Skocz do zawartości

Problem z kontami w windowsie


xjezo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zarazem rozpaczliwie potrzebuję Waszej pomocy. Otóz musiałem założyć konto dla krewniaka (który by jutro siedział na kompie) i żeby się zabezpieczyć przed jego jakimiś wymysłami postanowiłem założyć mu konto. I tutaj jest problem (mam windowsa xp), bo mialem wczesniej konto "ppp - admin" i utworzylem konto admina, a pozniej goscia (ale to chyba bez znaczenia) i teraz tamto konto "ppp" mi zniknelo i jest tylko to nowe "admin" a na tamtym koncie mam bardzo wiele waznych dokumentow ktore potrzebuje i nie wiem co mam zrobic, nigdzie tamtego konta nie widze i przy wyborze konto przy wlaczaniu windowsa tego starego konta ppp poprostu nie ma. Tego nowego konta admin nie da sie usunac w zaden znany mi sposob, a wiem ze tamto gdzies jest bo miejsce na dysku sie nie zmienilo (wiec tamtego konta ppp nie usunalem). Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pokaż log z sid.vbs: KLIK (punkt 3).

 

 

mialem wczesniej konto "ppp - admin" i utworzylem konto admina, a pozniej goscia (ale to chyba bez znaczenia) i teraz tamto konto "ppp" mi zniknelo i jest tylko to nowe "admin" (...) tego konta nie da sie usunac w zaden znany mi sposob, a wiem ze tamto gdzies jest bo miejsce na dysku sie nie zmienilo (wiec tamtego konta ppp nie usunalem).

 

To nie dowód, że konto istnieje w sposób rzeczywisty. Konto się składa z dwóch elementów z grubsza rzecz biorąc: SID w rejestrze + folder na dysku. Jeśli nie ma SID, folder konta jest bezużyteczny i nie da się tego odzyskać w postaci pierwotnej, ewentualnie przez obejście można stworzyć nowe konto i przekopiować doń dane starego folderu. Zobaczmy w pierwszej kolejności co widzi sid.vbs....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

edit: po dzielnej walce udało się to wykonać (microsoft explorer ftw)

 

 

********************************************************************************

 

Lista kont, identyfikatorów SID i ścieżek dostępu.

 

********************************************************************************

 

 

Nazwa użytkownika : admin

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-1005

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\admin

 

Nazwa użytkownika : ASPNET

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-1003

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : Gość

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-501

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\Gość

 

Nazwa użytkownika : Pomocnik

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-1000

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : ppp

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-500

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\ppp

 

Nazwa użytkownika : UpdatusUser

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-1004

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\UpdatusUser

 

********************************************************************************

Odnośnik do komentarza

Mówisz:

 

teraz tamto konto "ppp" mi zniknelo i jest tylko to nowe "admin"

 

Wg spisu SID konto jest zapisane w rejestrze:

 

Nazwa użytkownika : ppp

SID : S-1-5-21-436374069-287218729-839522115-500

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\ppp

To Twoje konto to w istocie wbudowane serwisowe konto Administrator (charakterystyczny stały SID z końcówką 500). Bardzo zły wybór, wbudowanego Administratora zostawia się w spokoju (to konto specjalne) i tworzy się swoje dodatkowe konto o uprawnieniach administracyjnych. Dlatego się przestało wyświetlać na ekranie, bo dodałeś drugiego administratora lokalnego i jest to normalne zachowanie, że serwisowe konto zostaje ukryte w takiej sytuacji. Konto wbudowane się wyświetla samo z siebie tylko wtedy gdy nie istnieją żadne inne konta administracyjne w systemie.

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

 

Stwórz nową wartość REG_DWORD o nazwie ppp i przypisz jej 1. Po tym konto się zacznie wyświetlać na ekranie logowania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

niesamowite, ale wszystko działa jak najbardziej poprawnie i tak jak mówiłaś konto "ppp" już jest przy wyborze użytkowników i jestem Ci dozgonnie wdzięczny za pomoc, zarazem zapytam jeszcze czy znasz jakiś sposób na usunięcie tego nowego (problematycznego) konta admin? (po to by się w ogóle nie pojawiało przy wyborze użytkowników) bo z poziomu panelu sterowania i kont użytkowników nie da się go usunąć. Ale co najważniejsze wszystkie dane zostały przywrócone więc świetnie.

Odnośnik do komentarza
zarazem zapytam jeszcze czy znasz jakiś sposób na usunięcie tego nowego (problematycznego) konta admin? (po to by się w ogóle nie pojawiało przy wyborze użytkowników) bo z poziomu panelu sterowania i kont użytkowników nie da się go usunąć.

Teraz powinno się dać usunąć z poziomu zalogowanego ppp, gdyż odkryłeś logowanie na tego wbudowanego administratora i system widzi więcej niż jedno konto administracyjne.

 

Poprzednio było to awykonalne, gdyż byłeś zalogowany na koncie, które chciałeś usunąć (tak rozumiem sytuację). To podcinane gałęzi na której się siedzi i Windows nie pozwoli tego zrobić.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

umm, wchodząc do panelu sterowania - konta użytkowników tam nigdzie nie dało się usunąć owego konta "admin" nawet będąc zalogowanym na ppp, ale usunąłem je wpisując w uruchom 'control userpasswords2' i tam już się udało je usunąć. Dziękuję raz jeszcze za tak fachową i szybką pomoc. Oby więcej takich specjalistów :)

Edytowane przez picasso
Temat rozwiązany. Zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...