Skocz do zawartości

Media Player Classic Home Cinema i błąd direct X


QlinX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powodem powstania mojego problemu była chęć odtworzenia filmu w formacie *.mkv. Jako że na komputerze mam tylko WMP chciałem zainstalować Media Player Classic Home Cinema. Podczas instalacji wyskoczyła prośba o zainstalowanie directx runtime june 2011. Znalazłem go i zacząłem instalować, ale wystąpiły błędy jak w załącznikach 1 i 2 i teraz przy otwieraniu mkv w MPC HC wyskakuje błąd 3 z załącznika.

Jak zainstalować directx runtime june 2011?

 

Tak na marginesie proszę o polecenie zestawu player + kodeki tak żeby móc odtwarzać mkv, rmvb, vob, avi itd., wątków jest masa, a konkretów bardzo mało. Instalowałem kodeki real alternative , matroske ffdshow, ale zawsze coś nie grało najczęściej brak dźwięku przy mkv lub muliło rmvb.

post-2-0-70197100-1308957464_thumb.jpg

post-2-0-35290500-1308957468_thumb.jpg

post-2-0-73316700-1308957471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem nie jest mi znany w szczegółach - stąd tylko info.

 

Jaki to system? Z obrazków wygląda na W7 lub Vistę.

Jeżeli tak to nie jest Ci potrzebny MPC bo WMP12 oraz 11 (Vista) odtwarza poprawnie .mkv.

Możesz ewentualnie zainstalować DivX Player (typowe .mkv).

Ja mam dodatkowo zainstalowany zestaw ffdshow (prawie na domyślnych ustawieniach - musiałem skonfigurować dodatkowo dwa typy plików) i wszystko działa. Nawet pliki .mts (kamera Sony).

 

Generalnie - im mniej dodatkowych playerów oraz kodeków tym lepiej i mniej problemów.

Wejdź na stronę VideoAudio (Linki zewnętrzne) i poczytaj.

Odnośnik do komentarza

Nie używam programu Media Player Classic, więc nie pomogę w jego konfiguracji ale możesz spróbować użyć dekoder ffdshow z oficjalnej strony projektu (po takim zabiegu będziesz mógł ogladać film z polskim lektorem w programie Windows Media Player).

 

Jeśli mierzi Cię perspektywa korzystania z WMP, instalowania kodeków, niekończących się testów rozmaitych ustawień polecam VLC lub KMPlayer. Pobierasz, instalujesz i używasz.

 

Enjoy :)

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj wszystkie odtwarzacze i kodeki. Wylacz WMP. Przeczysc np. Cclinerem rejestr. Zrestartuj system. Wylacz programy antywirusowe wczesniej sciagajac pliki. Zainstaluj http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

Rozumiem, ze Dx masz ten wlasnie. Na koncu jak radzi kolega sciagnij VLC http://www.videolan.org/vlc/ i sprawdz czy odtwarza filmy na tym formacie, a DirectX przyda sie w systemie na zas potem. Byl kiedys problem z VLC na Viscie, ale to dawno temu i mozna to ominac we wlasciwosciach. Jesli VLC nie uciagnie to wtedy kombinuj dalej.

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Wczoraj udało mi się rozwiązać problem błędów przy odtwarzaniu mkv przez mpc hc. Wygooglałem rozwiązanie, które podał marekB z instalacją directX poprzez dxwebsetup.exe instalator pobrał sobie co brakowało i zainstalował bez problemów. Pozostał problem odtwarzania rmvb. Zassałem real alternative zainstalowałem, ale nadal przy otwieraniu rmvb przez MPCHC wyskakuje błąd.

 

post-2-0-57710300-1308957849_thumb.jpg

 

Co trzeba jeszcze zainstalować ?

Dodam że system to windows 7 z którym jeszcze nie jestem zaprzyjaźniony :)

Jeszcze do wieslaw 531 WMP nie odtwarza właśnie mkv wyskakuje komunikat z załącznika.

 

post-2-0-43613300-1308957850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Właśnie chciałem uniknąć komplikacji i instalowania po kilka kodek packów kilku playerów do różnych formatów. Skoro już uruchomiłem MPC HC i wszystko hula poza rmvb to chciałem się dowiedzieć czego brakuje. Co do VLC to miałem go dobrych kilka lat temu i nie powalał on swoją funkcjonalnością i pięknem, ale widzę że w wielu wątkach się pojawia, wiec muszę wypróbować. Najwyżej się odinstaluje MPC HC :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...