Skocz do zawartości

qooqlle.com w Firefox Windows 7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że to kolejny temat o tym "qooqlle" ale po przeczytaniu poprzednich i próbie usunięcia dziadostwa zgodnie z poprzednimi instrukcjami nic z tego nie wyszło.

Uprzejmie proszę o pomoc... moje dane:

System: Windows 7 Enterprise SP1 (legalny)

Przeglądarka: Mozilla Firefox 3.6.16

 

Log z OTL1:

OTL1

W opcjach skanowania użyłem zgodnie z jedną z instrukcji:

%systemdrive%\*.*
/md5start
agp440.sys
atapi.sys
beep.sys
cdrom.sys
ndis.sys
winlogon.exe
userinit.exe
/md5stop

 

Log z OTL2

OTL2

Bez żadnych wpisów w polu skryptów.

 

Extras z OTL:

Extras

 

Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie i ewentualne podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

HultaJ

 

 

P.S. Dodam, że ta gnida zalęgła mi się po instalacji kodeków pobranych z torrentów (mam nauczkę).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło obowiązkowego loga z GMER. Użytkownicy z infekcją Qooqlle idą na niepożądane skróty, a ja zawsze sprawdzam pod kątem rootkitów system, mimo że Qooqlle to nie jest ten typ. Nie wolno zakładać, że jest tylko jedna infekcja. Skoro użytkownik był zdolny wpuścić jedną infekcję, może mieć ich X więcej zaczajonych.

 

 

W opcjach skanowania użyłem zgodnie z jedną z instrukcji:

 

Instrukcje na forum tu są jasne. Nie podaję do wklejania żadnych opcji. To co wklejasz to przestarzałe instrukcje (obliczania sum kontrolnych), bezmyślnie przejęte przez polskie fora na zasadzie podpatrzenia zachodnich. A zachód to już daleko w przodzie do tego co "wiedzą" u nas.

 

 

Zdaję sobie sprawę, że to kolejny temat o tym "qooqlle" ale po przeczytaniu poprzednich i próbie usunięcia dziadostwa zgodnie z poprzednimi instrukcjami nic z tego nie wyszło.

 

Instrukcje są unikatowe dla danego systemu, skrypty niepowtarzalne (i dopasowane do ścieżek konkretnego systemu), zawarte instrukcje często też wykraczają poza samo "Qooqlle".

 

 


Przechodząc do usuwania tego co widzę:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O2 - BHO: (no name) - {02478D38-C3F9-4efb-9B51-7695ECA05670} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [Readar_sl] C:\Users\hultaj\AppData\Roaming\Readar_sl.exe (Created with WinAutomation ("http://www.WinAutomation.com"))
O4 - HKLM..\Run: [TunesHelper] C:\ProgramData\TunesHelper.exe ()
[2011.04.20 16:07:49 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Theorica Divx ;-) Codecs
[2011.04.21 10:19:17 | 000,001,860 | ---- | M] () -- C:\Users\hultaj\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ju1l8o8f.default\searchplugins\search.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zresetowany. Otrzymasz log.

 

2. Do oceny: ów log z punktu 1 oraz nowe logi z OTL z opcji Skanuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...