Skocz do zawartości

Długie wczytywanie się Windows + ładowanie AV i FW


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pisałem już tutaj w związku z pozostałościami po Tibia Multi Ip Changer, ale po namowach kolegi zainstalowałem tę aplikację raz jeszcze (tym razem zwróciłem uwagę na stronę, skąd pobieram - .rar z hxxp://otloader.com/ ) . Przeskanowałem folder Avira Antivir oraz MBAM, które niczego podejrzanego nie wykryły, mimo to zaraz po instalacji chciałem przeskanować komputer GMER-em (sam nie wiem, co mnie podkusiło), niestety pamięć, jak należy ten program obsługiwać mnie zawiodła - nie wyłączyłem FireWalla oraz Antywirusa. Komputer w trakcie skanowania się zrestartował. Uruchamiał się nienaturalnie długo (Windows XP wczytywał się ok. 1 minutę) + Antywirus i FireWall włączały się ok. 2 minut. W normalnych warunkach 1 minuta do wszystkiego była w pełni wystarczająca. Teraz jestem kompletnie zagubiony.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.17

Windows XP Service Pack 3

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Java 6 Update 26

Adobe Flash Player 10.3.181.34

Adobe Reader X (10.1.0)

Mozilla Firefox (x86 pl..)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Malwarebytes' Anti-Malware mbamservice.exe

Avira Antivir avgnt.exe

Avira Antivir avguard.exe

Comodo Firewall cmdagent.exe

Comodo Firewall cfp.exe

``````````End of Log````````````

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zagadnienie spoza infekcji, jedziemy do działu Windows XP.

 

 

chciałem przeskanować komputer GMER-em (...) Komputer w trakcie skanowania się zrestartował. Uruchamiał się nienaturalnie długo (Windows XP wczytywał się ok. 1 minutę) + Antywirus i FireWall włączały się ok. 2 minut. W normalnych warunkach 1 minuta do wszystkiego była w pełni wystarczająca.

 

Był taki temat na forum, że po uruchomieniu GMER + restart nagle pojawił się długi start oraz mulenie: KLIK (problem opisany w poście #11, właściwy trop dopiero w poście #30). Okazało się, że nastąpiła degradacja transferu dysku z DMA do PIO. Wykonaj instrukcje z tego tematu: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, było ustawione to na PIO, naprawiłem. Jednak mam nadal dziwne wrażenie, że komputer nie chodzi tak szybko, jak chodził wcześniej. Czy są jakieś jeszcze metody, by coś usprawnić?

Dziękuję bardzo za pomoc. Wyłączyłem update przy starcie systemu XviD, AllPlayer, Java + Adobe ARM. Wydaje się teraz być w porządku. Dziękuję za pomoc jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...