Skocz do zawartości

Przekierowania goingonearth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, ściągnąłem przypadkowo jakiś plik, który miał być plikiem mp3 a okazał się jakimś wirusem. Od tej pory nie mogę włączyć MS Forefront (po uruchumomieniu po kilku sekundach sam się wyłącza), przy wyszukiwaniu w google po kliknięciu w wyszukane linki przekierowuję mnie poprzez stronę "goingonearth" na zupełnie inne strony niż spod linku.

Uruchomiłem ComboFix (nie wiedziałem, że nie powinno się samodzielnie tego robić) oraz rKill, problem dalej istnieje :-(

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

 

Załączam listę logów w kolejności w jakiej były wykonywane:

log rKill

log ComboFix

Aktualny log OTL

Aktualny log OTL Extras

Aktualny log GMER

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozumiem użycia RKill - to tylko program pośredni do zamknięcia procesów szkodników, o ile takie są i zapobiegają uruchomieniu narzędzi, tu narzędzie nic nie robiło. Te pliki wyrzucone przez ComboFix wyglądają mi na pliki Della a nie szkodniki (KLIK):

 

c:\documents and settings\DELL\UWAKEOFF.EXE

c:\documents and settings\DELL\UWAKEON.EXE

 

 

1. Uruchom OTL i w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
[2011-05-02 10:58:26 | 000,126,976 | RHS- | M] (Pnlhjydat Nclyeobtiny) -- C:\WINDOWS\System32\dmband1.dll
[2011-05-08 17:29:13 | 000,000,328 | -HS- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\QLJNHSOKLP.job
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zresetowany. Otrzymasz log z usuwania.

 

2. Wygeneruj nowy zestaw logów z OTL + GMER. Przy czym: proszę pobrać nowszą wersję GMER z jego strony domowej. Dołącz log powstały z usuwania OTL.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja też za bardzo nie wiem po co uruchomiłem rKill, chyba nazwa wydała mi się adekwatna do sytuacji :-)

 

Uruchomiłem skrypt, który napisałaś, wydaję się, że problem zniknął, Forefront znowu działa i wyszukane strony również ładują się poprawnie.

Oto logi, o które prosiłaś:

OTL po czyszczeniu

OTL

OTL_Extras

GMER

 

Zastanawiam czy przejmować się brakiem UWAKEOFF.EXE i UWAKEON.EXE?

 

Bardzo dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza

Infekcja została pomyślnie usunięta. Jeszcze mam pytanie czy aby Centrum zabezpieczeń nie jest wyłączone (ten model infekcji atakuje usługi Centrum + MS Security Essentials / Forefront). Przed przejściem do poniższych kroków: zapakuj katalogi C:\_OTL + C:\Qoobox\Quarantine do ZIP i wyślij mi na PW. Po dostarczeniu tych danych:

 

 

Zastanawiam czy przejmować się brakiem UWAKEOFF.EXE i UWAKEON.EXE?

 

Jeśli w C:\Qoobox\Quarantine oba pliki mają rozmiar większy niż 0 bajtów, skorzystaj z punktu 1 w poniższej instrukcji. Jeśli nie, punkt 1 omiń.

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

DeQuarantine::
C:\Qoobox\Quarantine\c\documents and settings\DELL\UWAKEOFF.EXE.vir
C:\Qoobox\Quarantine\c\documents and settings\DELL\UWAKEON.EXE.vir
 
Quit::

Plik zapisz pod nazwą CFScript.txt. Przeciągnij go i upuść na ikonę ComboFixa.

 

cfscript.gif

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. W Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

"c:\documents and settings\Administrator\Pulpit\cf.exe" /uninstall

 

3. W OTL wywołaj funkcję Sprzątanie, co usunie kwarantannę OTL oraz program OTL z dysku.

 

4. Notuję tu problem z Przywracaniem systemu, w Dzienniku jest nagrany błąd:

 

Error - 2011-05-09 11:52:34 | Computer Name = GM0023454 | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Usługa przywracania systemu zakończyła działanie; wystąpił

następujący błąd: %%2

W ustawieniach Przywracania systemu sterownik filtru Przywracania (sr.sys) ma status wyłączony:

 

========== System Restore Settings ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]

"DisableSR" = 0

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Sr]

"Start" = 4

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SrService]

"Start" = 2

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Sr

 

Z dwukliku w wartość Start zmień liczbę 4 na 0. Zresetuj komputer. Następnie sprawdź czy działa włączanie + wyłączanie Przywracania wg tych kroków: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pliki.

 

 

Jeżeli chodzi o punkt 4 to wartość:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Sr była 0

 

Czyli musiała nastąpić zmiana, gdyż ostatni OTL pokazuje liczbę 4. Rozumiem, że nie masz żadnego problemu z Przywracaniem systemu?

 

Jeśli wszystko w porządku, temat będziemy zamykać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...