Skocz do zawartości

Przednie audio/usb nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, nie jestem dokładnie pewny, ale wydaje mi się, że od czasu kiedy zainstalowałem win7 przednie usb i wejścia audio przestały działać. Co więcej kiedy podłączam słuchawki słyszę głośny pisk, a w pasku start wyświetla się komunikat, że nie rozpoznano urządzenia usb. Mam otwartą pokrywę boczną, więc możliwe, że ktoś ze znajomych dla żartu pozmieniał jakieś wtyki na płycie głównej.

 

Druga sprawa, mam również czytnik kart sd, kiedy karta jest włożona świeci się zielona dioda. Od pewnego czasu komputer nie zawsze chce się włączyć, a kiedy wciskam power świeci się właśnie ta dioda, a dysk jak by ciągle chce ruszyć a nie może.

 

płyta główna: asrock 775Twins-HDTV

system: win7 32bit

moduły pamięci ram: 2x po 1gb, good ram ddr2

karta grafiki: geforce 8600 gts

procesor: pentium d 2x 2,66ghz

 

Jeszcze jedno, mój komputer jest bardzo wrażliwy, tj. lekko nim poruszyć a od razu się resetuje. Możliwe, że jakiś kabel jest "luźny", ale nie mam pojęcia który bo po kolei wszystko dociskałem i powinno być ok.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gniazda najlepiej by było sprawdzić pod innym systemem - np Ubuntu uruchomionym z płyty albo z pendrive'a. Jeżeli nie porty nie będą działać pod nim to znaczy że problem jest sprzętowy. Wtedy możesz wejść na stronę ściągnąć sobie instrukcje i sprawdzić podłączenia na płycie głównej. Jeżeli porty by działały pod Ubuntu to wtedy zacząłbym od przeinstalowania sterowników pod Windowsem 7.

Co do czytnika kart SD prawdopodobnie czytnik jest przed dyskiem twardym ustawiony w kolejce botowania i kiedy komputer się włącza z kartą w czytniku próbuje na niej zlokalizować system co przedłuża albo uniemożliwia start.

Wrażliwość komputera jest dziwna i myślę że trzeba sprawdzić zarówno chłodzenie jak i kable. Możesz sobie wymienić kable sygnałowe na nowe i spróbować pożyczyć od kogoś zasilacz żeby się przekonać czy to jest źródłem problemów. Chłodzenie może być natomiast źle przymontowane i poruszenie komputerem sprawia że ono się rusza i włączają się zabezpieczenia termiczne (chociaż one powinny wyłączyć komputer na stałe)

Odnośnik do komentarza

Możesz dokładnie opisać krok po kroku jak sprawdzić te gniazda pod Ubuntu? skąd go ściągnąć i jak odpalić z pendrive'a.

 

Co do czytnika kart, nigdy nie uruchamiam komputera z kartą w środku, ta dioda jak by załącza się losowo. Raz ruszy, raz nie... muszę wyłączyć go i włączyć ponownie... i tak za krórymś razem odpali.

Odnośnik do komentarza

Co do startu Linuksa z pendrive'a: https://www.fixitpc.pl/topic/2100-knoppix-uruchomienie-z-plyty/page__view__findpost__p__16039

 

W temacie jest Knoppix, który też się do tego celu nada. Sprawdzasz normalnie, po prostu odpalasz muzyczkę (nawet z przeglądarki) i wpinasz słuchawki/głośniki. USB podobnie.

 

Polecam program UNetBootin, w tym temacie jest chyba link do niego nawet.

Odnośnik do komentarza

Wejdź tutaj - http://www.asrock.com/support/download.asp?Keyword=775Twins-HDTV&Type=&Socket= wybierz edycję którą masz następnie kliknij na manual wybierz z którego chcesz to ściągnąć serwera następnie gdzieś w sekcji Onboard Headers and Connectors znajdź sobie zdjęcie tego złącza i popatrz czy kable są włożone zgodnie z oznaczeniem - np oznaczenie GND na kabelku powinno być włożone na pin GND.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...