Skocz do zawartości

Spowolnienie laptopa


Tivan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie laptop zaczął chodzić coraz wolniej i wyskakiwały błędy po instalacji programów, NOD32 wykrywał nieraz jakieś wirusy ale pisało, że nie można ich wyleczyć.

Nie mogę dodać loga z SecurityCheck bo Notatnik nie działa ; /

 

 

 

(Jeszcze jak by było można napisać jak wyłączyć wyświetlanie się wybierania systemu podczas uruchamiania laptopa bo Windows był wgrywany z Pendrive, zdjęcie poniżej)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnych znaków infekcji. Za to widzę sztuczny modowany Windows, a co za tym idzie rozwiązywanie problemów się komplikuje (wróżka potrzebna, by wykryć wszystko co namieszane w źródle płyty).

 

Tylko pozbądź się drobnych adware z tego systemu:

 

IE - HKU\S-1-5-21-507921405-1592454029-1177238915-1002\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2786678"

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2786678&SearchSource=3&q={searchTerms}"

FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://search.conduit.com/?ctid=CT2786678&SearchSource=13"

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2786678&q="

[2011-04-20 07:25:09 | 000,000,000 | ---D | M] (uTorrentBar Community Toolbar) -- C:\Documents and Settings\Muszka\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nv0ksb6e.default\extensions\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}

[2011-04-20 07:25:09 | 000,000,000 | ---D | M] (Conduit Engine) -- C:\Documents and Settings\Muszka\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nv0ksb6e.default\extensions\engine@conduit.com

[2011-04-20 07:25:09 | 000,000,863 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Muszka\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nv0ksb6e.default\searchplugins\conduit.xml

[2011-05-02 14:14:45 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Muszka\Dane aplikacji\PriceGong

 

Przejęte przez Conduit preferencje Firefox oraz folder PriceGong powinien usunąć w trybie automatycznym AD-Remover. A folder uTorrentBar Community Toolbar w ścieżce Firefox już sam ręcznie dokasujesz.

 

 

Witam, w ostatnim czasie laptop zaczął chodzić coraz wolniej i wyskakiwały błędy po instalacji programów, NOD32 wykrywał nieraz jakieś wirusy ale pisało, że nie można ich wyleczyć.

 

Jakie błędy oraz co wykrywał NOD? Precyzyjnie podaj dane.

 

 

Nie mogę dodać loga z SecurityCheck bo Notatnik nie działa ; /

 

Co to znaczy "nie działa"? Przybliż to, bo wg OTL Extras wszystkie powiązania wyglądają poprawnie i nic nie wskazuje na to, by pliku brakowało. Oczywiście tu nie ma normalnego Notatnika w systemie, tylko program alternatywny Notepad++.

 

========== File Associations ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\]

.inf [@ = inffile] -- C:\WINDOWS\System32\NOTEPAD.EXE (Don HO don.h@free.fr)

.ini [@ = inifile] -- C:\WINDOWS\System32\NOTEPAD.EXE (Don HO don.h@free.fr)

.txt [@ = txtfile] -- C:\WINDOWS\System32\NOTEPAD.EXE (Don HO don.h@free.fr)

 

========== Shell Spawning ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\\shell\[command]\command]

batfile [edit] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

batfile [open] -- "%1" %*

batfile [print] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

cmdfile [edit] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

cmdfile [open] -- "%1" %*

cmdfile [print] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

inffile [open] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

inffile [print] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

inifile [open] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

inifile [print] -- %SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

jsfile [edit] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe %1 (Don HO don.h@free.fr)

jsfile [print] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

jsefile [edit] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe %1 (Don HO don.h@free.fr)

jsefile [print] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

regfile [edit] -- %SystemRoot%\system32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

regfile [merge] -- Reg Error: Key error.

regfile [print] -- %SystemRoot%\system32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

txtfile [edit] -- Reg Error: Key error.

txtfile [open] -- %SystemRoot%\system32\NOTEPAD.EXE %1 (Don HO don.h@free.fr)

txtfile [print] -- %SystemRoot%\system32\NOTEPAD.EXE /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

txtfile [printto] -- %SystemRoot%\system32\notepad.exe /pt "%1" "%2" "%3" "%4" (Don HO don.h@free.fr)

vbefile [edit] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe %1 (Don HO don.h@free.fr)

vbefile [print] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

vbsfile [edit] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe %1 (Don HO don.h@free.fr)

vbsfile [print] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

wsffile [edit] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe %1 (Don HO don.h@free.fr)

wsffile [print] -- %SystemRoot%\System32\Notepad.exe /p %1 (Don HO don.h@free.fr)

 

(Jeszcze jak by było można napisać jak wyłączyć wyświetlanie się wybierania systemu podczas uruchamiania laptopa bo Windows był wgrywany z Pendrive, zdjęcie poniżej)

 

Zadanie polega na edycji pliku BOOT.INI. Start > Uruchom > sysdm.cpl > Zaawansowane > w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klik w Ustawienia > Edytuj. Otworzy się zawartość pliku BOOT.INI, wystarczy wyciąć tę drugą linijkę z sekcji [operating systems], ewentualnie zamiast usuwania linijki przestawić timeout na 0.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

bo ja mam na lapku wgranego windows black(przeróbka XP fajna o tyle, że ma doinstalowane od razu pierdoły wszystkie) i przy próbie otworzenia notatnika to wyskakują błędy w takiej kolejności

1. Load styler.xml failed!

2. Can not load the dynamic libray

3. Scintilla.inti is failed!

Czy da się coś zrobić żeby notatnik naprawić lub wgrać od nowa?

 

A co do spowolnienia Lapka wgrałem innego antywira przeskanowałem skasowałem jakiś autorun i usunąłem błędy z rejestru Cleanerem. Pozostaje tylko naprawa tego notatnika ; /

 

A tu mnie podkusiło na użycie ComboFix i log:

Odnośnik do komentarza
bo ja mam na lapku wgranego windows black(przeróbka XP fajna o tyle, że ma doinstalowane od razu pierdoły wszystkie)

 

Wiem jaka to przeróbka, zawartość BOOT.INI jest przecież na dłoni w pierwszym poście. Mój komentarz tyczył tego, że takie modyfikacje utrudniają diagnostykę, jeśli występują jakieś problemy. Nie jestem fanem cudzych przeróbek pobranych z sieci, bo potem to jest scenariusz "radź sobie sam". I masz pierwsze skutki uboczne:

 

 

przy próbie otworzenia notatnika to wyskakują błędy w takiej kolejności

1. Load styler.xml failed!

2. Can not load the dynamic libray

3. Scintilla.inti is failed!

Czy da się coś zrobić żeby notatnik naprawić lub wgrać od nowa?

 

A nie stylers.xml? Wygląda na to, że brakuje składników Notepad++ (to jest tu zainstalowane a nie Notatnik systemu i to są błędy plików Notepad++), czyli przynajmniej owego pliku z punktu 1. Problem jest w tym, że to przerabiany Windows i Notepad++:

- nie jest tu zainstalowany w tradycyjny sposób tylko na zasadzie podmiany systemowego Notatnika (w system32) i nie wiem gdzie i jak mają być umieszczone jego dodatkowe trzewia / pliki konfiguracyjne

- wygląda na to, że ta przeróbka ma zintegrowaną jakąś zdezelowaną wersję Notepad++. Po rozpakowaniu najnowszej wersji ze strony domowej (paczka ZIP) nie widzę pliku o nazwie stylers.xml tylko plik stylers.model.xml.

 

Czyli na teraz rysuje mi się taki scenariusz: przeszukać starsze buildy Notepad++ na sourceforge i pobrać dostatecznie starą wersję, która posiada odpowiednie pliki, następnie je wstawić tam gdzie były pierwotnie (zadanie dla Ciebie, przegrzeb tego Windowsa) .... Na pewno wersja 4.2.2 ma plik o nazwie stylers.xml, pobrałam + rozpakowałam i potwierdzam, ale nie wiem w jakiej wersji u Ciebie był ten Notepad++.

 

 

skasowałem jakiś autorun

 

Jaki i skąd?

 

 

A tu mnie podkusiło na użycie ComboFix i log

 

Proszę Was, nie stosujcie ComboFix licząc, że rozwiąże wszystkie problemy jak leci. To jest narzędzie do usuwania infekcji a nie "produkcji logów". ComboFix niepotrzebnie tu użyty. I teraz przywracaj skasowany msconfig. Masz przerabiany system i msconfig siedzi w złym nienaturalnym miejscu. ComboFix będzie go kasował.....

 

1. Wyciągnij plik C:\Qoobox\Quarantine\c\windows\system32\msconfig.exe.vir. Ręcznie zmień nazwę pliku na msconfig.exe i wstaw do system32.

 

2. Odinstaluj narzędzie w prawidłowy sposób, wklejając w Start > Uruchom > C:\ComboFix.exe /uninstall

 

3. Obecność usuwanego przez ComboFix folderu PriceGong (wspominany w moim pierwszym poście) + niezmiennie widoczne w ComboFix przejęte przez Conduit preferencje przeglądarek sugerują, że nie użyłeś AD-Remover. On to wszystko usuwa....

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmm... ogółem to tylko pozostaje problem z tym notepad zrobiłem jak pisałaś to teraz wyskakuje:

 

1. Can not load the dynamic library

2. Scintilla.init is failed!

 

Brakuje mu jeszcze tego pliku, ja sobie z tym odpuszczę bo się nie znam na tym :(

(i pytanko jak w bazie NOD'a dodać żeby nie brał jakiś program za wirusa? bo mam programik do pobierania z pewnej strony i za każdym razem NOD bierze go za wirusa i wszystko przymula się, a program jest w 100% pewny)

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

(i pytanko jak w bazie NOD'a dodać żeby nie brał jakiś program za wirusa? bo mam programik do pobierania z pewnej strony i za każdym razem NOD bierze go za wirusa i wszystko przymula się, a program jest w 100% pewny)

http://www.esetnod32.com.pl/nod32/okna-dialogowe/wylaczenia-ze-skanowania/33/

HTH :)

 

2. Scintilla.init is failed!

Być może poniższa lekturka rozwiąże ten problem.

https://www.sierrachart.com/supportboard/showthread.php?t=16540

Odnośnik do komentarza
Hmm... ogółem to tylko pozostaje problem z tym notepad zrobiłem jak pisałaś to teraz wyskakuje:

 

1. Can not load the dynamic library

2. Scintilla.init is failed!

 

A gdzie pliki Notepad++ siedzą na tym Windowsie (prócz oczywistego C:\Windows\system32\notepad.exe)? Można spróbować innej kombinacji (jednocześnie będzie to upgrade wersji): pobrać najnowszą paczkę Notepad++, wszystkie jego pliki prawidłowo porozmieszczać gdzie należy (usuwając wszystkie stare), a plik C:\Windows\system32\notepad.exe podstawić najnowszym (notepad++.exe pod zmienioną nazwą na notepad.exe).

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...