Skocz do zawartości

problem z qooqle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja również mam problem z qooqle. Objawiało się to podmianą strony startowej w mozilli oraz dziwnym "zanikiem" co jakiś czas (ekran na sekundę robi się czarny po czy wraca do normy)

czyściłem komputer Cclean i Malwarebytes. Wygląda na to, że problemu nie ma. Jednak ciągle w prawym górnym okienku wyszukiwania w przeglądarce pojawia mi się cały czas domyślnie qooqle.

 

A więc odpaliłem OTL i nic z tego nie rozumiem. Nie widzę czy komputer nadal jest zainfekowany.

 

Prosze o pomoc

 

Dziękuję z góry

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z OTL jest skonfigurowany niezgodnie z prośbą w przyklejonym (kilka sekcji na Wszystko, a miało być Użyj filtrowania). Nie przedstawiłeś także wyników z MBAM, by było jasne co w zasadzie usuwał (choć po opisywanych objawach można zgadnąć wersję Qooqlle). Oceniając raporty - pozostała jedynie konfiguracja tej "wyszukiwarki" w Firefox.

 

1. Zamknij Firefox. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "qooqlle"
[2011-07-04 09:56:28 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Rebejki\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\joq8sbw0.default\searchplugins\search.xml

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Nie sądzę bym musiała tu już coś weryfikować, tak więc użyj Sprzątanie w OTL. Czyszczenia Przywracania systemu nie zadaję, gdyż wg wyciągu Extras funkcja jest wyłączona.

 

3. Aktualizacje oczekują:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216021FF}" = Java™ 6 Update 21

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A93000000001}" = Adobe Reader 9.3

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0150070}" = J2SE Runtime Environment 5.0 Update 7

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"AVG8Uninstall" = AVG Free 8.5

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Mega Codec Pack 6.2.0

- Jest tu stara wersja AVG, która wymaga aktualizacji.

- Zakreślone programy wymagają aktualizacji: INSTRUKCJE.

- (Opcjonalnie) można zaktualizować i kodeki.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ponownie sprawdziłem komputer OTL.

 

O to Cię nie prosiłam przecież, bo nie ma tam już co sprawdzać pod kątem infekcji. A pusty raport z MBAM jakiż sens dołączać.

 

Zbędne Załączniki usuwam.

 

 

I mam prośbę. Na laptopie też czyściłem. Czy może Pani zerknąć na raporty z OTL ?

 

Tu była ta sama infekcja Qooqlle? Brak oznak czynnej infekcji, ale w konfiguracji Firefox widzę plik search.xml, który najprawdopodobniej jest szczątkiem po Qooqlle. Tylko drobna korekta:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
[2011-07-03 23:32:29 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Users\Sendengo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\hc6oqr7o.default\searchplugins\search.xml
O4 - HKCU..\Run: []  File not found

Klik w Wykonaj skrypt. Jeśli się pomyślnie wykona, możesz zlikwidować OTL z jego inwentarzem (C:\_OTL) z dysku.

 

2. Do aktualizacji drobnostki:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 6.0.4 (Basic)

"Mozilla Thunderbird (3.1.7)" = Mozilla Thunderbird (3.1.7)

Link do szczegółów aktualizacyjnych już podawałam, a z kodekami zapewne wiesz co zrobić.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...