Skocz do zawartości

Instalacja karty dźwiękowej SB Live - Odmowa dostępu


babarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam komputer w którym nie mogę zainstalować karty muzycznej.

 

jacek_karta_01.jpg

 

jacek_karta_02.jpg

 

jacek_karta_03.jpg

 

Zdjęcia powyżej to fotki z Everseta.

Zainstalowany jest Win XP SP3. Wyłączyłem w Biosie zintegrowaną z płytą główną kartę dźwiękową ale podczas instalacji sterowników do SB Live pojawia się odmowa dostępu.

Everest kartę widzi.

Stare sterowniki oczywiście usunąłem. Nie pomaga. Cały czas wyskakuje komunikat informujący o odmowie dostępu (zarówno podczas samo instalacji w Window jaki i instalacji ręcznej) Na pasku zadań nie ma nawet ikony od menu Regulacja głośności. Głucha cisza.

Poradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
podczas instalacji sterowników do SB Live pojawia się odmowa dostępu

 

To sugeruje prawdopodobny brak uprawnień do określonych kluczy rejestru. Wypróbowałabym tu sztuczkę z puszczeniem instalatora sterowników w innym kontekście uprawnień niż Twoje konto, czyli najwyższy poziom SYSTEM. Uruchom program SysRun i w nim wskaż instalator sterowników SB Live. Zobaczymy co to da....

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem na wiele sposobów ale nic to nie dawało - sterowniki nie chciały się zainstalować. Zrobiłem format partycji i zainstalowałem system na nowo. Pomogło. Wszystko ładnie chodziło.Karta grała. Po dwóch dniach pojawił się nowy problem Windows XP wieszał się się podczas ładowania systemu. Zawsze.

Kolejny format i tym razem zawieszanie się instalatora podczas instalowania urządzeń. Objaw stały.

Wymontowałem wiec kartę dźwiękowa puściłem w Biosie zintegrowana i instalka poszła. Już któryś dzień komputer pracuje poprawnie. Nie ma zawieszań. SB poszedł do szuflady. Na tym kompie nie pójdzie.

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...