Skocz do zawartości

Zużycie zasobów, problemy z dźwiękiem i grafiką obrazu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach brak śladów infekcji.

 

 

Po infekcji "JS/Kryptik.AE koń koń trojański"

 

Podaj dokładny raport z antywirusa skąd to usuwał, szczegółowe ścieżki dostępu i nazwy plików.

 

 

notuje również problemy z dźwiękiem w aplikacjach oraz przeglądarka Firefox się rozpikselowuje

 

Opisz dokładnie te zjawiska, jak się objawia "problem z dźwiękiem" oraz na czym polega "rozpikselowanie".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ochrona protokołu HTTP plik hxxp://harman.eyednetcam.com/index.php?tp=fd76b8e3ad25f317 JS/Kryptik.AE koń trojański połączenie zostało zakończone - poddany kwarantannie GRZEGORZ-64E098\Witajcie Wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych przez aplikację: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe. Oto miejsce wykrycia

 

 

Problem z dźwiękiem jest szczególnie zauważnay w Grach dosłownie potrafi się ściszyć

 

Rozpikselowanie zaś ma taki charakter paskowy lub całkowite rozmycie po przejściu do "zakładki"

 

Tak wygląda ów rozpikselowanie polowałem na nie i sie udało:)

post-1335-0-71355500-1304976737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Czy na pewno to się zbiegło co do joty z tym komunikatem ESET? Mnie to nie wygląda wcale na skutki infekcji (i jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z takimi objawami w kontekście szkodnika), której zresztą nic nie potwierdza. ESET tylko tyle powiedział, że osłona zablokowała otwieranie strony, a nie że infekcja jest już w systemie.

 

 

Problem z dźwiękiem jest szczególnie zauważnay w Grach dosłownie potrafi się ściszyć

 

"Szczególnie zauważalny", a może tylko wtedy się to dzieje, gdy jest na chodzie gra Steam (w zainstalowanych widzę Counter Strike)? Uściślij ten problem. Gdyż słowo kluczowe "ściszanie" na razie mi sugeruje udział komunikacji głosowej: KLIK / KLIK (przy czym: karta "Komunikacja" nie dotyczy XP, to jest ustawienie dostępne w Vista/7).

 

 

Rozpikselowanie zaś ma taki charakter paskowy lub całkowite rozmycie po przejściu do "zakładki"

 

Obrazek przedstawiony z Firefox i produkcja efektu przy wywoływaniu rozwijanego menu prędzej kojarzy się z problematyką renderingu / grafiki niż czymkolwiek innym. W logu w sekcji ostatnio utworzonych plików: dnia 6 maja (czyli zaledwie kilka dni temu) nastąpiła aktualizacja sterowników ATI. Co to była za operacja / jaki powód jej przeprowadzenia / jaka wersja ATI wprowadzona? Przy okazji, widzę w zainstalowanych programach "Driver Cleaner 3", a to stary program (z 2004). Forma nowoczesna do takich operacji to darmowy Driver Sweeper.

 

Wstępnie, ze względu na objaw ze zrzutu ekranu, temat pod zmienioną nazwą przesuwam do działu Hardware, dział ten wymaga innego typu raportu: KLIK. Jeśli temat zostanie oceniony tam inaczej, przeniosę gdzieś indziej. By nie zaniedbać "podstawowych podejrzeń", upewnij się jednak że w kwestii duszenia mocy systemu nie ma nic do rzeczy pakiet ESET ... tak na wszelki wypadek ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po czyszczeniu zainstalowałem jeszcze raz sterowniki ów rozpikselowanie nie pojawia się co do ESET to zapewne on zabiera dość dużo zasobów iż mam zaznaczoną "zaawansowaną heurystykę" w skanerze w czasie rzeczywistym.

 

Co do counter strike source to znacząco się on zmienia z miesiąca na miesiąc po przez aktualizacje silnik jest wymagający i narzuca mi się sugestia systemu 64 bitowego

 

dziękuje za fachowe porady temat można zamknąć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...