Skocz do zawartości

"Mój komputer" nie pokazuje drugiego dysku twardego


Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje na komputerze z procesorem Intel Pentium Dual CPU E2160@1.81 GHz, 1 GB RAM, system to WinXP Prof + SP3, 32 bit. Mam zainstalowane 2 napedy optyczne: DVD/CD- RW Drive /D/, DVD-RAM Drive /E/, oraz dwa dyski twarde Local Disk /C/ 250GB i drugi dysk twardy 80GB obydwa na SATA.Problem - Menedzer urzadzen pokazuje wszystkie cztery elementy, BIOS rowniez, natomiast "moj komputer" nie pokazuje malego dysku twardego 80GB. Jak to naprawic? Dziekuje za pomoc.

Ps. Na obudwu dyskach zworki sa zdjete, "duzy" dysk jest podpiety do portu SATA 1, "maly" dysk jest podpiety do portu SATA 2.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Problemowy dysk nie ma przypisanej litery i nie jest spartycjonowany.

 

To i jasna sprawa dlaczego się nie wyświetla w Mój komputer. Brak litery jest równoznaczny z brakiem wyświetlania w Mój komputer. W ten prymitywny sposób również robi się odwrotność: ukrywa dysk / partycję z widoku w Mój komputer.

 

Chyba nie muszę mówić co dalej?

Odnośnik do komentarza
Tak sobie glosno mysle zeby sciagnac jakies zewnetrzne narzedzie do partycjionowania dysku, a przydzielenie litery samo przyjdzie. Co Twoim zdaniem byloby najwlasciwsze?

 

Dla mnie najwłaściwsze = najprostsze. Skoro to tylko drugi niesystemowy dysk, a narzędzia partycjonowania są pod ręką w systemie, to po co sobie komplikować życie .... A tak poza tym to wszystko jedno. I tak musi być założona partycja (a przyznanie litery to akurat najmniejszy problem).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najwłaściwsze = najprostsze. Skoro to tylko drugi niesystemowy dysk, a narzędzia partycjonowania są pod ręką w systemie, to po co sobie komplikować życie .... A tak poza tym to wszystko jedno. I tak musi być założona partycja (a przyznanie litery to akurat najmniejszy problem).

Systemowy Fdisk widzi tylko dysk z systemem a drugiego nie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...