Skocz do zawartości

Infekcja Qooqlle po instalacji "kodeków"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam tez problem z qooqle. W kazdej przeglądarce mam to jako stronę startową, zmieniają mi się w nich ustawienia, w google chrome pojawia się błąd przy próbie wyszukanie przez google z poziomu gdzie wpisujemy adresy stron.

 

Pobrałem film, musiałem zainstalowac "wymagane kodeki" no i tak oto w moim komputerze zadomowiło sie qooqle ;/

 

 

Bardzo prosze o pomoc. Kompletnie się nie znam na tych rzeczach, więc prosiłbym o zrozumiała instrukcję :)

 

W załączniku extras & otl .txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na przyszłość: zasady działu. Nie dopisuj się do cudzego tematu. Zestaw obowiązkowych logów też jest szerszy, o GMER (pod kątem infekcji rootkit). Poza tym, coś tu kombinowałeś, widzę jawne przepuszczenie jakiegoś skryptu do OTL, pokaż skąd go brałeś i czy nie nabroiłeś sobie. Ów "skrypt", czymkolwiek był, nie wykonał tu pożądanej roboty. Każdy skrypt jest unikatowy dla danego systemu i nie wolno brać skryptów do cudzych przypadków, nawet jeśli infekcja jest taka sama.

A sam OTL tu przedstawiony wykazuje pewną dziwność, nie listuje żadnych niedomyślnych usług / sterowników, a przynajmniej powinno wyświetlić te od Avira i Intel (nic mi nie wiadomo na temat ich migracji na białą listę, która to lista mogłaby być wytłumaczeniem dla niewidzialności na konfiguracji "Użyj filtrowania").

 

 


Przechodząc do usuwania infekcji ...

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://www.qooqlle.com/"
O4 - HKLM..\Run: [Readar_sl] C:\Documents and Settings\Wojtek\Dane aplikacji\Readar_sl.exe (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com"))
O4 - HKLM..\Run: [TunesHelper]  File not found
[2011-05-30 17:46:26 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Wojtek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\searchplugins
[2011-05-30 15:09:42 | 000,311,296 | RHS- | C] (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com")) -- C:\Readar_sl.exe
[2011-05-31 22:41:29 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Wojtek\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\n5qdxmmb.default\searchplugins\search.xml
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. Po restarcie systemu automatycznie otworzy się log z wynikami.

 

2. Są tu obecne przeglądarki Google Chrome i Opera. Skrypty do OTL nie mogą ich konfigurować. Do ręcznego przestawienia strona startowa + wyszukiwarka (KLIK / KLIK).

 

3. Wygeneruj nowy log z OTL opcją Skanuj. Dołącz log uzyskany z usuwaia w punkcie 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No wczesniejszego logu po uruchomieniu komputera nie otrzymałem, miał sie sam wyswietlic.

 

Oto nowy log. Było pytanie czy zrestartowac znowu komputer, klikłem X i wyskoczył log .

 

n* nie moge dodac jako załącznik - "Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku"

 

 

========== FILES ==========

Unable to create HKLM\Software\OldTimer Tools\OTL key.

File move failed. C:\Readar_sl.exe scheduled to be moved on reboot.

========== OTL ==========

Registry delete failed. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\Readar_sl scheduled to be deleted on reboot.

Unable to create HKLM\Software\OldTimer Tools\OTL key.

Registry delete failed. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\TunesHelper scheduled to be deleted on reboot.

Unable to create HKLM\Software\OldTimer Tools\OTL key.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.23.0 log created on 06012011_161816

Odnośnik do komentarza

W Załącznikach tylko rozszerzenie TXT wchodzi a nie LOG, zmieniłbyś nazwę pliku, to i by się dołączył. A poza tym, log krótki i do posta można wkleić. Przeklejam. Korowody z pobieraniem tak krótkiego loga to mocna przesada. Zanim ja to pobiorę, już mam napisany post. Następnie: zawsze wkleja się dwa logi: z usuwania + nowy z opcji Skanuj.

 

Oceniając wyniki: z jakiegoś względu wszystko jest "failed". Wstępnie spróbuj sprawdzić uprawnienia:

- Dla pliku C:\Readar_sl.exe: KLIK

- Dla klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run: KLIK

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem jeszcze raz ten skrypt z poziomu administratora :

 

 

 

 

========== FILES ==========

C:\Readar_sl.exe moved successfully.

========== OTL ==========

Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\Readar_sl deleted successfully.

Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\TunesHelper deleted successfully.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.23.0 log created on 06012011_164930

Odnośnik do komentarza

No tak, jakoś nie zauważyłam "NOT":

 

Computer Name: MYPC | User Name: Wojtek | NOT logged in as Administrator.

Teraz rozumiem dlaczego log z OTL wyglądał dziwnie nie pokazując wielu wpisów, a przy okazji problem z usuwaniem. Konto limitowane. Proszę pokaż log z OTL z poziomu konta o cechach administratora. Wyższe uprawnienia = więcej danych w raporcie widać.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja prosiłam o wykonanie na uprawnieniach administracyjnych loga z OTL z opcji Skanuj, a nie wykonywanie nieaktualnego już skryptu. Wykonanie tego skryptu bezsensowne, usuwanie rzeczy już dawno nieistniejących...

Edytowane przez picasso
30.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...