Skocz do zawartości

WinPE a instalacja Windows XP SP3


GoblinWizard

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Komenda format zrobiła co mogła - log z diskparta wyraźnie pokazuje, że nie posiadasz żadnych wolumenów na dysku pierwszym (nr 0).

Obstawiam, że partycji też nie, komenda format może zająć się tylko istniejącą partycją która ma przypisaną literę.

 

Dla pewności wykonaj jeszcze następującą komendę:

 

diskpart

sel dis 0

lis par

 

 

jeżeli w odpowiedzi pojawi się błąd, oznacza to, że żadna partycja na dysku nie występuje i jest on albo fabrycznie nowy albo został potraktowany komendą clean z diskparta.

 

W pierwszym przypadku należy partycję założyć, w drugim podziel się z nami wynikiem.

Jeśli chcesz założyć partycję ręcznie to należy wydać następujące komendy:

 

diskpart

sel dis 0

cre par pri size=10240

exit

 

 

gdzie 10240 jest rozmiarem partycji w megabajtach (czyli w przykładzie mamy 10GB), można oczywiście dać inną liczbę jaka nam odpowiada, można też się posłużyć skryptem #6 który zrobi to samo (jest ustawiony na partycję 10 GB, można go oczywiście edytować nawet z poziomu winPE - notepad.exe jak najbardziej działa).

Nie trzeba partycji formatować, aktywować ani przypisywać litery, wszystko to zrobi już właściwy skrypt instalacyjny jak tylko znajdzie partycję podstawową na dysky pierwszym (nr 0).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie dodam lepiej daj sobie 20GB na partycje pod XP masz duży dysk wiec nie masz co żałować a bedziesz mial pewnosc że Ci nie bedzie sapal po pewnym czasie ze masz malo miejsca na partycji systemowej. Oczywiście zależy od tego co tam bedziesz dawal :P i ile programow instalowal

 

Jeszcze dodam mozesz miec problemy podczas instalacji XP na dysku SATA chyba ze masz w biosie odpowiednia opcje ustawina (jak taka w ogóle jest u Ciebie) jak nie masz ustawionej to ją bedziesz musial ustawic lub bedziesz zmuszony do integracji sterowników SATA z instalką XP.

 

A jak juz sobie wszystko poinstalujesz, poustawisz jak ma być to proponuje zrobic obraz partycji zeby sie na przyszlosc nie meczyc :P

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie dodam lepiej daj sobie 20GB na partycje pod XP masz duży dysk wiec nie masz co żałować a bedziesz mial pewnosc że Ci nie bedzie sapal po pewnym czasie ze masz malo miejsca na partycji systemowej. Oczywiście zależy od tego co tam bedziesz dawal :P i ile programow instalowal

Wszystko zależy od podejścia do partycji systemowej - jeżeli traktujemy ją jako systemową i tylko systemową, trafiają na nią tylko podstawowe dla systemu programy (odtwarzacz audio, video, przeglądarka, office) to 10GB w zupełnosci wystarczy natomiast jeżeli będziemy wszystko instalować na niej to 20GB jest za mało - wtedy sprawdza się wzór "po połowie" czyli systemowo programowa pierwsza, i dane druga (muzyka, filmy, download itp)

 

Jeszcze dodam mozesz miec problemy podczas instalacji XP na dysku SATA chyba ze masz w biosie odpowiednia opcje ustawina (jak taka w ogóle jest u Ciebie) jak nie masz ustawionej to ją bedziesz musial ustawic lub bedziesz zmuszony do integracji sterowników SATA z instalką XP.

Przeczytaj ten post powoli, spokojnie od początku do końca a potem pomyśl jeszcze raz czy kolega będzie musiał coś integrować:

Skrypty instalacyjne

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

To ja o tej nocnej porze jest problem wszystko poszło jest partycja juz zrobiona skryptem. Potem odpaliłem xpinst i wpisałem klucz xp potem komp sie zresetował. Uruchomił się instalator ten z niebieskim ekranem wczytał rożne raidy itd. Potem pojawił sie migający kursor i tak jak przy instalacji z dos wywaliło błąd "pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty............" wiecie taki długi na niebieskim ekranie ze sprawdź czy nie ma wirusów bla bla.... Na dole jeśli to komuś coś mówi jest kod błedu:

 

Informacje techniczne:

 

*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524,0xc0000034,0x00000000,0x00000000)

 

Co teraz?? Pzdr idę się wyspać. Z góry dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza

Zanim pojawi się następny ciąg pytań mały tutorial jak z takiej paczki jaką podał @Belfegor uzyskać zestaw który będzie można wykorzystać z moim skryptem.

 

Po rozpakowaniu paczki mamy wewnątrz dwa katalogi, interesuje nasz katalog w którym znajduje się plik "TXTSETUP.OEM" i towarzyszące mu sterowniki.

Ponieważ sterowniki znajdują się w tym samym katalogu co w/w plik tekstowy zawartość tego katalogu w całości przegrywamy do podkatalogu txtsetup w katalogu XP na penie.

Teraz musimy utworzyć plik txtsetup.txt w katalogu XP.

Zawartość utworzymy opierając się na pliku txtsetup.oem, nalezy znaleźć w nim sekcję [scsi], interesujący nas fragment jest poniżej zaznaczony na czerwono

 

 

...

scsi = iaStor_8ME9MEPCHM

 

;#############################################################################

[scsi]

 

; iaAHCI.inf

iaAHCI_7RDH = "Intel(R) NM10 Express Chipset"

 

;#############################################################################

 

; iaAHCI.inf

[Files.scsi.iaAHCI_7RDH]

driver = disk1, iaStor.sys, iaStor

...

 

Należy go przenieść do pliku txtsetup.txt w następującej postaci (znów na czerwono):

 

[MassStorageDrivers]

"Intel(R) NM10 Express Chipset"="OEM"

"IDE CD-ROM (ATAPI 1.2)/PCI IDE Controller"="RETAIL"

 

I to wszystko, tylko tyle, nic nie trzeba integrować, wystarczy 20s z notatnikiem.

 

Asus albo intel był raczył dać w tych sterownikach niepoprawny plik txtsetup.oem, pomińmy to milczeniem, poniżej wersja poprawiona:

 

[Disks]

disk1 = "Intel(R) Matrix Storage Manager Driver",\iaStor.sys,\

 

[Defaults]

scsi = iaAHCI_7RDH

 

[scsi]

 

iaAHCI_7RDH = "Intel(R) NM10 Express Chipset",iaStor

 

[Files.scsi.iaAHCI_7RDH]

driver = disk1, iaStor.sys, iaStor

inf = disk1, iaAHCI.inf

catalog = disk1, iaAHCI.cat

 

[Config.iaStor]

value = "", tag, REG_DWORD, 1b

value = "", ErrorControl, REG_DWORD, 1

value = "", Group, REG_SZ, "SCSI Miniport"

value = "", Start, REG_DWORD, 0

value = "", Type, REG_DWORD, 1

 

[HardwareIds.scsi.iaAHCI_7RDH]

id = "PCI\VEN_8086&DEV_27C1&CC_0106","iaStor"

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

<bezsilny> zrobiłem tak jak w tutorialu. Po wykonaniu sie skrypta następuje reset wyciągam pena żęby go nie bootowal, komp ląduję raidy itd ja nie robię nic i jak wczesnej wywala błąd na niebieskim tle że system wykrył błąd i bla bla chyba nawet tan sam kod błędu:)

 

Wszystko na penie jest jak powinno jak w tutorialu. W czym teraz leży problem??

 

A i dodam ze potem ewentualnie tez wkładałem pen i to samo było.

 

http://img203.imageshack.us/i/20101011213600.jpg

http://img100.imageshack.us/i/20101011213532.jpg

Odnośnik do komentarza

Co masz w unattend.txt to podstawowe pytanie, druga sprawa jaką wersję XP instalujesz (Home czy Pro) o ile się nie mylę ten sprzęt jest oparty o Atoma i Pro nie powinien przyjąć.

Trzecia sprawa czy ma DVD (CD), zresztą czy ma czy nie usuń z txtsetup.txt linijkę:

 

"IDE CD-ROM (ATAPI 1.2)/PCI IDE Controller"="RETAIL"

 

i spróbuj ponownie.

 

Ale podstawa, co siedzi w unattend.txt i czy próbowałeś bez niego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

To dwu rdzeniowy atom i win xp profesional. Nie mam cd to netbook 12 cali:) ok cd skasowane :P a ten plik unattend.txt jest z przeniesiony z folderu "i3..." zmieniłem w nim tylko serial płyty bo był zły:)

 

a i jeszcze moj kumpel na atomie ma xp Professional wiec czy na pewno??

 

----

Cos drgnęło tylko wywalił ze wpis "Intel® NM10 Express Chipset" z pliku skryptu instalacji nienadzorowanej nie istnieje w sekcji scsi pliku inf txtsetup.oem

 

Mój txtsetup.oem:

 

; Copyright (c) 2003-09 Intel Corporation
;#############################################################################
;#
;# Filename: TXTSETUP.OEM
;#
;#############################################################################
[Disks]
disk1 = "Intel(R) Matrix Storage Manager Driver", iaStor.sys, \

[Defaults]
scsi = iaStor_8ME9MEPCHM

;#############################################################################
[scsi]

; iaAHCI.inf
iaAHCI_7RDH = "Intel(R) NM10 Express Chipset"


;#############################################################################

; iaAHCI.inf
[Files.scsi.iaAHCI_7RDH]
driver = disk1, iaStor.sys, iaStor
inf = disk1, iaAHCI.inf
catalog = disk1, iaAHCI.cat


;#############################################################################
[Config.iaStor]
value = "", tag, REG_DWORD, 1b
value = "", ErrorControl, REG_DWORD, 1
value = "", Group, REG_SZ, "SCSI Miniport"
value = "", Start, REG_DWORD, 0
value = "", Type, REG_DWORD, 1

;#############################################################################

; iaAHCI.inf
[HardwareIds.scsi.iaAHCI_7RDH]
id = "PCI\VEN_8086&DEV_27C1&CC_0106","iaStor"
Odnośnik do komentarza

Ty albo jesteś taki pechowy albo złośliwy w stosunku do nas, zawsze jak masz możliwość wyboru (teoretyczną bo najczęściej nie trzeba nic wybierać) to wybierasz zły wariant, skąd pomysł, że taki szablon unattend.txt zadziała, dość wyraźnie przy skryptach było napisane, że sterowniki massstorage wymagają instalacji w trybie OEM, w przypadku instalacji nadzorowanej skrypt stosuje tu małe oszustwo ale w przypadku nienadzorowanym to plik unattend ma być przygotowany poprawnie.

Jak ci zadam pytanie czy sprawdziłeś czy w unattend.txt tryb OEM jest włączony to pewnie nawet nie będziesz wiedziała czego szukać a stosujesz plik nie znając jego struktury tak sobie dla sportu.

 

pzdr

 

Nie wiem jak twój wzrok ale mój mówi mi, że rzeczywiście taki wpis nie istnieje.

Nie doceniłem cię, w życiu bym się nie spodziewał, że jeszcze pomylisz ® z ( R ) -no chyba, że skrypt na forum nas oszukuje.

 

pzdr2

 

a unattend.txt wyrzuć całkowicie - taki pusty plik nic ci nie zautomatyzuje (jedyne co uzyskasz to klucz instalacji a to można zrobić całkiem niezależnie przez pid.inf - wtedy nie wpływa na opcje instalacji póki sami nie zdecydujemy).

 

pzdr3

 

Ok

trochę ci zwrócę honor - ten txtsetup.oem jest niepoprawny (nie pierwszy i nie ostatni - widać w działach BR przygotowujących takie rzeczy nie zawsze pracują fachowcy), taka wersja nie zadziałała by nawet z dyskietki (z nlite pewnie też nie) - a ten znak copyright to raczej nadgorliwość forum i nie w tym był problem.

Oto wersja poprawiona i przy okazji odśmiecona:

 

[Disks]
disk1 = "Intel(R) Matrix Storage Manager Driver",\iaStor.sys,\

[Defaults]
scsi = iaAHCI_7RDH

[scsi]

iaAHCI_7RDH = "Intel(R) NM10 Express Chipset",iaStor

[Files.scsi.iaAHCI_7RDH]
driver = disk1, iaStor.sys, iaStor
inf = disk1, iaAHCI.inf
catalog = disk1, iaAHCI.cat

[Config.iaStor]
value = "", tag, REG_DWORD, 1b
value = "", ErrorControl, REG_DWORD, 1
value = "", Group, REG_SZ, "SCSI Miniport"
value = "", Start, REG_DWORD, 0
value = "", Type, REG_DWORD, 1

[HardwareIds.scsi.iaAHCI_7RDH]
id = "PCI\VEN_8086&DEV_27C1&CC_0106","iaStor"
pzdr4
Odnośnik do komentarza

Postaram sie być mniej pechowym:) Morze masz jeszcze szczyptę cierpliwości:) bo juz chyba nie wiele zeby sie mnie stad pozbyć zostało:)

Czyli mam unattend.txt wstawić s powrotem??

moj unattend.txt:

 

; Microsoft Windows
; (c) 1994 - 2001 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
;
; Przykładowy plik odpowiedzi instalacji nienadzorowanej
;
; Ten plik zawiera informacje o tym, jak zautomatyzować instalację
; lub uaktualnienie systemu Windows, aby program Instalatora mógł
; działać bez konieczności wprowadzania danych przez użytkownika.
; Więcej informacji można znaleźć w pliku ref.chm w pliku
; CD:\support\tools\deploy.cab
;

[Unattended]
Unattendmode = FullUnattended
OemPreinstall = NO
TargetPath = *
Filesystem = LeaveAlone


[GuiUnattended]
; Ustawia strefę czasową na środkowoeuropejski czas standardowy
; Ustawia puste hasło administratora
; Włącza autologowanie i ustawia liczbę autologowań na 1.
TimeZone = "100"
AdminPassword = *
AutoLogon = Yes
AutoLogonCount = 1


[LicenseFilePrintData]
; Dla instalacji serwera
AutoMode = "PerServer"
AutoUsers = "5"


[GuiRunOnce]
; Lista programów, które mają być uruchomione podczas pierwszego
; zalogowania do komputera.


[Display]
BitsPerPel = 16
XResolution = 800
YResolution = 600
VRefresh = 70


[Networking]


[Identification]
JoinWorkgroup = Workgroup


[UserData]
FullName = "Nazwa użytkownika"
OrgName = "Nazwa organizacji"
ComputerName = *



Jak dam oem yes pojdzie??
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...