Skocz do zawartości

Usunięte pliki z partycji


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Was ponieważ niechcący usunąłem pliki z dysku.

Nie chce się pytać czym przywrócić bo wiem że są do tego programy i jakie, ale mam pewien problem.

Zainstalowałem jakiś program AVG PC TUNEUP 2011. Tam była opcja skanuj dyski w poszukiwaniu duplikatów.

Po 5 godzinnym skanowaniu obok każdego pliku jaki mam pojawił się duplikat.

Nie wiedziałem o co chodzi, kliknąłem żeby usunął duplikat (logicznie myśląc myślałem że są jakieś duplikaty różnych plików i jak je usunę to zyskam miejsca) i kliknąłem usuń duplikaty.

W przeciągu 10 sekund usunęły mi się wszystkie dane z partycji D na której miałem ważne dane, hasła w notatniku, przenośne wersje programów AQQ, zdjęcia, wszystkie inne rzeczy a w dodatku chyba najważniejsze (około 220 filmów w avi).

Mam teraz spory problem. Program AVG File Recovery zeskanował mi ten dysk i znalazł wszystko, ale teraz nie wiem co mam zrobić.

Mam dysk 250 GB podzielony na dwie partycje. Ta partycja którą skasowałem nosi literkę D i ma 220 GB, a partycja C która została ma niecałer 30 gb w tym 2 GB wolne.

Usunąłem wszystko z D i moje pytanie jest takie jak to przywrócić...

Są programy które przywracają różne pliki na dysk ale wymagają miejsca do zapisania ich ponownie. Ja miałem partycje 220 GB w tym zajęte były 210 GB i boje sie że teraz może sie wszystko pomieszać tam. Nic nie ruszałem i nie mam miejsca na zapisanie tego na nią bo słyszałem że lepiej wybrać inną do tego...

Czy jest możliwość jeśli się nic nie ruszało tak poprostu przywrócić to wszystko jak usunąłem niechcący tym programem 2 10 sekund? Pewnie skasowały się te ścieżki do tych wszystkich plików. Czy zawsze przy przywracaniu trzeba zapisywać każdy plik od początku i nadawać mu nową ścieżkę. Jak to jest błagam pomóżcie mi

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

a przywracanie systemu na dysku d jest zalaczone czy wylaczone?

przywracanie systemu na c mam wyłączone i chyba tym samym na d też jest odfajkowane.

Czyli pewnie klapa...

Pewnie leczy mnie tylko dysk przenośny na usb taki z 500 GB...

Bo tak mi zależy jednoczesnie żeby cofnąć te szkodliwe usunięcie. Zupełnie nic nie było ruszone.

 

aha. dodam że każdy katalog i folder został. np każdy film miałem w folderze i każdy folder z tytułem filmu został. wszystkie foldery też zostały. tylko brak plików.

Odnośnik do komentarza
Mam dysk 250 GB podzielony na dwie partycje. Ta partycja którą skasowałem nosi literkę D i ma 220 GB, a partycja C która została ma niecałer 30 gb w tym 2 GB wolne.

Usunąłem wszystko z D i moje pytanie jest takie jak to przywrócić...

Są programy które przywracają różne pliki na dysk ale wymagają miejsca do zapisania ich ponownie. Ja miałem partycje 220 GB w tym zajęte były 210 GB i boje sie że teraz może sie wszystko pomieszać tam. Nic nie ruszałem i nie mam miejsca na zapisanie tego na nią bo słyszałem że lepiej wybrać inną do tego...

 

Tu chodzi o to, że nigdy się nie odzyskuje na ten sam dysk z którego wymazano dane, ponieważ to jest nadpis zamazujący wejścia gdzie są pliki. Mówiąc mało technicznie: odzyskując pliki z tego samego miejsca w to samo miejsce równocześnie powodujesz, że nie odzyskasz wszystkiego, bo przywracane na bieżąco pliki mogą nadpisać miejsca gdzie siedzą pliki jeszcze nie odzyskane. Podcinanie gałęzi na której się siedzi. Na dysku, z którego odzyskujesz, nie można wykonywać żadnych operacji zapisu.

 

 

Pewnie leczy mnie tylko dysk przenośny na usb taki z 500 GB...

 

I tego się trzymaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...