Skocz do zawartości

Komputer nie działa po złożeniu


tehi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno udupiłem płyte główną, nie będe już pisać w jaki sposób, oszczędze sobie wstydu. Rok temu wymieniłem karte graficzną, i zasilacz. Jako że procesor miałem słaby, karta nie działała tak jak by mogła. A skoro płyta główna mi nie działała, to kupiłem nową płyte, procesor, i ram. Karte graficzną i zasilacz wziąłem ze starego kompa. No i teraz problem, po złożeniu, podłączeniu wszystkiego pojawiał się ekran startowy(ten z nazwą płyty głównej, właśnie po tym screenie powinien pojawić się post) , nie pojawiał się post, do biosu się wejść nie da. Potem zazwyczaj jest czarny ekran, lub próbuje się załadować system, ale w różnych odstępach czasowych komputer poprostu się wyłącza. Zazwyczaj na początku jest to jakieś 20 sec po włączeniu, a po włączeniu go od nowa, wyłącza się jakieś 5-10 sec po.

Moge odrazu dodać, że próbowałem z innym dyskiem i z inną kartą graficzną.

specyfikacja starego kompa:

mobo: Gigabyte GA-8I945GMF

cpu: Intel Dual Core D945

gpu: PowerColor Radeon HD 4770 PCS

zasilacz: Modecom MC 530 Carbon

ram: 2gb kingston 667 ddr2

dysk: SAMSUNG HD103SJ (1tb)

specyfikacja nowego

mobo: MSI 870-c45

cpu: AMD Athlon X3 455

gpu: PowerColor Radeon HD 4770 PCS

zasilacz: Modecom MC 530 Carbon

ram: GoodRam 2gb 1333

dysk: SAMSUNG HD103SJ (1tb)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oprócz zresetowania BIOS-u raczej za wiele się nie zwojuje o ile nie masz innego RAM-u i zasilacza bo one są najbardziej prawdopodobne jako przyczyna awarii. Oczywiście najlepiej by było sprawdzić jeszcze twoją płytę główną z innym prockiem i twój procesor z inną płytą główną. Możesz też zmierzyć napięcia w zasilaczu. O ile twój RAM to nie jedna kostka (jeżeli tak to zmień slot) 2 GB a dwie 1GB to spróbuj tylko z jedną włożoną. Podłączenie głośniczka systemowego też jest wskazane bo może bipnięcia wskażą drogę.

Odnośnik do komentarza

wyciągnij wszystko z obudowy i złóż na "pająka" tylko z jedną kością ram (jeśli są dwie, czytaj j/w) i grafiką. Jeśli to nie pomoże to możliwe, że jest stary bios nie obsługujący tego procka, w takim razie sklep lub serwis w celu aktualizacji.

A czy to możliwe aby ram był uszkodzony lub zasilacz był za słaby jak na ten komputer? Bo styknąłem się z tymi odpowiedziami, ale nie sądze, aby były one trafne.

Akurat kość mam jedną, i nie mam możliwości sprawdzenia innych. Zasilacz jaki mam w domu, to mc feel 400w ze starego kompa, ale jego akurat wole nie podłączać. Moge też dodać, że raz komputer mi się (prawie) załadował. Doszło do ładowania systemu i bsod, czego się nie dziwie, bo wiem, że tak powinno być :)

Odnośnik do komentarza

Przy takim problemie bez części zamiennych za wiele nie da się zrobić. Możesz ewentualnie spróbować w sklepie w którym to kupiłeś sprawdzić sprzęt - może chłopcy będą tak uprzejmi i to sprawdzą. Co do zasilacza - jeżeli nie jest uszkodzony powienien włączyć tą płytę i gdyby już to problemy raczej były by przy obciążeniu. Co do Feela 400 nie podłączaj go chyba że sobie załatwisz kartę graficzną PCI bo ta którą masz bierze za dużo prądu i może się to skończyć tak że jeszcze spalisz tego Feela.

Odnośnik do komentarza

Analiza danych po kolei:

 

kupiłem nową płyte, procesor, i ram

 

Brak mozliwosci wejscia do BIOS-u przy zalozeniu, ze zasilacz jest sprawny oznacza problem z tymi elementami. Koledzy napisali, ze pole manewru bez innych czesci na podmiane jest ograniczone.

Najlepiej wrocic do sklepu z reklamacja chyba ze:

- nie sprawdziles uruchomienia kosci RAM w kazdym slocie po kolei

- bios jest nie odpowiedni - ale jak sprawdzic bez odpalenia ?

nie pojawiał się post, do biosu się wejść nie da. Potem zazwyczaj jest czarny ekran, lub próbuje się załadować system, ale w różnych odstępach czasowych komputer poprostu się wyłącza

-

Moge też dodać, że raz komputer mi się (prawie) załadował. Doszło do ładowania systemu i bsod, czego się nie dziwie, bo wiem, że tak powinno być
czyli jest szansa wejscia do biosu czy czegos nie rozumiem?

 

Jesli po zmianie mobasa uwazasz, ze komputer sie uruchomil, ale nie widac nic na ekranie z powodu uwalonego slotu na plycie to wyklucza z podejrzen CPU.

Tak czy siak poszedl bym do sklepu z klamotami.

 

Poza tym MatiK napisal

Podłączenie głośniczka systemowego też jest wskazane bo może bipnięcia wskażą drogę.
Jak to wyglada?
Odnośnik do komentarza

Autor tematu wcześniej nie miał sygnaturki a z racji tego że nie mógł wejść do BIOS-u założyłem że nic nie było kręcone. Aby szybko sprawdzić czy komputer wstaje bez podkręcania należy zresetować BIOS do ustawień fabrycznych zworką (ale to raczej wiemy)

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...