Skocz do zawartości

Błąd przy włączaniu gimpa,recycler i migająca kreska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa dni temu przy włączeniu pc przed logiem windowsa pojawił się czarny ekran a w jegomiał .Dzisiaj zauważyłem lewym górny rogu migała białą kreska z ok 8 sekund, potem system normalnie się uruchomił .Wczoraj przy włączeniem sytuacja się powtórzyła .Dzisiaj jednak tej kreski już nie było.Miałem także taki problem ,że podczas włącznie gimpa wyskakiwał taki komunikat : http://img192.imageshack.us/i/gimpqz.png/ gdy zamknąłem tą tabliczkę x pojawiała się jeszcze 2x a potem gimp normalnie się uruchom ,że nie ma już tej tabliczki.Zaniepokoiło mnie też ,że wcześniej na pendrive wykryłem wirusa recycler usunąłem go z niego za pomocą Flash Disinfector,myślałem ,że przeszedł na komputer i przez niego dzieją się takie rzeczy jednak tak jakby wszystko się naprawiło ,widziałem także różne poradniki jak usunąć wirusa recycler i tam było pokazane ,że na partycji z Windowsem mam folder recycler ale ja takiego folderu nie mam nawet gdy zaznaczę opcję pokarz ukryte foldery. jednak dla spokoju ducha postanowiłem zrobić logi z OTL I GMER jak było w instrukcji .

Mój windows to XP home edition service pack 3 .Bardzo proszę o pomoc .

OTL.Txt

Extras.Txt

logi g.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tytuł tematu - następnym razem się proszę wysilić, takie tytuły są wyszczególnione w zasadach jako nijakie i błędne (EDIT: widzę, że już poprawiłeś nieco). W logach nie widzę śladów infekcji.

 

1. Otwórz menedżer rozszerzeń Firefox i wymontuj świństwa sponsoringowe: Conduit Engine + BitTorrentBar Toolbar. Następnie przejdź do Dodaj / Usuń i odinstaluj to samo. Oraz z dysku skasuj ten folder:

 

[2011-04-12 14:35:18 | 000,000,000 | ---D | C] -- E:\Documents and Settings\Piotr\Dane aplikacji\PriceGong

2. Będziesz miał problem z usunięciem tych plików z dysku, Windows ich nie widzi:

 

File not found -- E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05287.JPG

File not found -- E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05255.JPG

Do przetrenowania wątek "Nieprawidłowa nazwa pliku lub folderu": KLIK.

 

3. Nowe logi do oceny.

 

 

Zaniepokoiło mnie też ,że wcześniej na pendrive wykryłem wirusa recycler usunąłem go z niego za pomocą Flash Disinfector

 

Jak zdefiniowałeś "wirusa"? Chyba nie po samej nazwie "Recycler"? Nazwa nic nie oznacza, to zawartość jest istotna.

 

 

widziałem także różne poradniki jak usunąć wirusa recycler i tam było pokazane ,że na partycji z Windowsem mam folder recycler ale ja takiego folderu nie mam nawet gdy zaznaczę opcję pokarz ukryte foldery

 

Folder Kosza (RECYCLER) masz i to na każdej partycji. Foldery te mają aż dwa atrybuty, czyli H (ukryty) i S (systemowy), dlatego by je widzieć jest potrzebna inna opcja: odznaczenie "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". Jak mówię, te foldery są na każdym Windows XP sformatowanym w NTFS i sama ich obecność jest naturalna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do recycler coś tam avast wykrył więc postanowiłem użyć tego programu :) Usunąłem już Conduit Engine i BitTorrentBar Toolbar ,mam Jeszce usunąć te pliki ? : E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05287.JPG,E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05255.JPG Bo nie do końca zrozumiałem ?A potem zrobić nowe logi tak ?

Odnośnik do komentarza
Co do recycler coś tam avast wykrył więc postanowiłem użyć tego programu

 

Przeklej z raportu Avast co to było.

 

 

am Jeszce usunąć te pliki ? E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05287.JPG,E:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\DSC05255.JPG Bo nie do końca zrozumiałem ?

 

Tak, masz je skasować. W związku z tym, że mają wadę nazwy proste kasowanie zwróci błąd typu "nie można odczytać z dysku ...", dlatego skierowałam do artykułu, który opisuje jak sobie z tym poradzić. Automatycznie takie wadliwe pliki potrafi usunąć wyliczony tam program DeleteFXPFiles.

 

 

A potem zrobić nowe logi tak ?

 

Tak.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do tego Avasta to znalazłem tylko jakiś dziennik osłony,screen z niego : http://img130.imageshack.us/f/avasto.png/

 

Przepraszam nie zauważyłem ,że napisałeś o tym żebym usunął plik PriceGong ,więc usunąłem go i zrobiłem logi jeszcze raz ,logi w załącznikach :

Zauważyłem także gdy włożyłem pendrive do konsoli ,że znajduję się na nim plik autorun.inf i ten folder Recycler wcześniej ich nie było w folderze recycler znajduję się folder o nazwie S-5-3-42-2819952290-8240758988-879315005-3665 Co to może być ?

OTL.Txt

Extras.Txt

logi g.txt

Edytowane przez picasso
Wystarczy tylko jeden zestaw logów. Drugi post kasuję. //picasso
Odnośnik do komentarza
Zauważyłem także gdy włożyłem pendrive do konsoli ,że znajduję się na nim plik autorun.inf i ten folder Recycler wcześniej ich nie było w folderze recycler znajduję się folder o nazwie S-5-3-42-2819952290-8240758988-879315005-3665 Co to może być ?

 

To na pewno plik a nie folder autorun.inf utworzony przez Flash Disinfector? Zaś folder Recycler to może być katalog Kosza utworzony na urządzeniu przez system. Poproszę o pokazanie zawartości tego urządzenia. Podepnij pod komputer, popatrz jaką literę pendrive otrzymał w Mój komputer. Następnie otwórz OTL, wszystkie opcje ustaw na Brak i Żadne, a w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
DIR /S /A X:\ /C

(pod X: podstawiasz literę widzianą w Mój komputer)

 

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt) i przedstaw log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Wedle spodziewań ten autorun.inf to nie jest plik tylko folder utworzony przez Flash Disinfector. Ostrzeżenie na przyszłość: niektóre AV nie rozpoznają, że to folder o znaczeniu zabezpieczającym i mogą zgłaszać to jako infekcję.

 

 Katalog: G:\autorun.inf

2011-04-22 08:41

.

2011-04-22 08:41

..

2011-04-22 08:41 0 lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector

1 plik(˘w) 0 bajt˘w

Ów katalog RECYCLER jest pusty. Możesz go skasować. Przypominam, że by go widzieć jest wymagane przestawienie w Widoku opcji "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego".

 

 Katalog: G:\RECYCLER

2011-04-19 18:11

.

2011-04-19 18:11

..

2011-04-19 18:11

S-5-3-42-2819952290-8240758988-879315005-3665

0 plik(˘w) 0 bajt˘w

Katalog: G:\RECYCLER\S-5-3-42-2819952290-8240758988-879315005-3665

2011-04-19 18:11

.

2011-04-19 18:11

..

0 plik(˘w) 0 bajt˘w

Ogólnie: na urządzeniu nie widzę żadnych śladów infekcji.

 

2. Na temat czarnego ekranu z kreską i błędu GIMP nie wiem co sądzić. Ów błąd "Brak dysku - Exception Processing Message c0000013" może oznaczać różne rzeczy (w tym malware, ale tu tego nie widzę ...) i różne są podawane rozwiązania, typu czyszczenie ostatnio odwiedzanych / deinstalacja określonego oprogramowania / usuwanie lub deaktywacja urządzeń z systemu / zmiana liter dysków: KLIK / KLIK / KLIK. Pierwszym pytaniem jest: czy są tu jakieś urządzenia typu napęd dyskietek bądź czytniki kart? Drugim pytaniem jest: czy (nie)obecność pendrive ma wpływ na występowanie tego błędu? Trzecim pytaniem jest: czy Avast jest ustawiony na skanowanie napędu dyskietek?

 

avastfloppy.th.png

 

(Osłony w czasie rzeczywistym > Osłona systemu plików > Ustawienia zaawansowane > Skanuj podczas załączania)

 

3. Na wszelki wypadek (GMER nic nie widzi) podaj jeszcze odczyt z Kaspersky TDSSKiller. Jeśli cokolwiek wykryje, wszystko ustaw na Skip i nic nie usuwaj, tylko log do prezentacji.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1: Nie posiadam ani czytniku kart ani dyskietek z rzeczy przenośnych tylko pendrive .

2 : Ten błąd wyskakuję cały czas nie ma znaczenia czy pendrive jest wpięty czy wypięty .

3:Co do avasta to menu z twojego screen-a wygląda identycznie u mnie , te obydwie krateczki są zaznaczone ptaszkiem .

Co do tego Kaspersky TDSSKiller to po przeskanowaniu pisało ,że nic nie wykryło a co do logów to są w załączniku :

Chciałem jeszcze zapytać co to za plik na pulpicie o nazwie thumbs ? : http://img231.imageshack.us/i/screente.png Pokazał się gdy odznaczyłem opcje Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego żeby usunąć ten folder recycler z pendrive .

TDSSKiller.2.4.21.0_24.04.2011_13.48.15_log.txt

TDSSKiller.2.4.21.0_24.04.2011_13.49.26_log.txt

Odnośnik do komentarza

Próbując rozwiązać błąd "Brak dysku":

 

1. Skoro nie posiadasz napędu dyskietek, odznacz w Avast opcję skanowania tego nieistniejącego napędu.

2. Wyczyść całą historię podpinania urządzeń USB. W programie USB-set w karcie Cleaning Traces: w sekcji Mountpoints klik w Cleaning, w sekcji Traces of previous ... zaznacz wszystkie pola i klik w przycisk "Cleaning selected sections".

3. Wyczyść całą historię ostatnio odwiedzanych za pomocą MRU-Blaster.

 

Zresetuj komputer i sprawdź czy błąd nadal się ujawnia.

 

 

Chciałem jeszcze zapytać co to za plik na pulpicie o nazwie thumbs ?

 

Jest to cache miniaturek. Takich plików thumbs.db jest znacznie więcej w systemie. Dla sportu, jeśli interesuje Cię co jest nagrane w tym pliku, możesz podejrzeć jego zawartość za pomocą programiku Thumbnail Database Viewer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki z powodu ,że muszę jechać do babci zrobię to dopiero wieczorem ,gdy to wykonam napiszę do ciebie .Dzięki też za powiadomienie co to jest ten plik thumbs :)

 

Chciałem poinformować ,że zrobiłem te 3 kroki o których napisałeś zrestartowałem komputer i okazało się ,że kreski nie ma :) A także gimp uruchamia się bez błędu :) Bardzo ci dziękuję za wielka pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Końcowe uwagi:

 

1. Aktualizacja software:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 24

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

"Mozilla Firefox (3.6.16)" = Mozilla Firefox (3.6.16)

- Przeglądarki i Java do aktualizacji: INSTRUKCJE. Instalacja najnowszego IE ma znaczenie pod kątem zabezpieczeń i ma być wykonana niezależnie od tego, że używasz alternatywnych przeglądarek.

- (Opcjonalnie) zainteresuj się alternatywami dla GG10. Opisy: Darmowe komunikatory. Programy warte zachodu: AQQ, Kadu, WTW, Miranda.

 

2. Dziennik zdarzeń dręczy ten błąd:

 

Error - 2011-04-22 11:58:02 | Computer Name = BLAK-74WRDURPZ3 | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Zarządzanie aplikacjami zakończyła działanie; wystąpił następujący

błąd: %%126

Ten błąd jest normalnym zjawiskiem na XP Home. Microsoft "zapomniał" prawidłowo przekonfigurować usługę. Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj tę usługę, z dwukliku wywołaj Właściwości i Typ startowy zmień z Ręcznego na Wyłączony.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Chciałem poinformować ,że kreska wróciła

 

Mówiłam co próbuję rozwiązać: błąd "Brak dysku" podczas startu GIMP. Niewątpliwie na kreskę to nie mogło pomóc żadnym sposobem, bo moje akcje nie ruszają tego obszaru. Faza gdy to występuje to jest wczesna faza bootowania i tu wchodzą w grę dwa zespoły: urządzenia bootowania oraz obszar rozruchu dysku twardego. Wstępnie: wejdź do BIOS i sprawdź jak jest ustawiona kolejność rozruchu urządzeń. Szukaj opcji o nazwach podobnych do: Boot Sequence, Boot Order, 1st / 2nd Boot Device. Jeśli dysk twardy jest na dalszej pozycji, przesuń go na pierwszą, zapisz zmiany w BIOS i daj komputer na obserwację czy to ma skutki dla ujawniania owej "kreski".

 

 

Spróbuję zrobić to co napisałeś

 

To nie pomoże na kreskę. To są akcje poboczne.

 

PS. Przy okazji, jestem kobietą a nie facetem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, na początku chciałem przeprosić za tego faceta jeszcze się nie wyspałem :) Chciałem poinformować ,że gdy zrestartował mi się komputer po aktualizacji gdy pokazał się na nowo pulpit wyskoczył mi błąd z klawszami wyślij raport o błędach,nie wysyłaj u góry widnieje napis microsoft windows a zaraz pod nim grubymi literami : System windows odzyskał sprawnośc działania po poważnym błędzie raport o błędach z niego : http://img851.imageshack.us/i/73543746.png/ i informację techniczne na temat błędu : http://img231.imageshack.us/i/34773567.png/ Czy to normalne po instalacji tej aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza

Zresetowałem komputer i okazało się ,że tego błędu już nie ma może był to jakiś jednorazowy wybryk systemu ? A co do tej kreski zauważyłem ,że teraz miga o wiele krócej około 2 sekund.Więc nie wiem czy jest sens w chodzić do tego BIOS-u bo nigdy do niego nie wchodziłem i boję się ,że coś jeszcze popsuję a ta migająca przez 2 sekundy kreska mi za bardzo nie przesadza .

Odnośnik do komentarza
Zresetowałem komputer i okazało się ,że tego błędu już nie ma może był to jakiś jednorazowy wybryk systemu ?

 

Możliwe. Trudno mi to ocenić. Jeśli wszystko działa prawidłowo, problemu nie widzę.

 

 

A co do tej kreski zauważyłem ,że teraz miga o wiele krócej około 2 sekund.Więc nie wiem czy jest sens w chodzić do tego BIOS-u bo nigdy do niego nie wchodziłem i boję się ,że coś jeszcze popsuję a ta migająca przez 2 sekundy kreska mi za bardzo nie przesadza .

 

Nie obawiaj się tego tak. To jest bardzo prosta operacja. Przy starcie komputera przed załadowaniem systemu powinien być widoczny tekst wskazujący jaki klawisz należy użyć, by wejść do BIOS np. "Press DEL to enter setup". Klawisz jest różny w zależności od płyty głównej. Po wejściu do BIOS szukaj opcji podobnie brzmiących do tych co podałam i popatrz jaka jest kolejność startu urządzeń. Przepisz na kartce co tam widzisz, opuść BIOS bez zapisywania zmian i przedstaw tu te dane.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam ,że bardzo długo nie pisałem ale miałem dużo nauki w szkole a w majówkę nie było mnie w domu .Jednak kiedy wróciłem ku mojemu zaskoczeniu przy włączeniu komputera nie bł migającej kreski .Wyłączyłem komputer a po dwóch godzinach znów go włączalnym kreski też nie było zrób iłem też trzeci raz to samo i żadne kreski nie było wróciłem także dziś ,że szkoły i krechy też nie było tak jakby wszystko się naprawiło :) Wielkie dzięki za pomoc w wszystkich problemach :) Jeśli krecha by wróciła napiszę :)

Edytowane przez picasso
5.06.2011 - Upłynął miesiąc, brak adnotacji o powrocie problemu, temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...