Skocz do zawartości

Komputer się restartuje


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Póki co, brak kierunku na infekcje. Ale log z GMER zrobiony w złych warunkach, działa emulator SPTD:

 

DRV - [2010-11-17 22:50:04 | 000,691,696 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

Do wykonania kroki z ogłoszenia KLIK. Czyli (dokładnie w tej kolejności): deinstalacja DAEMON Tools Lite, deinstalacja sterownika SPTD narzędziem SPTDinst, a po restarcie systemu nowy log z GMER.

 

 

Koleżanki komputer bez ostrzeżenia restartuje się

 

Również do przeprowadzenia kroki z punktu 5: KLIK.

 

 

bardzo wolno chodzi internet

 

Do sprawdzenia czy problemu nie tworzy Avast.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nowy log w załączniku (mam nadzieję że poprawny).

 

Z punktu 5 "SAMOCZYNNY RESTART SYSTEMU | BSOD" zrobiłam do momentu "DEBUG ZRZUTÓW PAMIĘCI ".

Po samoczynnym restarcie wyskoczyło:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP: 0X0000000A(0X8080809C,0X00000002,0X00000000,0X8050F941)

i jeszcze taki:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

STOP: 0x00000050(0x80808088,0x00000000,0x804EF76B,0x00000000)

 

Gdy avast jest wyłączony nic się nie zmienia.

 

Pozdrawiam

Jola

gmer3.txt

Odnośnik do komentarza

Nic tu nie potwierdza infekcji. Temat przemieszcza się do działu Windows XP.

 

 

Z punktu 5 "SAMOCZYNNY RESTART SYSTEMU | BSOD" zrobiłam do momentu "DEBUG ZRZUTÓW PAMIĘCI ".

 

Chodziło mi też o wykonanie odczytu zrzutów pamięci. Dostarcz je. Jeśli masz problem z wykonaniem tego zadania, zapakuj cały katalog C:\Windows\Minidump do ZIP i prześlij tu do analizy.

 

 

Gdy avast jest wyłączony nic się nie zmienia.

 

Ostatecznie, do wyprobowania jeszcze całkowita deinstalacja testowa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi też o wykonanie odczytu zrzutów pamięci. Dostarcz je. Jeśli masz problem z wykonaniem tego zadania, zapakuj cały katalog C:\Windows\Minidump do ZIP i prześlij tu do analizy.

 

Niestety nie mogę dodać tego rodzaju pliku :(

 

 

Ostatecznie, do wyprobowania jeszcze całkowita deinstalacja testowa.

 

Czyli mam odinstalować i zainstalować na nowo avasta? dobrze rozumiem?

 

 

Jola

Odnośnik do komentarza
Niestety nie mogę dodać tego rodzaju pliku

 

Do tego są serwisy hostingowe typu SpeedyShare, w Załącznikach forum nie pozwalam na ładowanie plików DMP i ZIP.

 

 

Czyli mam odinstalować i zainstalować na nowo avasta? dobrze rozumiem?

 

Chodzi mi: całkowicie odinstalować i sprawdzić czy sieć nadal jest powolna. Instalacja ponowna tylko wtedy, gdy wyjdzie na jaw, że Avast nie ma nic do rzeczy. Poza tym, lepiej jest nie mieć tego typu aplikacji zainstalowanej podczas diagnostyki BSOD.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

IMHO BSOD-y wyglądają na losowe, ale można podejrzewać głównie avast!a właśnie. Profilaktycznie zrób test pamięci RAM (memtest86+), kilka godzin lub do pierwszego błędu - najlepiej zapuścić na noc.

Możesz użyć LiveCD Parted Magic (Extras Menu > Memtest86+). = http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Lub pobrać bezpośrednio ze strony projektu... = http://www.memtest.org/#downiso

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...