Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Visty w trybie normalnym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

coś się dzieje z systemem. Po zalogowaniu kilka chwil chodzi normalnie, po czym kursor zaczyna "kręcić" w nieskończoność. Komputer niby działa, ale nie reaguje (brak możliwości uruchomieniu menadżera zadań) na nic oprócz wyłączenia. W trybie awaryjnym jest OK.

W trybie awaryjnym wywaliłem Avasta oraz tymczasowo wyłączyłem wszystkie zbędne "autostarty". Bez efektu. W załączniku logi. Nie widać infekcji, ale proszę o sprawdzenie przez ekspertów. Jeżeli nic nie będzie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

edit:

mam podejrzenia, że to jakaś usługa/proces oprogramowania Vaio stopuje system.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wygląda to na problem infekcji, temat jedzie do działu Vista. PS. I stary OTL, OTL_3.2.22.3(dobreprogramy.pl).exe. Program zawsze należy pobierać od nowa (wychodzą po cichu poprawki). Ponadto, pobieranie z serwisów wtórnych ma skutki uboczne (tylko oryginalne linki w przyklejonym gwarantują najwyższy build na czas). Nawet teraz na db jest tylko wersja 3.2.26.0, a najnowsza to 3.2.26.1.

 

 

Po zalogowaniu kilka chwil chodzi normalnie, po czym kursor zaczyna "kręcić" w nieskończoność. Komputer niby działa, ale nie reaguje (brak możliwości uruchomieniu menadżera zadań) na nic oprócz wyłączenia. W trybie awaryjnym jest OK. (...) mam podejrzenia, że to jakaś usługa/proces oprogramowania Vaio stopuje system

 

W takim układzie zajmij się sprawdzeniem usług. Uruchom msconfig i w karcie Usługi ukryj te od Microsoftu a wszystkie pozostałe wyłącz i zresetuj system. Jeśli problem się nie ujawni, zacznij się cofać wstecz włączając partiami grupy usług + restart, aż trafisz precyzyjnie w wadę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie uszkodzony dysk. Na szybko zrobiłem w awaryjnym SMARTa oraz puściłem dogłębny skan dysku w HD Tune Pro. Dochodzi do pewnego sektora i koniec. Nie wywala bad, ale też nie przechodzi dalej. SMART również sugeruje, że coś nie tak jest z dyskiem. Nie mam w tej chwili możliwości puszczenia MHDD.

post-385-0-18305500-1310118773_thumb.png

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...