Skocz do zawartości

Problem z nagrywaniem płyt


szopen64

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zmiana taśm nie pomogła, sterowniki do kontrolera SCSI są najnowsze ale wróciłem też do poprzedniej starszej wersji tego sterownika lecz bez zmian. Wcześniej czy to na starszych czy nowszych sterach wszystko chodziło bez problemu i nie bardzo wiem skąd nagle ten błąd. Główny dysk z systemem to SATA, drugi dysk z danymi to ATA i podpięty pod IDE1 a nagrywarka pod IDE2, czyli powinno być OK. W biosie ustawiony jest RAID.

Odnośnik do komentarza

System to XP Pro SP3, płyta P4VM900-SATA2, bios AMI 1.10 z 2007r, 2 dyski twarde SATA i ATA. Nie pomagały żadne ustawienia, kombinacje czy inne sposoby, doszło do tego że napęd widoczny w biosie nie był wykrywany przez system, nie pomagała zmiana sterowników, odinstalowanie, zainstalowanie ponowne, zmiana ustawień, wł. lub wył. RAID, reset biosu, zmiana taśm, zmiana nagrywarki, po prostu w biosie był widoczny prawidłowo a w systemie niewidoczny. Robiłem wszystko co mi na myśl już przyszło i w końcu nie wiem co się stało że po którymś uruchomieniu komputera napęd został wykryty, do tej pory nie mam pojęcia co było przyczyną gdyż już pod koniec wiele czynności wykonywałem bezwiednie i bez przekonania ale się udało, nie wiem jak i co ale jest wykryty i działa prawidłowo jak również nagrywanie.

Problem na chwilę obecną rozwiązałem i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Wina : stary zdziadziały XP ;D

 

edit:

 

Wyjaśnienie powiedzmy że xp u mnie z nagrywaniem też miał problemy raz nagrywał sobie z prędkością 4x raz 12x ;] pomimo wymiany nagrywarki i sprawdzeniu błędów systemu. Do tego sterowniki nowsze pomagały ale za jakieś kilka dni były zamulane pomimo formatów itd. l;]

 

Tak więc: xp jak na dzisiejsze standarty to przeżytek który zaczyna się gubić w oprogramowaniu i nowszym sprzęcie (pomijając obsługę ram do 3,5 gb) .

 

 

Po instalacji 7 na tym sprzecie nowa i stara nagrywarka nagrywają z pełną prędkościa bez przerwy ;]

 

stad mój komentarz ;] choć sam mam 7 od pół roku bo wcześniej też wierzyłem w xp ;] jednak myślę że powinniśmy sie przesiadać z tego systemu na nowsze ;]

 

(chyba ze ma sie celerona i 512ram to lepiej nie xD)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...