Skocz do zawartości

Trojan Cutwail.Be m7f4pu607h.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od wczoraj mam problem z 1 złośliwym trojanem. Wczoraj antywirus (Microsoft Security Essentials) wykrył wirusa: TrojanDownloader:Win32/Cutwail.BE. Usunął go bez żadnego problemu, lecz po ponownym włączeniu kompa znowu ten sam wirus się pojawia. I tak w koło. Zmienia on tylko "elementy" jak pisze w historii w antywirusie Element: process:pid:2040. Każdy następny usunięty ma inny numer np. 1828 ,1684

Po usunięciu pojawia się również komunikat od antywirusa, że znalazł plik, który nie jest jeszcze sklasyfikowany i chce go wysłać do bazy i przeanalizować. Jest to dziwny plik :

m7f4pu607h.exe

Wbuauu Xoexh Gpqwxy

Wbuauu Software

(nie żartuje, tak jest ten plik opisany)

Znajduje się on w : C://Documents and Settings/ (Profil)/ m7f4pu607h.exe

Skanowałem pełnym skanem kompa Microsoft Security Essential, aktualnie skanuje Dr. Web Cure It (szybki skan nic nie wykrył)

Proszę Was o pomoc.

 

 

EDIT: Przepraszam i dołączam logi. Na razie tylko z OTL.

post-2100-0-06676600-1305295304_thumb.jpg

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

Tez dziś znalazłem ten plik i proces o takiej samej nazwie (m7f4pu607h.exe). Mój antywirus też nie wykrywa tego pliku, choć wykrył proces jako trojan Cutwail.BE. Proces jest uruchamiany z rejestru. Wyszukałem i usunąłem go z rejestru - najpierw musiałem zabić proces, bo inaczej wpisy natychmiast wracały. Plik m7f4pu607h.exe na wszelki wypadek zachowałem pod inna nazwą. Wcześnie zrobiłem też backup rejestru. Wygląda na to, że po restarcie trojan już nie wraca. Robię jeszcze raz skanowanie żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza

macio150

 

Tu nie wolno się dopisywać do cudzych tematów. Są zasady działu przyklejone. Twój post zostanie oddzielony w osobny temat i proszę dodać obowiązkowe logi (OTL + GMER).

 

 

Kris15

 

Log z GMER jest tu obowiązkowy. Czekam, aż go dostarczysz. Trojan Cutwail stosuje techniki rootkit i infekuje sterowniki systemowego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Koniec problemu. Zmieniłem nazwę tego pliku m7f4pu..... i zmieniłem jego lokalizację. Po ponownym uruchomieniu kompa już nie wykrywa wirusa. Później przeczyściłem rejestr CCleanerem i Odkurzaczem (znalazł ten wpis jako nieprawidłowy - odwołujący się do nieistniejącego pliku i usunął go). Jak na razie trojan nie wraca.

 

Dziękuje za pomoc.

 

 

PS: Jak by wirus wrócił ja też tu pewnie wrócę :) .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Kris15 proszę o log z GMER. To co Ty zrobiłeś to jest banał, plik był dobrze widoczny w logu i można go było skasować na X sposobów.

 

O4 - HKU\S-1-5-21-2000478354-682003330-725345543-1004..\Run: [m7f4pu607h] C:\Documents and Settings\Krzys\m7f4pu607h.exe (Wbuauu Software)

Instrukcji tej nie dostałeś jako pierwszej nie dlatego, że nie było wiadome jak to skasować (:lol:), tylko dlatego że nie ma tu pewności, że to wszystko. Dla porównania temat z forum: KLIK. Nie wypuszczę Cię dopóki nie wykonasz detekcji pod kątem rootkit.

 

Dodatkowo, rzeczy do naprawiania to jest tu więcej niż Ci się wydaje. Np. spróbuj skasować te pliki z Pulpitu:

 

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK, log jest porządku. Rozumiem także, że ani MSSE ani używany tu ewidentnie Dr. Web CureIt nic już nie wykrywają. Zamknięcie sprawy:

 

1. Po ukończeniu dezynfekcji wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

2. Jest tu w Firefox folder rozszerzenia (ten dodatek sponsoringowy wchodzi z instalacją niektórych tematów FF):

 

[2009-07-26 00:13:51 | 000,000,000 | ---D | M] (Ask Chrome Search Engine) -- C:\Documents and Settings\Krzys\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\78m7cbc7.default\extensions\askopensearch-VTS@ask.com

Wygląda to na szczątek. Jeśli takie rozszerzenie jest niewidoczne w menedżerze Firefox (by je odinstalować), po prostu usuń folder tego śmiecia z dysku ręcznie.

 

3. Aktualizacje:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216017FF}" = Java™ 6 Update 24

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160030}" = Java™ 6 Update 3

"{AC76BA86-7AD7-1038-7B44-CEA000000001}" = Adobe Reader 6.0.2 CE

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"Mozilla Firefox (3.6)" = Mozilla Firefox (3.6)

- Zaktualizuj obie przeglądarki, okropnie stary Reader-sitko do deinstalacji i wymiany najnowszym, podobnie z Java: INSTRUKCJE. Tak, IE obowiązkowo, niezależnie od tego że używasz Firefox. Silnik IE jest używany w trybie cichym przez różne komponenty systemowe oraz aplikacje trzecie i powinien być zawsze zaktualizowany.

- Wreszcie na deser GG7. Program nie spełnia nawet wymogów obsługi własnej sieci i jest mało bezpieczny użytkowo (brak szyfrowania). Można zaopatrzyć się w alternatywny program z obsługą GG8/10 i bez reklam. W temacie Darmowe komunikatory popatrz na opisy: WTW, Miranda, Kadu... Od siebie proponuję WTW.

 

 

A o co chodzi z tymi plikami z pulpitu ?

 

Ich próba kasacji zwróci błąd, że taki plik nie istnieje. By je skasować, musi być użyta sztuczka (lub program który umie obejść weryfikację nazw). W związku z tym, jeśli chcesz się ich pozbyć, metoda wstępna. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg" /C

Klik w Wykonaj skrypt. Pokaż tylko log z tego usuwania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci dziękuje za pomoc!

Dziękuje również za info co do niektórych aplikacji. O IE nie miałem pojęcia, a co dziwne w Mozilli 4.0 mam crash-e grafiki, ale to już inna sprawa. A stary i poczciwy Adobe Reader - ostatnio jak nową wersje ściągałem, nie otwierała niektórych starych .pdf z internetu.

I jeszcze te pliki z pulpitu... O dziwo nie mam ich na pulpicie. Usuwałem je z 3 dni temu i nie było żadnego problemu.

Jeszcze raz dziękuje i jestem pod wielkim wrażeniem twojej wiedzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
a co dziwne w Mozilli 4.0 mam crash-e grafiki, ale to już inna sprawa.

 

Na czym to polega?

 

 

A stary i poczciwy Adobe Reader - ostatnio jak nową wersje ściągałem, nie otwierała niektórych starych .pdf z internetu.

 

Sprawdź czy te "stare PDF" otworzy Sumatra PDF. Jeśli tak, przestarzały Adobe Reader do kasacji, zamontujesz najnowszy a do tych szczególnych plików będziesz używał Sumatrę.

 

 

I jeszcze te pliki z pulpitu... O dziwo nie mam ich na pulpicie. Usuwałem je z 3 dni temu i nie było żadnego problemu.

 

To jest rzeczywiście dziwne w kontekście odczytu w OTL z "file not found".

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Właśnie też jak robiłem logi z OTLa się zdziwiłem.

A crash-e Mozilli:

Przy oknach pobocznych (pozwolę sobie to tak nazwać)typu : Pobierane pliki / wyskakujące okienka typu ankiety / rozwijane listy (np. przy wyborze czegoś jak przy pogodzie - miejscowość)

Mam dziwne paski poziome, ukośne(czasem kolorowe a czasem czarno-białe), które uniemożliwiają przeczytanie tekstu zawartego w tym oknie. Przy dłuższym oglądaniu tego dziwnego crash-a występuje czarny ekran, po czym "No signal", następnie VPU recovery (karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 (Saphire)).

 

A właśnie znalazłem coś niepokojącego. W edytorze rejestru (regedit) znalazłem jeszcze wpis m7f4pu607h w HKEY_current_user/software/Microsoft/Windows/Current Version

Można go bezpiecznie wywalić ?

Odnośnik do komentarza
A właśnie znalazłem coś niepokojącego. W edytorze rejestru (regedit) znalazłem jeszcze wpis m7f4pu607h w HKEY_current_user/software/Microsoft/Windows/Current Version

Można go bezpiecznie wywalić ?

 

...\CurrentVersion a nie ...\CurrentVersion\Run jak to było widzialne w logu (?):

 

O4 - HKU\S-1-5-21-2000478354-682003330-725345543-1004..\Run: [m7f4pu607h] C:\Documents and Settings\Krzys\m7f4pu607h.exe (Wbuauu Software)

I to by oznaczało, że ta akcja była zrobiona po łebkach:

 

Później przeczyściłem rejestr CCleanerem i Odkurzaczem (znalazł ten wpis jako nieprawidłowy - odwołujący się do nieistniejącego pliku i usunął go).

 

Może pokaż nowy log z OTL ...

 

 

A crash-e Mozilli:

Przy oknach pobocznych (pozwolę sobie to tak nazwać)typu : Pobierane pliki / wyskakujące okienka typu ankiety / rozwijane listy (np. przy wyborze czegoś jak przy pogodzie - miejscowość)

Mam dziwne paski poziome, ukośne(czasem kolorowe a czasem czarno-białe), które uniemożliwiają przeczytanie tekstu zawartego w tym oknie. Przy dłuższym oglądaniu tego dziwnego crash-a występuje czarny ekran, po czym "No signal", następnie VPU recovery (karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 (Saphire)).

 

Czy próbowałeś reinstalacji sterowników ATI najnowszą wersją, po uprzednim wyczyszczeniu Driver Sweeper?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Nie ma takiego wpisu w logu. Zaprezentuj więc zrzut ekranu z tego:

 

W edytorze rejestru (regedit) znalazłem jeszcze wpis m7f4pu607h w HKEY_current_user/software/Microsoft/Windows/Current Version

 

 

2. Następnie:

 

I jeszcze te pliki z pulpitu... O dziwo nie mam ich na pulpicie. Usuwałem je z 3 dni temu i nie było żadnego problemu.

 

A tu w logu nadal stoi:

 

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg

Wedle raportu te pliki są na Pulpicie. I ja wierzę w raport, gdyż uważam za niemożliwe, by OTL listował nieistniejący obiekt w tej partii listingu. Skoro ich nie widzisz, to przede wszystkim się upewnij, że:

- Masz włączone wszystkie opcje widoku: w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > zaznaczone Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkowane Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

- Pliki nie leżą poza krawędzią widoczności Pulpitu: nie patrz na Pulpit jako taki, tylko sprawdź folder docelowy Pulpitu wchodząc przez Mój komputer do folderu C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit.

 

 

3. Nie usunąłeś także folderu sponsoringowego z Firefox:

 

[2009-07-26 00:13:51 | 000,000,000 | ---D | M] (Ask Chrome Search Engine) -- C:\Documents and Settings\Krzys\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\78m7cbc7.default\extensions\askopensearch-VTS@ask.com

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Masz rację.

sprawdź folder docelowy Pulpitu wchodząc przez Mój komputer do folderu C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit.

Są te pliki :

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg

File not found -- C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg

Lecz zajmują 0 KB i są to pliki systemowe. Czy mogę je usunąć ?

I to screeny z regedit (znalazłem jeszcze 1 wpis - w HKEY_USERS)

post-2100-0-53579400-1305644494_thumb.jpg

post-2100-0-49521900-1305644507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
I to screeny z regedit (znalazłem jeszcze 1 wpis - w HKEY_USERS)

 

To jest jeden i ten sam wpis. HKEY_CURRENT_USER to link symboliczny (czyli skrót) do HKEY_USERS\SID konta. Wystarczy usunąć tylko z jednego klucza tę wartość, a zniknie z obu (tak działa technika symlinków). I to też masz uczynić, skasować ową wartość. Nie ruszaj oczywiście klucza CurrentVersion, tylko ten wpis.

 

 

Lecz zajmują 0 KB i są to pliki systemowe. Czy mogę je usunąć ?

 

Usunąć możesz, tylko nie dasz rady tego zrobić w normalnym podejściu, bo system ich nie widzi (dlatego OTL pokazuje przy nich "not found"), prawdopodobnie ze względu na wadę nazwy. Mówiłam Ci co ujrzysz = błąd "plik nie istnieje". Podałam Ci już instrukcję jak je napocząć, cytuję:

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

 

:Files
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg" /C
del /q "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg" /C

Klik w Wykonaj skrypt. Pokaż tylko log z tego usuwania.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za pomoc. Usunąłem wpis, lecz pliki z pulpitu po wykonaniu tego skryptu nadal są. Po wykonaniu OTL pokazuje raport, że wszystko "deleted successfully".Opcje wtedy są ustawione na "Nie pokazuj ukrytych plików ......" gdy włączę opcje "Pokaż", owe pliki nadal tam są (wtf) .

 

 

I jeszcze log z usunięcia:

 

 

========== FILES ==========

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 005.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 004.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 003.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 002.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\j 001.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\III KWARTAŁ ryz. operacyjne 2010.zip" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 005.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 004.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 003.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 002.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

< del /s "\\?\C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\fizyka 001.jpg" /C >

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.bat deleted successfully.

C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit\cmd.txt deleted successfully.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.22.3 log created on 05172011_174536

 

Odnośnik do komentarza
Pliki się usuwają, ale na trialu jest limit 5

 

No tak, jakoś do mnie nie dotarło, że "5 deletion operations" oznacza 5 plików a nie 5 podejść (w rozumieniu obliczenia wg ilości uruchomień programu).

 

 

Jak znajdę chwilkę pobawię się z trialem

 

Ja tam wolę, byś nie obierał takiego kierunku. Spróbujmy jeszcze pokombinować przy użyciu darmowych sposobów. Wypróbuj kolejny program DirectoryFixer.

 

  • Program rozpakuj do katalogu C:\Windows.
  • Start > Uruchom > cmd i wklep komendę directoryfixer "C:\Documents and Settings\Krzys\Pulpit" i ENTER
  • Wklep dużymi literami YES i ENTER
  • Aplikacja rekursywnie przeanalizuje folder Pulpitu, i jeśli zdoła, zamieni nazwy na prawidłowe.

Jeśli DirectoryFixer będzie potrafił zmienić nazwy plikom, to one już będą kasowalne normalnie ręcznie.

 

 

PS. Czy próbowałeś kombinować ze sterownikami ATI?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
PS. Czy próbowałeś kombinować ze sterownikami ATI?

W jakim sensie ?

Jeżeli chodzi o zwykłe ustawienia pomiędzy jakością, a prędkością - Tak,

ale jeżeli chodzi o podkręcanie lub "poprawiony" software od firmy X - Stanowcze Nie.

 

 

 

Właśnie pojawiła się dziwna rzecz... Pozwolę sobie to tu opisać. Kiedy kliknę prawy przycisk myszy (PPM) na pulpit - wyskakuje błąd z explorer.exe (i zostanie ona zamknięta) po 1-2 sek. wszystko wraca do normy. Wszędzie indziej mogę używać prawego przycisku myszy ale nie na pulpicie. O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza

Jakieś wyniki z DirectoryFixer?

 

 

W jakim sensie ?

Jeżeli chodzi o zwykłe ustawienia pomiędzy jakością, a prędkością - Tak,

ale jeżeli chodzi o podkręcanie lub "poprawiony" software od firmy X - Stanowcze Nie.

 

Chodziło mi o sekwencję: reinstalacja sterowników z użyciem Driver Sweeper i sprawdzenie jakie to ma skutki dla Firefox w wersji 4. Dla porównania tu masz nie tak dawny temat: KLIK.

 

 

EDIT:

 

Właśnie pojawiła się dziwna rzecz... Pozwolę sobie to tu opisać. Kiedy kliknę prawy przycisk myszy (PPM) na pulpit - wyskakuje błąd z explorer.exe (i zostanie ona zamknięta) po 1-2 sek. wszystko wraca do normy. Wszędzie indziej mogę używać prawego przycisku myszy ale nie na pulpicie. O co chodzi ?

 

Dopisałeś. Być może jest jakieś wadliwe menu kontekstowe. Możesz to zweryfikować za pomocą programu ShellExView: przez klik w kolumnę producenta posortuj tak by razem zgrupować różowe, zbiorowo je zaznacz i z poziomu menu kontekstowego wyłącz. Zresetuj system i sprawdź czy prawoklik nadal wywala powłokę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Masz rację :)

Możesz to zweryfikować za pomocą programu ShellExView: przez klik w kolumnę producenta posortuj tak by razem zgrupować różowe, zbiorowo je zaznacz i z poziomu menu kontekstowego wyłącz. Zresetuj system i sprawdź czy prawoklik nadal wywala powłokę.

 

Podziałało. Tylko co dalej ? Po kolei włączać to co wyłączyłem ?

 

A to ze sterownikami na razie nie próbowałem. Wole Firefox 3.6 a ostatnio nie miałem za dużo czasu się z tym bawić.

 

EDIT:

Ahhhh. Już znam przyczynę - mianowicie

SimpleShlExt Class

AMD Desktop Control Panel 6.14.10.2001

 

Czyli jednak muszę się pobawić ze sterownikami AMD.

PS: Czy tylko ja tak nie lubię Catalyst Control Center ? (:D)

Odnośnik do komentarza

Nic nie wspominasz o plikach-duchach i operacji z DirectoryFixer.

 

 

Ahhhh. Już znam przyczynę - mianowicie

SimpleShlExt Class

AMD Desktop Control Panel 6.14.10.2001

 

A właśnie miałam nawet sugerować, że być może wadzi wpis od sterowników dodany do menu kontekstowego Pulpitu. Zwykle tam jest dodawany. Skoro wykłada explorer.exe, to oczywiście możesz go na trwałe zostawić jako zdeaktywowanego w ShellExView (przywracając za to wszystkie pozostałe wpisy). Niczemu to nie zaszkodzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...