca katalogi z pendriva rozpoznając je jeko pliki *.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety loga z Gmer póki co nie mogę odczytać bo zamula serwis wklej.org. Jedyne co tutaj podejrzane to ten plik na dysku "H" czyli to pewnie pendrive:

 

O32 - AutoRun File - [2010-06-01 10:42:16 | 000,090,112 | ---- | M] () - H:\autorun.inf.exe -- [ FAT32 ]

 

Nie wiadomo czy jeszcze czegoś tam nie ma więc przy podpiętym urządzeniu przenośnym wejdź w Start >>> Uruchom >>> CMD i wpisz polecenie:

 

H:

 

Nastepnie wpisz polecenie tworzenia raportu:

 

DIR /A:H >C:\LOG.TXT & start notepad C:\LOG.TXT

 

Wklejasz zawartość pliku log.txt do posta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Może dałbyś rade załączyć poprzedni log z Gmer. Wystarczy zmienić rozszerzenie z .log na .txt i powinno pójść bo tu może być coś więcej.

 

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej następujący skrypt:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
H:\h2o.exe
H:\zPharaoh.exe
H:\autorun.inf.exe
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]
[clearallrestorepoints]

 

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Run Scan. Pokazujesz nowe logi z OTL i nowy log z pendrive

 

 

 

Odnośnik do komentarza

log z GMERa wkleiłem na "wklejce" i nigdzie go nie zapisałem a u mnie wklejka tez dziś nie chodzi

już uruchamiam OTL

 

zużyłem dostępną dla mnie przestrzeń na załączniki mogę jakoś ją powiększyć? logi są zbyt duże żebym mógł je załączyć

 

czy mam usunąć poprzednie załączniki (logi)? wtedy odzyskam dostępną przestrzeń?

Odnośnik do komentarza

Nadal nie wykonana aktualizacja IE do wersji 8 a to jest bardzo ważne. Usuwam wszystkie pliki .exe z tego pendrive. Dziwnie to wygląda. Montuj taki skrypt do OTL:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
C:\RECYCLER
F:\RECYCLER
G:\RECYCLER
H:\Taj.exe
H:\netsetup.exe
H:\RECYCLER.exe
H:\ADR.exe
H:\BERMUDA.exe
H:\BHP w strażach.exe
H:\Biegły.exe
H:\BROMBAS.exe
H:\do wywołania.exe
H:\Dominika - dokumenty.exe
H:\Instrukcje  bezpieczeństwa pożarowego.exe
H:\Karta pomiaru ryzyka zawodowego.exe
H:\mBiuro.exe
H:\normy odzieży.exe
H:\PC.exe
H:\PITY.exe
H:\PSP.exe
H:\Szkolenia.exe
H:\Wii.exe
H:\wypadki.exe
H:\zagrożenie wybuchem.exe
H:\ESET NOD32 Antivirus 3.0.672.0 PL + Fix.exe
H:\oferty współpracy.exe

 

Pokazujesz log z usuwania OTL i nowy log z USBFix.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

log z usuwania OTL:

========== PROCESSES ==========

All processes killed

========== FILES ==========

C:\RECYCLER\S-1-5-21-1715567821-2077806209-725345543-1003 folder moved successfully.

C:\RECYCLER folder moved successfully.

F:\RECYCLER\S-1-5-21-1715567821-2077806209-725345543-1003 folder moved successfully.

F:\RECYCLER folder moved successfully.

G:\RECYCLER\S-1-5-21-1715567821-2077806209-725345543-1003 folder moved successfully.

G:\RECYCLER folder moved successfully.

File\Folder H:\Taj.exe not found.

H:\netsetup.exe moved successfully.

H:\RECYCLER.exe moved successfully.

H:\ADR.exe moved successfully.

H:\BERMUDA.exe moved successfully.

H:\BHP w strażach.exe moved successfully.

H:\Biegły.exe moved successfully.

H:\BROMBAS.exe moved successfully.

H:\do wywołania.exe moved successfully.

H:\Dominika - dokumenty.exe moved successfully.

H:\Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego.exe moved successfully.

H:\Karta pomiaru ryzyka zawodowego.exe moved successfully.

H:\mBiuro.exe moved successfully.

H:\normy odzieży.exe moved successfully.

H:\PC.exe moved successfully.

H:\PITY.exe moved successfully.

H:\PSP.exe moved successfully.

H:\Szkolenia.exe moved successfully.

H:\Wii.exe moved successfully.

H:\wypadki.exe moved successfully.

H:\zagrożenie wybuchem.exe moved successfully.

H:\ESET NOD32 Antivirus 3.0.672.0 PL + Fix.exe moved successfully.

H:\oferty współpracy.exe moved successfully.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.5.3 log created on 06092010_104845

 

Files\Folders moved on Reboot...

 

Registry entries deleted on Reboot...

 

Taj.exe został wcześniej przeniesiony przez Avast do kwarantanny zanim uruchomiłem OTL

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

parostatek proszę nie usuwać logów z postów. Czy Ty wiesz jak wygląda teraz temat? Jak kupa. Nie ma składu, nie można kompletnie wrócić do poprzednich wyników, by je zweryfikować ponownie, a skrypty prowadzącego ni przypiął ni wypiął. Jeśli już chciałeś je usuwać, to należało je przerzucić na wklej.org, by wszystkie dane były zachowane. Nie mam pojęcia co było i jak się przedstawiała sytuacja. Mogę tylko wnioskować po wtórnych wynikach, czyli skryptach Landussa. I na podstawie skryptu = tu jest gorsza sprawa i OTL / USBFix w niczym nie pomogą:

 

zPharaoh z przenośnych = infekcja w plikach wykonywalnych (Mabezat), tzn. niszczenie wszystkich plików tego rodzaju (systemu / programów....). Próbuj:

1. Mało skuteczna metoda spod Windows: rmmabez.exe

2. Efektywniejsza metoda leczenia bez załadowanego Windows: boot płyty

Odnośnik do komentarza
ale Landuss prosił o nowe logi na swoim koncie nie miałem już miejsca a wklej.org nie działało

 

Są także inne serwisy wklejkowe tego typu, a w ostateczności można dać na jakiś serwis hostingowy typu SpeedyShare (a potem przerzucić na wklejki z powrotem). Załączniki są obecnie skonfigurowane wg presetów IPB i nie miałam czasu przemyśleć czy rozszerzać przestrzeń na osobę i jak to wyjdzie w globalnej kalkulacji. W miarę możliwości wklejać logi bezpośrednio do posta a nie przez Załączniki. Bardzooooo długie nie przejdą, bo każdy post ma limit wagi, ale krótsze wchodzą bez problemu. Np. log z USBFix na pewno by się zmieścił wyżej bezpośrednio w poście.

Twoje problemy z wklejaniem logów do posta sugerują, że były tam nienormalne treści, np. od groma modyfikowanych plików "skutecznie" wydłużające log do nienormatywnych rozmiarów. Ale tego się już nie dowiem.

 

Której płyty proponujesz użyć? najnowszej czyli Panda SafeDisk? Czy muszę ją ściągnąć i wypalić na niezainfekowanym kompie?

 

Zacznij od narzędzia AVG spod Windows i sprawdź co powie. Natomiast jeśli rzecz o płytach to sugeruję brać płytę tego producenta, który udostępniał szczepionkę, czyli AVG. Płyta powinna korespondować do ich bazy. Owszem, płyta powinna zostać pobrana na komputerze zdrowym, bo nie wiadomo co się dzieje aktualnie, jakie procesy są zainfekowane i czy aby pobieranie + wypalanie ISO w takich warunkach jest szczęśliwe.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...