Skocz do zawartości

Likwidacja funkcji opisów tematów


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymam rękę na pulsie, testując na bieżąco nową wersję forum. Nadchodząca aktualizacja o numerku 3.2 przewiduje pewną "szkodliwą zmianę", tzn. funkcja opisów tematów zostanie całkowicie usunięta (tylko tytuł tematu będzie możliwy do wprowadzenia), a już istniejące na forum przestaną się wyświetlać. Dane te wprawdzie nie zostaną wymazane instalacją z bazy danych, ale ich ponowne wyświetlenie nie będzie wykonalne z poziomu opcji stricte forum, co najwyżej przywróci to jakiś zewnętrzny niedomyślny hook (o ile ktoś takowy napisze). W pierwszym odruchu niemiłe zaskoczenie, bo i niejako to "obietnica" pewnego typu utraty danych, bo i funkcja ostro przeze mnie utylizowana. Po zastanowieniu pełna zgoda, że jest to rozumny gest od developerów, a widok forum stanie się bardziej spójny. Funkcja jest archaiczna i rzadko który użytkownik potrafi z niej skorzystać w prawidłowy sposób. Często jest notowalny syndrom echa, czyli powielanie w opisie tematu jego tytułu, bądź też "słowa kluczowe" typu "pomocy". Im dłużej o tym myślałam, tym bardziej idiotyczne mi się to zaczęło wydawać. Konkluzja:

Podjęłam decyzję o wyprzedzeniu faktów i oczyszczeniu bazy danych z tej naleciałości w sposób ręczny, gdy mamy czas by to zrobić. Zamiast w błogim lenistwie oczekiwać na "katastrofę" i mamić się nieistniejącym hookiem (sprzeczny z moim podejściem do forum = nie instalować chłamu / zbędników / niefirmowych modułów bez gwarancji długofalowych), stwierdziłam, że należy po prostu usunąć opisy, a problem przestanie istnieć. Ostatnie dni ostro przepracowaliśmy i przetworzyliśmy wszystkie tematy na forum, poprawiając ich tytuły i eliminując opisy. Całe forum ma elegancki model jednoliniowy i jest przygotowane do migracji. By zapobiec stosowaniu tej funkcji i mnożeniu nowych opisów, pole opisu tematu w dialogu zakładaniu tematu + edycji tytułu zostało ukryte we wszystkich skórach.


A kiedy nowa wersja forum? Na pewno nie w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...