Skocz do zawartości

Podgląd zdarzeń - błąd "nie można uruchomić usługi StarOpen"


adamnew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z komunikatem w podglądzie zdarzeń XP SP3 tej treści: "Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku."

Przejrzałem już wszystkie wg mnie podejrzane usługi i programy i nic nie wymyśliłem.

Zrobiłem też logi z gmer i otl.

 

Czy ktoś może pomóc rozszyfrować jakiej usługi dotyczy komunikat?

 

W systemie nic zauważalnie złego się nie dzieje. Z zabezpieczeń mam zaporę xp, Spychelter i Panda Cloud Antywirus.

 

pozdrawiam

Adam

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest temat do działu Malware, przenoszę.

 

 

Mam problem z komunikatem w podglądzie zdarzeń XP SP3 tej treści: "Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku."

Przejrzałem już wszystkie wg mnie podejrzane usługi i programy i nic nie wymyśliłem.

 

To nieszkodliwy sterownik programów wypalających (np. StarBurn). I czy na pewno nadal masz ten błąd? Wg OTL Extras błędy ustąpiły miesiąc temu (mamy lipiec, ostatnie wystąpienie errora jest z pierwszego czerwca):

 

Error - 2011-05-29 06:10:49 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-30 10:59:28 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-30 12:56:38 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-30 13:15:57 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-31 02:35:54 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-31 11:00:45 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-05-31 13:23:48 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error - 2011-06-01 12:02:35 | Computer Name = HIMEN | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi StarOpen z powodu następującego błędu:

%%2

Usługi już w systemie nie ma (w OTL w sekcji Drivers brak tego sterownika). Ewentualnie jeszcze sprawdź dodatkowe miejsce: Start > Uruchom > devmgmt.msc. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych. To ujawni listę "Sterowników niezgodnych z Plug and Play". Na liście sprawdź czy widać resztki delikwenta z błędu.

 

Zaś usunięcie błędów widocznych w Dzienniku = wyczyszczenie Dziennika. :P

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Sprawdziłem w usługach niezgodnych z pnp, niestety nie znalazłem śladu po takiej nazwie,

2. W Dzienniku błędy są aktualne po każdym restarcie komputera, po wyczyszczeniu dziennika również.

 

Na razie nie mam pomysłu jak dojść do źródła. Jeśli jest jakiś pomysł jak temu zaradzić to będę wdzięczny, jeśli nie to będę sam szukał. Nie jest to jakaś tragedia, komputer pracuje poprawnie ale raportowane błędy irytują. Grunt, że to nie wydaje się być jakaś infekcja.

 

pozdrawiam

Adam

post-2444-0-31258100-1309508125_thumb.jpg

post-2444-0-33742400-1309508136_thumb.jpg

post-2444-0-85733500-1309508145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
1. Sprawdziłem w usługach niezgodnych z pnp, niestety nie znalazłem śladu po takiej nazwie,

2. W Dzienniku błędy są aktualne po każdym restarcie komputera, po wyczyszczeniu dziennika również.

 

Wejdź bezpośrednio do rejestru. Start > Uruchom > regedit i skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\StarOpen

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...