Skocz do zawartości

Zawieszanie się systemu na dość wiekowym kompie


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już wziąłbym Deltę z aukcji haszyda (drugi link). Ten z pierwszego linku też jest z demontażu... A ten Fortron z proline.pl w zupełności by wystarczył = http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc-350w-hit-gwar24-od-proline-i1577179191.html = dwa lata gwarancji piechotą nie chodzi. :)

Poza tym:

Warto pamiętać, że starsze zasilacze tworzone były zgodnie z normą ATX12V v1.3 mają inaczej wyglądający graf obciążalności krzyżowej. Jest tak dlatego, że wówczas to linia +5V była najważniejsza, a +12V nie była zbytnio obciążona. Z tego też względu starsze zasilacze mogą nie radzi sobie przy nowych komponentach żerujących głównie na linii +12V.
http://zenfist.pl/pelen.php?id=24

Jeśli na nalepce tego paścia jest wersja normy ATX12V v1.3 to tym bardziej niczym nie ryzykujesz biorąc proponowane 350W. Porównywalne obciążenie dla linii +5V (i pewno sumaryczne dla linii +3.3V i +5V) - w stosunku do 400W Delty. Nie jestem pewien, ale w specyfikacji płyty głównej też powinno być podane w jakiej jest wersji... Starsze konfigi nie były zresztą tak prądożerne, więc 350W w zupełności wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chyba jednak mnie przekonałeś ;) Jest gwarancja 2 lata, więc w razie "W".... no i jeszcze ja będę mieć suchą głowę. Dzięki serdeczne wszystkim za fachowe porady.

 

Temat proponuję pozostawić otwarty, jednak myślę, że można go przenieść do działu Hardware. Ale to już jak szanowna Pani Admin uważa :rolleyes:

 

EDIT:Wracam do tematu na momencik, ponieważ dziś oddaję kompa. Zasilacz kupiony, wymieniony, kilka "wersji" że tak powiem XP (w tym również czysty XP SP3 bez przeróbek) instalowane i testowane, a system jak się wieszał, tak się wiesza. Nie mam już siły do tego. Wiesza się co prawda teraz rzadko, ale jednak. Najczęściej podczas odtwarzania obrazów flash w przeglądarce, na Ipla ani razu jak do tej pory. 2-3 razy zdarzyło się też przy "nic nie robieniu". Testowałem również kilka wersji Firefox'a, począwszy od 2 do 5. Karta graficzna testowana na innym kompie również nie powodowała żadnych błędów ani zawieszeń. Została tylko płyta do gruntownego sprawdzenia, co w domowych warunkach jest raczej niewykonalne. Chyba, że jednak problem stanowi dysk na którym wykryte były bad'y, sam już nie wiem. Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc i porady.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W kwestii dysku to możesz jeszcze spróbować go wyzerować (stracisz wszystkie dane). Podmiana (do testów) nia inny też byłaby jakimś wyjściem. Nie wiem kiedy było owo "dziś", ale mimo wszystko oddałbym kompa do jakiegoś porządnego serwisu, niech sprawdzą płytę główną. Mogła dostać po garach od poprzedniego zasilacza.

Ogólnie nie fajnie to wygląda. :rolleyes:

 

Spróbuj też zaktualizować sterowniki chipsetu płyty głównej, o ile jest taka możliwość. Albo... linux. :)

Odnośnik do komentarza

Fakt, mogła dostać po garach :rolleyes: ale o to niech już się właściciele martwią. Miałem też inny dysk, bardzo stary i błędów na nim że hoho, ale nic się na nim nie działo, albo za krótko testowałem. Wszelkie sterowniki jak zawsze aktualne. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...