Skocz do zawartości

Problem z Qooqlle


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się problem z Qooqlle w przeglądarce Mozilla Firefox v.3.6 opisywany już w postach innych użytkowników. Posiadam Antywirusa Avast Home Edition v. 6,0,1091, który nic nie wykrywa. Problem pojawił się wczoraj wieczorem (tj. 16.05.2011) tak "sam z siebie". Nie wchodziłem na żadne nowe strony ani nic nie pobierałem i nie aktualizowałem (poza antywirusem). Odinstalowałem Mozillę, usunąłem wszystko z PF i D&S co po niej zostało i wyczyściłem rejestr za pomocą programu Wise Registry Cleaner 5.94(Podaję nazwę ponieważ to może , ale nie musi, być istotne), który mi polecono. Zresetowałem komputer i zainstalowałem ponownie przeglądarkę i od razu było to samo, strona startowa Qooqlle :/

Nie znam programu OTL i jestem laikiem w sprawach tego typu, ale dołączam logi tak jak inni to uczynili:

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1454471165-813497703-725345543-1004\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://www.qooqlle.com/"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "qooqlle"
FF - prefs.js..browser.search.useDBForOrder: true
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://www.qooqlle.com/"
[2011-05-16 19:47:21 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Mumin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3jy5dsv6.default\searchplugins\search.xml
O4 - HKLM..\Run: [Readar_sl] C:\Documents and Settings\Mumin\Dane aplikacji\Readar_sl.exe (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com"))
O4 - HKLM..\Run: [TunesHelper] C:\Documents and Settings\All Users\TunesHelper.exe ()
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wykonałem podany skrypt i daję raport z jego wykonania oznaczony jako "05172011_122422" oraz nowy skan OTL. Jeśli wszystko będzie w porządku proszę o poinformowanie mnie o tym oraz o udzielenie mi wskazówek w jaki sposób mogę uniknąć podobnych problemów (: .

P.S. Nie wiem czy tak powinno być, ale chyba tak bo przeskanowałem dwukrotnie OTLem i wyskakiwał mi tylko raport OTL bez EXTRAS :/

05172011_122422.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Infekcja pomyślnie usunięta. Wykonaj poniższe końcowe zalecenia:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie w OTL.

 

2. Wykonaj obowiązkowe aktualizacje, czyli pakiet SP3 i najnowszy Firefox: KLIK.

 

3. Wyzeruj stan Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Jeśli wszystko będzie w porządku proszę o poinformowanie mnie o tym oraz o udzielenie mi wskazówek w jaki sposób mogę uniknąć podobnych problemów (: .

 

Ta infekcja najczęściej wchodzi z Torrentów więc uważaj co pobierasz.

 

 

P.S. Nie wiem czy tak powinno być, ale chyba tak bo przeskanowałem dwukrotnie OTLem i wyskakiwał mi tylko raport OTL bez EXTRAS :/

 

To normalne zjawisko. Aby nadal uzyskiwać log extras trzeba ustawić opcję "Rejestr - skan dodatkowy" na "Użyj filtrowania". Ten log w tym przypadku nie jest nam już do niczego potrzebny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przywracanie systemy mam wyłączone na wszystkich dyskach bo już kiedyś miałem problem z Trojanem właśnie w w/w pkt przywracania systemu. Service Pack 3 zawsze powoduje u mnie na komputerze więcej szkód niż korzyści i staram się go nie instalować, a Mozilla właśnie mi się aktualizuje (:

Dziękuję za na prawdę szybką i fachową pomoc. Będę polecał to forum innym użytkownikom (:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Service Pack 3 zawsze powoduje u mnie na komputerze więcej szkód niż korzyści i staram się go nie instalować

 

Jakich "szkód"? Opisz to, bo siedzenie na XP SP2 to jak na bombie zegarowej, i jeśli tylko są możliwości należy sprawę naprostować. Dziurawy, kompletnie niezabezpieczony i wystawiony na ataki system. Odcięty także od bieżących aktualizacji krytycznych (systemy poniżej SP3 są zbanowane i nie mogą pobierać).

Odnośnik do komentarza

Mam kartę graficzną Radeon "coś tam", sieć zintegrowaną, a..., a po instalacji SP3 zawsze wyskakują mi błędy z plikiem ATI<dokładnie nie pamiętam> Przestaje mi obsługiwać kartę sieciową i ciągle wykrywa jakiś błąd na dysku D i SD się uruchamia przy każdym restarcie Kompa. Pisze, że wszystko naprawiono, a przy resecie znowu jest to samo :/ aAAAAAaaa Sterowniki do karty sieciowej i graficznej instaluje na przemian to z CD <które dostałem z kompem>, a to najnowsze ze stron producenta MB i ATI i ciągle mi je gubi i nie działają:/ Dlatego staram się unikam SP3 i nie wspomnę już o tym ze po instalacji SP3 komputer chodzi jakby miał 128 Mb ram, procek 450 MHz i był zawirusowany od A do Zet . Jeśli znacie na to lekarstwo to z chęcią zainstaluje ten dodatek c(:

I jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc z Qooqlle ((:

 

A właśnie, takie dobrze działające forum jak to dużo kosztuje?? Tzn, utrzymanie się opłaca? bo ,np.: ja nie musiałem nic płacić za fachową pomoc, która okazała się na prawdę fachowa. Przecież z takimi umiejętnościami powinniście na tym zarobić, nie żebym był materialistą, ale wiem że za darmo wam chleba nie dają. Macie tu może jakiś dział "datków" czy coś takiego :D??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Mam kartę graficzną Radeon "coś tam", sieć zintegrowaną, a..., a po instalacji SP3 zawsze wyskakują mi błędy z plikiem ATI Przestaje mi obsługiwać kartę sieciową i ciągle wykrywa jakiś błąd na dysku D i SD się uruchamia przy każdym restarcie Kompa. Pisze, że wszystko naprawiono, a przy resecie znowu jest to samo :/ aAAAAAaaa Sterowniki do karty sieciowej i graficznej instaluje na przemian to z CD , a to najnowsze ze stron producenta MB i ATI i ciągle mi je gubi i nie działają:/

 

1. Na temat sterowników, w logu widzę takie datowanie:

 

DRV - [2010-02-11 09:38:10 | 003,565,056 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ati2mtag.sys -- (ati2mtag)

DRV - [2008-03-03 12:00:00 | 000,043,392 | ---- | M] (Silicon Integrated Systems Corp.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SiSGbeXP.sys -- (SiSGbeXP)

DRV - [2005-04-19 10:40:52 | 002,317,504 | ---- | M] (Realtek Semiconductor Corp.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ALCXWDM.SYS -- (ALCXWDM) Service for Realtek AC97 Audio (WDM)

Skoro po instalacji SP3 zaczynają się dziać dziwne rzeczy, to ja proponuję wykonać aktualizację sterowników już teraz przed instalacją, posługując się najnowszymi wersjami sterowników chipsetu i grafiki pobranymi ze strony producentów. Do czyszczenia sterowników grafiki przed instalacją nowych podsuwam darmowy program Driver Sweeper. Ponadto, czy jest dostępna aktualizacja BIOS?

 

2. Na temat wykrywania błędów na dysku D w kółko, to ja nie widzę problemu. Jeśli to nastąpi, wystarczy doprowadzić do postaci domyślnej wartość BootExecute lub użyć komendę fsutil by zdjąć zaprogramowany checkdisk. Jeśli do tego dojdzie, podam instrukcje. Na razie nie widać tu w ogóle tego problemu. Inna sprawa, że zgłaszanie się błędów może być objawem prawdziwego defektu z partycją / dyskiem i prócz ominięcia checkdisk przypuszczalnie na widoku kompleksowa diagnostyka dysku np. za pomocą MHDD.

 

3. Podsuwam jeszcze te materiały: KB950717 + Windows XP Service Pack 2/3 Problem Solver

 

Czyli w skrócie: zaktualizuj wszystkie sterowniki i BIOS (o ile to możliwe), przetestuj dysk pod kątem błędów, tuż przed instalacją zdeaktywuj osłonę rezydentną Avast i spróbuj ponowić instalację SP3.

 

 

A właśnie, takie dobrze działające forum jak to dużo kosztuje?? Tzn, utrzymanie się opłaca? bo ,np.: ja nie musiałem nic płacić za fachową pomoc, która okazała się na prawdę fachowa. Przecież z takimi umiejętnościami powinniście na tym zarobić, nie żebym był materialistą, ale wiem że za darmo wam chleba nie dają. Macie tu może jakiś dział "datków" czy coś takiego :D??

 

Niestety, takie forum sporo kosztuje i nie jest to "opłacalne" (jeszcze), czyli ja wykładam pieniądze i one mi się nie zwróciły w żaden sposób, a pomocy udzielam charytatywnie. Nie mam sponsorów, nie umieszczam reklam. Po prostu nieśmiało proszę o wsparcie - na stronie głównej forum jest w sidebarze przycisk dotacji PayPal. Kto czuje, że warto, ten dokłada drobnostkę. Nie jest to żaden nacisk psychiczny, ja i tak udzielę pomocy za darmo.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem SP3, na razie działa. Co do BIOSa to ja się w to nie będę bawił ;P Sterowniki do tej staroci graficznej pobierałem ze stronki producenta ;P o! Co do charytatywności, to trochę dziwne i nie spotykane :/ , ale skoro tak to po następnej wypłacie <jeśli nie zapomnę, a będę się starał pamiętać!> to coś tam przeleje w ramach podziękowań (: tylko ułatwcie to PayPal bo nie bardzo wiem o co tam chodzi z tymi hasłami itd.

Pozdrawiam c(:

Odnośnik do komentarza
Zainstalowałem SP3, na razie działa. Co do BIOSa to ja się w to nie będę bawił ;P Sterowniki do tej staroci graficznej pobierałem ze stronki producenta ;P

 

Czyli mam rozumieć, że sekwencja wyglądała następująco: instalacja sterowników a po tym SP3? A skoro już udało się tu wmanipulować ów SP3 (liczę, że łatki wydane po SP3 = czyli po 2008 także nie zostały zaniedbane), to temat wygląda na ukończony i będę go zamykać. Czy są jeszcze jakieś problemy do rozwiązania?

 

 

tylko ułatwcie to PayPal bo nie bardzo wiem o co tam chodzi z tymi hasłami itd

 

Wyjaśniałam to w sekcji organizacyjnej. Nie mieszkam w Polsce i nie mam na razie innej metody jako dostępnej.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia (: Co do PayPal to dojdę do tego jak to zrobić. W razie potrzeby po prostu otworze nowy temat ;P

Pozdrawiam

 

 

P.S. Mam orginalny system XP i sam zainstalował mi SP3, jak na razie nie informował mnie o żadnych aktualizacjach chociaż mam ustawione na automatyczne pobieranie i informowanie mnie o tym (:

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, iż zawsze po instalacji SP3 na moim XP HE SP2 kończyło się errorem i formatem ;] Tym razem na razie nie jest tak źle ((: wszystko działa i w ogóle tylko ... szybkość staruszka zmalała i to znacznie :/ Avast Free Edition nie wykazał nic. Malwarebytes' Anti-Malware poinformował mnie właśnie o infekcji 2 dziwactw :D:D:D co pokazują załączone pliki (: Proszę o wyjaśnienia czy coś jeszcze muszę robić ?? (:

Pozdrawiam

mbam-log-2011-05-24 (18-59-43) Po skanowaniu.txt

mbam-log-2011-05-24 (18-59-59) PO skasowaniu.txt

Odnośnik do komentarza

Temat doklejam do poprzedniego. Wyniki z MBAM to nie infekcja. Są to wartości mówiące, że pozycje Pomoc oraz Dokumenty zostały wyłączone z wyświetlania w Menu Start. Ta modyfikacja jest traktowana przez MBAM jako "zła", ale o niczym nie świadczy, bo MBAM nie potrafi przecież zgadnąć, że wyłączył to sam użytkownik.

 

Skoro "Spowolnienie PC po instalacji SP3 na XPeku", to zaprezentuj nowe logi z OTL, a obejrzymy co się dzieje. Nie zapomnij przestawić opcji "Rejestr - skan dodatkowy" z Brak na "Użyj filtrowania".

Odnośnik do komentarza

Skoro już tempo jest super extra szybkie to może jeszcze przy okazji poradzi mi Pani jak usunąć te pliki aktualizacji i UnInstal z C:/ strasznie ich dużo, a że używam Total Commandera do poruszania się w Win są one bardzo uciążliwe jak wyskakuje mi "5 000 000" dziwnych katalogów:/

A tu mamy logi (; równie szybko c(:

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Posługujesz się starszym OTL, jest już nowsza wersja. Zabrakło OTL Extras. I nie wygląda na to, byś naprawdę wykonał poprzednio wszystko. Po użyciu opcji "Sprzątanie" w OTL nie powinno być tego na dysku:

 

[2011-05-16 19:45:20 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\_OTL

 

W kwestii problemu: nic podejrzanego nie widzę, nawet optymalizacja słabo się tu rysuje. Ale: porównując logi wcześniejsze z nowym zauważyłam zmianę datowania usług Avast, co wygląda jakby Avast zaktualizował swoje komponenty. Czy jesteś pewien, że problem ociężałości nie jest związany właśnie z aktualizacją Avasta / jego działaniem?

 

 

to może jeszcze przy okazji poradzi mi Pani jak usunąć te pliki aktualizacji i UnInstal z C:/ strasznie ich dużo, a że używam Total Commandera do poruszania się w Win są one bardzo uciążliwe jak wyskakuje mi "5 000 000" dziwnych katalogów:/

 

Popatrz w ten temat: KLIK. Cytuję wybiórczo jak to się robi:

 

Wszelkie deinstalatory aktualizacji (niemożliwa stanie się ich deinstalacja), czyli do skasowania całe katalogi:

 

C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ - Deinstalator Service Pack

 

C:\WINDOWS\ie8 - Deinstalator Internet Explorer 8

 

C:\WINDOWS\ie8updates - Deinstalatory łatek Internet Explorer

 

C:\WINDOWS\$NtUninstall.... - Deinstalatory innych łatek

 

 

Po usunięciu tych katalogów jeszcze należy uzgodnić zestaw wejść w Dodaj / Usuń programy:

 

Start > Uruchom > regedit i usuń klucze pasujące nazwami do powyższych folderów:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ie8

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\KBXXXXXX

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Windows XP Service Pack

 

Rzecz jasna po ich usunięciu stanie się już niemożliwa deinstalacja łatek / SP3 / IE8.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
OTL z "Dobrych programów", v. 3.2.22.3 Nowszej nie widzę c(:

 

No i właśnie dlatego nie masz najnowszej wersji. Dobreprogramy to hosting wtórny (nie zawsze nadążają, a poza tym to wersje OTL są trzy a nie tylko EXE, czego nie raczyli zlinkować). Oficjalne linki są inne, podane w naszym przyklejonym temacie. Aktualna wersja OTL to: 3.2.23.0. W przypadku OTL gwarancją na otrzymanie zawsze najnowszej wersji na czas są tylko linki oficjalne.

 

 

Biorę opcje: SKANUJ, po zakończeniu wyskakuje raport. Oto i on

 

Nie przeczytałeś co napisałam:

 

Nie zapomnij przestawić opcji "Rejestr - skan dodatkowy" z Brak na "Użyj filtrowania".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Z niewiadomej przyczyny OTL Extras nie pokazuje wcale partii z błędami z Dziennika zdarzeń. Start > Uruchom > eventvwr.msc i czy widzisz zawartość (oraz czy są jakieś błędy)?

 

Ponownie także pytam, czy sprawdziłeś ewentualny wpływ Avast na spowolnienie. Jak mówiłam, element wykazuje w logu zmianę datowania (sugerując aktualizację silnika Avast).

Odnośnik do komentarza
Używam Ashampoo MagicDefrag

 

Ale z tego co widzę, ta aplikacja ma tylko standardową defragmentację, nie ma defragmentacji trybu "Boot Time" (opcja służy do defragmentacji plików niemożliwych do ułożenia spod działającego Windows). Puran jest także nowszą aplikacją. I to za darmo, bez śmieci.

Edytowane przez picasso
1.07.2011 - Upłynął miesiąc, temat zgodnie z zasadami wewnętrznymi zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...