Skocz do zawartości

Nie można włączyć usługi zabezpieczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Usuwanie infekcji. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [8DDYX0ZBPZ]  File not found
[2011-07-13 22:36:54 | 000,115,712 | RHS- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\where5.dll
[2011-07-13 22:36:54 | 000,000,298 | -HS- | C] () -- C:\Windows\tasks\HOROICOCY.job
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System będzie restartował. Po restarcie automatycznie powinien się zgłosić log z wynikami usuwania. Jeśli nie, szukaj go w C:\_OTL.

 

2. Infekcja wyłącza określone funkcje i należy je zaktywować ponownie (pomijam Windows Defender, jako produkt tracący rację bytu):

 

  • Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem.
  • Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz dysk z Windows i Konfiguruj > zaznacz "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików"

3. Wygeneruj nowy log z OTL opcją Skanuj, dołącz też log z wynikami usuwania uzyskany w punkcie 1. Natomiast katalog kwarantanny C:\_OTL zapakuj do ZIP i wyślij mi na PW, ja to prześlę do bazy MBAM.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wykonane.

 

1. Użyj Sprzątanie w OTL, co skasuje kwarantannę OTL i program z dysku. Ta opcja użyta dopiero po tym jak mi wyślesz na PW o co proszę, w przeciwnym wypadku materiał zostanie skasowany.

 

2. Zaktualizuj do wersji Internet Explorer 9. Posługiwanie się alternatywną przeglądarką nie znosi wymogu braku aktualizacji dla IE. Silnik używany przez różne funkcje systemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...