Skocz do zawartości

Nie można uruchomić centrum zabezpieczeń systemu windows


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc,

 

od wczoraj wyłączyło mi się centrum zabezpieczeń w windows 7

 

i przy próbie uruchomienia pojawia mi się komunikat

 

"Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows"

 

 

Przeskanowałem już system programem Malwarebytes i usunąłem kilka szkodników,

 

oraz za poradą Picasso na jednym z forum wyczyściłem folder przywracania systemu

 

i dalej mam problem z uruchomieniem.

 

Załączam logi z OTL

OTL.Txt

extra.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie dołączyłeś raportu z Malwarebytes. Natomiast Centrum zostało wyłączone, gdyż jest tu infekcja:

 

[2011-04-29 00:58:59 | 000,076,800 | RHS- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\tzresc.dll

[2011-04-29 00:58:59 | 000,000,304 | -HS- | C] () -- C:\Windows\tasks\tgnrcfp.job

 

1. Usunięcie infekcji oraz rekonfiguracja usługi Centrum. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Windows\SysWow64\tzresc.dll
C:\Windows\tasks\tgnrcfp.job
sc config wscsvc start= delayed-auto /C
sc start wscsvc /C
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z tego działania.

 

2. Przejdź do apletu deinstalacji oprogramowania i odinstaluj: adware AutocompletePro oraz wątpliwej reputacji wtyczkę vShare (a dlaczego: KLIK). Powtórz ten sam proces deinstalacji także w menedżerze rozszerzeń Firefox.

 

3. Wytwórz nowy log z OTL opcją Skanuj. Dołącz log pozyskany z usuwania w punkcie 1

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, infekcja pomyślnie usunięta oraz przeczyszczony grom plików tymczasowych ~1.5 GB:

 

Total Files Cleaned = 1 629,00 mb

 

1. Drobniutka poprawka usuwająca szczątki po wtrętach w przeglądarkach. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: vshare@toolbar:1.0.2
O3 - HKU\S-1-5-21-256403822-514424232-2069742954-1001\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - No CLSID value found.

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem będzie szybko i bez restartu.

 

2. W OTL wywołaj funkcję Sprzątanie, co zlikwiduje kwarantannę z infekcją oraz program OTL.

 

3. Zaktualizuj 32-bitową Javę: INSTRUKCJE.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

5. Sugeruję także wymianę potwornego zaśmieconego Gadu-Gadu 10 alternatywą. W temacie Darmowe komunikatory popatrz na opisy: AQQ, Kadu, WTW i Miranda.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...