Skocz do zawartości

Password recovery - Problem z odzyskaniem hasła


Kowa1

Rekomendowane odpowiedzi

Program zadeklarował prędkość sprawdzania ( przy długości hasła 3 znaki ) 35 haseł na sekundę. Co przy wielkości tablicy znaków ( podstawowa tablica którą można wprowadzić z klawiatury bezpośrednio i z dodatkową funkcją Alt+wartość z klawiatury numerycznej ) 224 znaki z permutacjami co daje 11239424 haseł. Przy deklarowanej prędkości sprawdzenie hasła trój znakowego powinno mu zająć ok 3,7 doby. Jak na razie dokładnie realizuje taką prędkość - po około półtorej dnia deklaruje 43% wykonania zadania w obszarze trój znakowego hasła.

Gdyby przyjąć że program przy haśle 5-cio znakowy zachowa tą samą prędkość ( a osobiście sądzę że ja zmniejszy ) to rozpoznanie wszelkich możliwości z tej tablicy znaków zajmnie mu około półtora roku - 1,5 roku !!!!!!!!!!!!.

A w haśle którym zabezpieczyłem rara ( które, urwał, urwał wymyśliłem takie ciekawe że atak słownikowy ze słownika zawierającego wszelkie możliwe hasła jakie przyszły mi do głowy, jako te które mogłem wymyślić, { ok 30 sztuk } nie przyniósł skutku ) domniemam powinno być 5 znaków, ale może być nawet i 7. Kalkulatory którymi dysponuje w sposób dokładny liczą właśnie do tych 5-ciu znaków, przy tej wielkości tablicy znaków. No i dobrze bo aż boję sie pomyśleć o liczbach ( czasie pracy ) które mogły by przede mną ujawnić obliczenia dla hasła o długości 7 znaków.

Zabezpieczyłem rara permanentnie = nie widać niczego ( nazw plików czy choćby katalogów ) które mogły by mnie naprowadzić na trop.

Wiem że istnieją usługi udostępniania szybkich maszyn liczących, tak naprawdę na UAM-ie w Poznaniu od 80-tych lat. Takie maszyny im więcej liczą, tym szybciej liczą ( koszt zależny od czasu ) więc jak bym dorzucił jakiś program liczący np. efemerydę ciała niebieskiego to ewentualnie mógł bym sprostać kosztom. Ale niestety znajomy z którym mógłbym wejść w taką spółkę wyleciał i teraz mu liczy NASA za friko.

 

Dane pomocne:

 

Tablica znaków 118ba44f11e2.jpg

 

ParametryKomputra fa1c0551f2ad.jpg

 

AplikacjaUżywana a192430cbff7.jpg

 

Ma ktoś z tego forum "jakiegoś pomysła" - jak mawia Ferdek.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli dysponujesz kartą graficzną NVIDII obsługującą CUDA możesz spróbować takiej alternatywy:

http://www.crark.net/

 

Na pewno wynik czasowy będzie ciekawszy, są też komercyjne pakiety wspomagające się mocą drzemiącą w układach graficznych choćby ElcomSoft którego używasz ma takie narzędzia (choć nie mam pewności czy obsługują rar-a).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Bobasie

 

Nie wiem co tam "modzisz" ale jak już to powinieneś napisać jak to można zastosować w tej aplikacji ( dałem dokładne informacje ) lub jaką inną aplikacje można zastosować i jak. Inaczej to czyste "Donkowe" piendrolenie. Lub "Jarkowe" ( oczywiście piendrolenie - dla nie nadążających ) dla zwolenników innej opcji.

 

Na sprzęcie który podałem chodzi natywna karta intela - powinieneś się zorientować przed odpowiedzią lub zapytać !!!!!!!!! w skrócie piendrolenie dla samego piendrolenia - nie bij piany.

 

Mam parę innych kompów na gorszych niby prockach ale "kręconych" do wyższych taktowań lecz z niższymi fsb-usami. Niestety jk znam tego rodzaju applikacje niestety zamiast wrzucić tablice znaków w pamięć ( HGW dlaczego - raptem max 256 bajtów ) namiętnie krzystają z tej na dysku ( dlatego FSB jest istotnym parametrem ). Dodatkowo, dla wyciszenia, na Nwidiach ( takie rozwiązanie = http://pclab.pl/art14592-12.html ). Niby ma to mieć własne 512 pamięci ale HGW do czego tego nie wykorzystuje ( o ile w ogóle ma ) bo namiętnie korzysta z procka. Dodatkowo grzeje jak cholera ( jak miele kompem na okrągło zimą to wyłączam kalafiory i toto grzeje mi chatę ) UWAGA !!! odgotowało mi kondzie na płycie tak że bez dodatkowego wentylatora obudowy nie da rady !!!!!!!! Ostrzegam !!!!!!!!!

I niby "To" miało by mi robić dobrze na prędkości ( Nvidia !!! to to jest ) w programie elkomsoftu - no chyba jaja z pogrzebu.

 

Da rade ktoś napisać coś rozsądnego ???????????

 

PS

Obawiam się że moje problemy nie mają szansy na odpowiedź w ziązku z tym co powiedziała mi jedna z opuszczających mnie kobiet ( zanim nie zrezygnowałem z prób ): "za wysoko stawiasz poprzeczkę ".

 

Pozdrawiam normalnych i zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza

Kowa1 - Wiesz chociaż w zarysie o czym pisze maggreg dziamdziaku?

Mógłbym tu pisać wiele jakim dyletantem się okazałeś chociażby zaprzęgając lapka do liczenia, że nie wspomnę już o tym dupnym zdjątku jakiegoś przedpotopowego urządzenia udającego kartę grafiki. Ale skoro uważasz się za takiego pro to proponuję użyć do tego urządzenia pod tytułem PS3, teraz panie pro rozkmiń dlaczego.

Odnośnik do komentarza

Kowa1 - Wiesz chociaż w zarysie o czym pisze maggreg dziamdziaku?

Mógłbym tu pisać wiele jakim dyletantem się okazałeś chociażby zaprzęgając lapka do liczenia, że nie wspomnę już o tym dupnym zdjątku jakiegoś przedpotopowego urządzenia udającego kartę grafiki. Ale skoro uważasz się za takiego pro to proponuję użyć do tego urządzenia pod tytułem PS3, teraz panie pro rozkmiń dlaczego.

 

"siała baba mak nie wiedziała jak, marekWiedział nie powiedział a to było tak".

 

To ogromny zaszczyt napotkać tak mądrego człowieka który dał mi szanse zdobycia wiedzy iż popełniłem błąd zaprzęgając "lapka" do liczenia - bo jak "lapek" robi co innego to oczywiście nie liczy. Generalnie urządzenia cyfrowe robią wiele różnych rzeczy ale absolutnie nie liczą. Chociaż, jako dyletant, nie jestem tak do końca pewien czy nie jest odwrotnie tzn. cokolwiek robią urządzenia cyfrowe to zasadniczo głównie liczą.

 

Oo joo jooj !!! Ale mi napisałeś markuwu. Ale mi przykro że nie chcesz udostępnić mi, i innym czytelnikom, więcej swojej bezcennej wiedzy. Będę miał depresje przez tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz napiszę ( i ostatni bo dyskusja z tobą to jak rzucanie grochem o ścianę) panie pro dziamdziaku na początek, dobrze policzyłeś ilość możliwych hasełek ? To raz, a dwa przeczytaj uważnie co napisał maggreg, (jego post w zasadzie wyjaśnia wszystko aczkolwiek bardziej nadają się do tego karty ATI) - możesz dla ułatwienia kilka jeśli nie pomoże to kilkanaście razy, potem użyj wyszukiwarki, podaję kilka słów kluczowych: procesory strumieniowe, przetwarzanie równoległe, jednostki cieniujące.

Na koniec, nie zaprzątaj sobie tym głowy, bo cię rozboli, zwłaszcza z tym sprzętem :lol: Jako ciekawostkę podam ci, że liczenie sima nokii sl3 czyli łamanie hashu SHA1 na "normalnej" maszynie trwało od 2 tyg czasem do miesiąca , na równoległej,

2x i3 540

2 x 2GB ram

2x asus p7p55d-e pro

4 x HD5970

najdłużej to 2 dni. najkrócej ok. 14 min.

 

Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...