Skocz do zawartości

Nie można uruchomić Centrum Zabezpieczeń Systemu Windows


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu zauwazylem, ze nie dziala antywirus (mam zainstalowany av MS Security Essentials) a w tray'u pojawila sie ikonka z informacja jak w tytule:

 

"Nie mozna uruchomic uslugi Centrum Zabezpieczen Systemu Windows"

 

Odinstalowalem, wszystko to co wygladalo podejrzanie, przeczyscilem (kilkukrotnie) system CCleanerem.

 

Trafilem w koncu na podobny watek na tym forum i przeskanowalem system OTL (pliki w zalaczniku), nie wiem jednak co mam usunac, zeby wszystko wrocilo do normy.

 

Moj system do Windows 7 64 bit.

 

 

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Darth

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Windows\Tasks\Ucwz.job
C:\Windows\SysWow64\wevtapid.dll
C:\Users\Pawel\AppData\Local\Temp*.html
sc config wscsvc start= delayed-auto /C
 
:OTL
O3 - HKU\S-1-5-21-2472992756-2767870844-4142802217-1001\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-2472992756-2767870844-4142802217-1001..\Run: [AdobeBridge]  File not found
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

Odnośnik do komentarza

Polecenia miały za zadanie po prostu ustawienie usług zarówno Centrum jak i AV na tryb uruchamiania Automatyczny. Wykonaj restart i sprawdź czy to coś dało. Jeśli nie to jest jeszcze inny sposób.

 

Po prostu wejść w start > w polu szukania wpisz Uruchom > services.msc i na liście usług odszukać te od Centrum oraz od AV i ustawić tryb uruchamiania na Automatyczny.

Odnośnik do komentarza

Ja tu dodam tylko informacyjnie dlaczego komendy zawiodły:

 

 

Czy po wklepaniu tego taki efekt to normalne?

 

Źle wpisane polecenia, dlatego nie działały i linia komend Ci o tym mówi podając spis parametrów. Wstawiłeś spację, a jej nie ma być:

 

sc config wscsvc start= delayed-auto /C

sc config MsMpSvc start= delayed-auto /C

 

Dodatkowo, te dwie usługi mają domyślnie niejednakowe Typy uruchomienia: MsMpSvc ma Automatyczny (w komendzie auto) a Centrum Automatycznie (opóźnione uruchomienie) (w komendzie delayed-auto). Ale to już "szczegół" w kontekście błędów wykonania komend podstawowych.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
2.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...