Skocz do zawartości

IE nie działa i nieopróżnialny Kosz


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak zacząć...ale niech będzie

Witam nie wiem co namieszał ale nie otwierał mi się IE i nie otwiera, wyłączyłem zapory i aktualizowałem go ale nic z tego. Odinstalowałem, pozostały tylko aktualizacje IE, chcę zainstalować IE jednak nie idzie Za to mam na pulpicie ikonkę Rozwiązywanie problemów z programem ie :thumbsup: a na stronie otwartej w FF piszę by skontaktować się z pomocą micr... Była mowa na forum że mimo wszystko przydatny jest silnik IE i by przeglądarkę aktualizować. No i nie wiem tak naprawdę od jak długo nie otwierał mi się IE.

Mam też inną sprawę z koszem, nie ma nic w nim ale już sam nie wiem. Nie mogę również załączyć plików na forum

rar 1

rar 2

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Witam nie wiem co namieszał ale nie otwierał mi się IE i nie otwiera, wyłączyłem zapory i aktualizowałem go ale nic z tego.

 

Co to oznacza "nie otwiera się": program w ogóle się nie otwiera czy program nie otwiera stron? Na czuja: posłuż się narzędziem Fix IE Utility (wbrew opisowi działa i na XP) + restart systemu. Pewne podejrzenia budzi tu i Norton Internet Security, a wyłączenie zapory nie gwarantuje wcale pewności. I mam pytanie, czy to proxy ustawione jest celowo:

 

IE - HKU\S-1-5-21-2052111302-1580436667-1801674531-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyEnable" = 1

IE - HKU\S-1-5-21-2052111302-1580436667-1801674531-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyServer" = 192.168.1.254:80

 

Odinstalowałem, pozostały tylko aktualizacje IE, chcę zainstalować IE jednak nie idzie

 

Aktualnie w systemie jest wykrywana wersja:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.13)

Objaśnij na czym polega problem z ponowną instalacją i o którą wersję chodzi (jaka była odinstalowywana i jaką próbujesz zainstalować).

 

 

Mam też inną sprawę z koszem, nie ma nic w nim ale już sam nie wiem.

 

Sprawdzasz widok wirtualizowany Kosza, który może być odmienny od widoku rzeczywistego. W OTL ustaw wszystkie opcje na Brak + Żadne, a w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

DIR /S /A C:\RECYCLER /C
DIR /S /A D:\RECYCLER /C
DIR /S /A E:\RECYCLER /C
DIR /S /A F:\RECYCLER /C

Klik w Skanuj i wklej do posta wyniki.

 

 

Nie mogę również załączyć plików na forum

 

Nikt inny nie zgłasza takich błędów. Już kiedyś sugerowałam Ci, by upewnić się na temat Symantec.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przeglądarka się otwiera ale strona nie wczytuję się. Jakiś czas temu jak spostrzegłem takie coś, pobrałem ie8 lecz i tak nic się nie zmieniło, odinstalowałem ie8, Chciałem zainstalować ie 7, instalacja przebiegała normalnie pobierało aktualizacje a na końcu pojawił się czerwony krzyżyk instalacja nie powiodła się. Posłużę się fotkami jaki mam ie i co się dzieje. Jak włączam ie wczytują mi się strona ustawiona i jakaś inna. Uruchomiłem Fix IE Utility i jest jak było mimo oczywiście wyłączonego pakietu.

Co do proxy to w ie nic nie ustawiałem ponieważ częściej korzystam z ff więc w nic się nie bawiłem.

Skrypt wkleiłem>zeskanowałem, ale na końcu powinno chyba być D. Powtórz proszę mi Picasso o co chodziło z tym upewnieniem się Symantec, ponieważ nie mam pojęcia co mogę mieć źle chyba w ustawieniach że wgrywanie zostaje przerwane.

fotki

otl

Odnośnik do komentarza

Wszystkie reinstalacje oraz Fix IE Utility były niepotrzebne:

 

 

Przeglądarka się otwiera ale strona nie wczytuję się.

 

No właśnie:

 

 

Co do proxy to w ie nic nie ustawiałem ponieważ częściej korzystam z ff więc w nic się nie bawiłem.

 

To z winy owego proxy. Usuń je: Opcje internetowe > Połączenia > Ustawienia sieci LAN > wymaż pola proxy i przestaw na połączenie bezpośrednie.

 

 

Chciałem zainstalować ie 7, instalacja przebiegała normalnie pobierało aktualizacje a na końcu pojawił się czerwony krzyżyk instalacja nie powiodła się.

 

W systemie jest wykryta aktualnie wersja IE7, toteż do instalacji wyższy IE8.

 

 

Skrypt wkleiłem>zeskanowałem, ale na końcu powinno chyba być D.

 

Nie. Parametr /C to nie jest litera dysku (!), to jest parametr w OTL umożliwiający przetworzenie komend CMD. Zupełnie niepotrzebnie dopisałeś /D, takie coś nie istnieje w OTL i polecenie nic nie wykonało (błąd "Invalid Switch: D"). Tylko moje komendy były prawidłowe.

 

Wyniki komend: w żadnym z folderów Koszy (RECYCLER sprawdzony na wszystkich partycjach) nie widać by było zajęte tyle ile pokazałeś na poprzednim obrazku. Jakim programem to sprawdzasz? Zweryfikuj jeszcze co powie SpaceSniffer (patrz na katalog RECYCLER). Dopuszczam jeszcze jedną rzecz: kontekst zabezpieczeń i odmowa dostępu do przeglądania elementów.

 

 

Powtórz proszę mi Picasso o co chodziło z tym upewnieniem się Symantec, ponieważ nie mam pojęcia co mogę mieć źle chyba w ustawieniach że wgrywanie zostaje przerwane.

 

Cóż, spróbować wyłączyć wszystkie osłony i zaporę dla testu, choć to może być za mało dla testu, gdyż nie deaktywuje całkowicie działania NIS. Zwykle się deinstaluje testowo cały program, by mieć 100% pewności.

 

 

PS. Logi wklejaj raczej na wklej.org a obrazki na imageshack, ciężko się pobiera za każdym razem RAR.

 

.

Odnośnik do komentarza
uruchomiłem SpaceSniffer, ale tych kwadracików jest tyle że nie sposób go dojrzeć.

 

Ta mapa jest dynamiczna, można ją dowolnie zoomować. Ponadto, w SpaceSniffer można przeskanować konkretny folder, czyli w tym przypadku wskazać ścieżki Koszy wszystkich partycji C:\RECYCLER, D:\RECYCLER, E:\RECYCLER i F:\RECYCLER.

Odnośnik do komentarza

SpaceSniffer podaje dokładnie to samo co już wiem ze skanu OTL. Spróbuj zrobić skan SpaceSniffer na wyższych uprawnieniach niż Twoje konto (poziom konto SYSTEM) i zobaczymy czy będzie różnica. W programie SysRun wskaż w dialogu ścieżkę do SpaceSniffer, co go uruchomi na uprawnieniu SYSTEM, i przeskanuj po kolei wszystkie wystąpienia RECYCLER.

Odnośnik do komentarza

To mam pytanie: czy w root dysków nie leżą przypadkiem inne foldery "Koszy" o nazwach: Recycled bądź $Recycle.Bin? Twój system to XP, a wszystkie partycje są w NTFS, toteż jedyny prawidłowy folder to RECYCLER.

Upewnij się, że masz włączone pokazywanie wszystkich ukrytych (w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > zaptaszkowane Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkowane Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego).

Odnośnik do komentarza

To już wiemy skąd pełny Kosz w Odkurzaczu. Policzył wszystkie katalogi spełniające nazwę dla Kosza. $Recycle.Bin to nazwa odpowiadająca Koszowi Vista i Windows 7. Jeśli taki system kiedyś był na innej partycji, to są po nim pozostałości. Inna możliwość: infekcja wrzuciła podróbkę. Rozumiem, że jest tylko zainstalowany Windows XP aktualnie.

Wszystkie foldery przez SHIFT+DEL skasuj z dysku. Jeśli któryś zwróci "Odmowę dostępu", sprawdź uprawnienia dla katalogu i przejmij go na Własność + przyznaj sobie Pełną kontrolę.

Odnośnik do komentarza
opróżniłem sobie, teraz biorę się za usuwanie katalogów $Recycle.Bin, ponieważ cały czas są.

 

Ale to już niepotrzebne! Jeśli Windows 7 jest zainstalowany (o czym nie wiedziałam, zasugerowana założeniem tematu w dziale Windows XP z logami spod Windows XP), to foldery Kosza przez niego utworzone ($Recycle.Bin) będą na każdej partycji i po usuwaniu i tak wrócą. Zostaw je w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...