Skocz do zawartości

Komputer resetuje się przy włączaniu gry/zacina się


tarnos12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) zostałem tutaj przysłany przez pewna osobę z innego forum która powiedziała że tutaj mogę uzyskać szybką pomoc, więc skopiuje temat z poprzedniego forum i liczę ze ktoś pomoże.

 

Włączam grę obraz mi mignie i pokażę przez chwile ekran gry i od razu się resetuje...inne objawy to zacinanie się komputera tzn co jakieś 5 sekund komputer chwilowo się zawiesza...tzn mam laga :/ ten problem nie występuje zawsze ale bardzo często i jak już się zacznie to reset czasami coś daje ale nie zbyt często tzn czasami po resecie wszystko wraca do normy i mogę np włączyć grę itd...Inny objaw to kiedy włączę grę mam problem z dźwiękiem...szumi w taki dziwny sposób jakby miał lagi i lagi tez są tak jak pisałem wyżej co kilka sekund...chociaż do gry dałem rade wejść bo przed wejściem tych lagów nie było i komputer mi się nie zresetował.Czasami daje rade grać przez kilka sekund i potem komputer się resetuje, przed resetem dźwięk mi szumi/burczy nie wiem jak to inaczej określić.

 

Błędy z zakładki Podgląd Zdarzeń-->System:

 

1.Błąd który według mnie sprawia te problemy:(pojawia się najczęściej)

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.---->Źródło:disk

 

2.inne błędy:(pojawiają się czasami/losowo ciężko podać przyczynę mogą mieć coś wspólnego z wyżej wymienionym błędem)

 

Na \Device\Ide\IdePort0 został wykryty błąd parzystości.---->Źródło:atapi

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

ohci1394---->Źródło:Service Control Manager(ten błąd wydaje się mieć najmniej wspólnego z cala reszta ale wole mieć pewność wiec go wstawiłem)

 

Inne informacje:

 

Mam 2 dyski C i D. Na dysku C mam zainstalowanego windowsa xp professional sp3...na dysku D mam ważne dla mnie pliki. Zrobiłem format dysku C ponieważ miałem wiele innych błędów i problemów z dyskiem C ale nawet po formacie niektóre wciąż się pojawiają.

 

System operacyjny :Windows xp professional sp3

 

 

@EDIT:

 

Wystąpił kolejny problem.

 

Włączam grę, komputer się resetuje...więc nic nie robię i czekam aż się włączy...logo windowsa się ładuje dużo dłużej niż zwykle czasami się zatrzymuje i ładuje się dalej po jakimś czasie komputer resetuje się na nowo...ale po tym 2 resecie komputer włącza się bardzo szybko tak jakby wszystko działało jak trzeba błąd który się pojawił w tym czasie:

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

ohci1394

 

czyli ten który uznałem za najmniej ważny z tych wszystkich może mieć jednak więcej wspólnego niż reszta :)

 

Dostałem różne odpowiedzi:

 

1->"Ja tam widzę błędy dysku daj obrazek z programu HDtune zakładka health "

 

 

A to moja odpowiedź:

 

a tutaj obrazek:

 

55016479.jpg

 

Kolejna odpowiedź jaką dostałem:

 

"Musisz "przyjrzeć" się taśmie łączącej dysk z płyta bo nie łączy prawidłowo wypiąć ja najlepiej i wpiąć ponownie i po tym napisz czy jest poprawa czy nie.Druga sprawa to jeszcze podaj jaki masz zasilacz "

 

a moja odpowiedź:

 

ok spróbuje :) najpierw wyłączę komputer i za paręnaście minut to zrobię jak trochę ochłonie i wtedy podam wszystkie informacje :) zajrzyj tutaj za jakieś 30 minut i powinienem już napisać :)

 

 

@EDIT:

 

od razu po włączeniu komputera pojawił się błąd:

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

ohci1394

 

 

reszta błędów się nie pokazuje nawet przy włączeniu gry...ale jak pisałem wcześniej to może się zdarzyć później :) wiec poczekamy i zobaczymy czy będę miał jakiś problem...zrobiłem jak kazałeś i jak na razie wszystko wskazuje ze odłączenie taśmy i podłączenie coś dało...mam taka nadzieje :) niżej napisze ci wszystko co może się przydać na temat zasilacza...

 

 

FCCL(chyba to jest nazwa zasilacza...ciężko powiedzieć)-Model ESP-300ATXSP4

Switching power Suply

 

następnie jest tabelka...

AC input->voltage------>current

AC-input->115V/230V->8A/5A

 

DC Output->Orange->Red->Yellow->(te 3 kolory sa pod voltage) White->Blue->Purple(te 3 sa pod Current)

DC Output->+3,3V--->+5V->+12V----------------------------------------->-5V----->-12V->+5vsb

DC Output->14A------>25A->10A------------------------------------------->+0,5A-->0,8A->2A

 

 

na razie to tyle, tamte błędy się pewnie pojawią za jakiś czas, więc napisze czy tak się stało a w między czasie może ktoś mi pomoże z tym błędem:

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

ohci1394-->Źródło:Service Control Manager

 

Dzięki za pomoc!

 

 

@@EDIT;

 

wszystkie błędy powróciły :) ale lagów nie ma jak na razie..komputer się nie resetuje tylko ten dźwięk szumi...ale wszystko się może jeszcze wydarzyć

 

 

 

@@@EDIT:

 

Włączyłem grę i po chwili grania komputer się zresetował i mam taki błąd

 

Kod błędu 000000f4, parametr 1 00000003, parametr 2 8650fa20, parametr 3 8650fb94, parametr 4 805fb02e.Źródło:System Error

 

a do tego wiele razy wyżej podane błędy

 

 

Następnie mi napisał:

 

"Hm chyb anie będzie łatwo,według mnie masz dysk uszkodzony atrybut BB ale nie do końca mam pewności czy bierze się go pod uwagę czy nie raczej tak,następna sprawa to zasilacz zdaje się jest to FEEL też niedobrze czarna lista pieron wie jakie on napięcia daje powinien być podmieniony,no i pozostaje analiza tych tych błędów ale na tym się specjalnie nie znam(...)"

 

Dlatego zostałem wysłany na to forum podobno picasso mógłby mi pomóc bardzo szybko :) ale liczę na każdą inna pomoc!

 

Dzięki :)

 

aha i raport z Everest`a był za długi więc dodam go w załączniku w skróconej wersji...chociaż nadal jest długa :)

Report.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz zasilacz Feel - to jest problem :) Jest to zasilacz który nie nadaje się do komputera. Nawet taki Fortron będzie lepszy. Druga rzecz to kabel ATA - nowy kosztuje około 6 zł więc ten który masz wymień na nowy i dostarcz raport z MHDD (skan i SMART) instrukcja w dziale Tutoriale. Póki nie będzie wiadomo czy sprzęt jest w dobrym stanie nie ma co ruszać Windowsa.

Odnośnik do komentarza

Masz zasilacz Feel - to jest problem :) Jest to zasilacz który nie nadaje się do komputera. Nawet taki Fortron będzie lepszy. Druga rzecz to kabel ATA - nowy kosztuje około 6 zł więc ten który masz wymień na nowy i dostarcz raport z MHDD (skan i SMART) instrukcja w dziale Tutoriale. Póki nie będzie wiadomo czy sprzęt jest w dobrym stanie nie ma co ruszać Windowsa.

 

z tego co czytam muszę ten program wypalić na płycie a w tej chwili nie mam płyty na którą mogę to zrobić :/

 

Dodam też ze wcześniej problemów takich nie miałem :) więc mam nadzieje że zasilacz wytrzyma jakiś czas jeszcze :) a ten kabel ATA...nie wiem który to ale do dysku mam podłączoną taśmę + kabel więc domyślam się że to jest ten kabel :) Wymienię go jutro jeśli nic innego nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Na razie nie mam skąd wziąć zasilacza :/ i jak pisałem wcześniej nie było tych problemów wcześniej a komputer był już używany :/ możliwe że po prostu mam pecha i akurat zasilacz przestał działać jak trzeba ale liczę że da się coś innego zrobić :)

 

przy okazji możesz mi wytłumaczyć dlaczego winą może być zasilacz? bo kolega mówi mi że to nie może być wina zasilacza bo jakby tak było to bym komputera nie mógł włączyć...chociaż pewnie się myli i druga rzecz mówi żebym użył Combofixa bo on niby naprawia wszystko...w co też wątpię.

 

@@EDIT:

 

zaktualizowałem wszystkie sterowniki do najnowszym pewnym programem...który robi to automatycznie :) ale przez najnowsze sterowniki do karty graficznej...są małe problemy :) tzn obraz czasami się psuje na chwile...i potem wraca do normy :/ i ogólnie widać że obraz powoli się ładuje...zmieniłem niektóre ustawienia...synchronizacja pionowa wyłączona, MipMap Detail level ustawiłem na perfomance...z 4 możliwości ten jest 2...a było na 4 high quality nie chciałem ustawić na najniższy bo myślę ze to pogorszy za bardzo jakość obrazu w grach ale nie mam pewności do czego to jest...teraz używam scrolla do przesuwania strony i mi tak jakby klatkuje...

 

 

@@@EDIT:

 

odinstalowałem wszystkie sterowniki od karty graficznej i zainstalowałem najnowsze jeszcze raz i widać pomogło :) ten program po prostu instalował nowe sterowniki nie usuwając poprzednich i przez to były te problemy :) ale to nie zmienia faktu że nadal mam problemy które podałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza

przy okazji możesz mi wytłumaczyć dlaczego winą może być zasilacz? bo kolega mówi mi że to nie może być wina zasilacza bo jakby tak było to bym komputera nie mógł włączyć...chociaż pewnie się myli i druga rzecz mówi żebym użył Combofixa bo on niby naprawia wszystko...w co też wątpię.

Co nieco o zasilaczach...

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe/ + http://zenfist.pl/pelen.php?id=24

+

Dlaczego na fixitpc.pl nie prosimy o "log z ComboFix" jako obowiązkowy.

 

Atrybut Ultra DMA CRC Error Count (wartość 1161) wskazuje na problemy z połączeniem płyta główna <> dysk, i najczęściej problemem jest kabel/taśma. Dlatego na początek powinieneś ją wymienić (tak jak sugerowano Ci wyżej). Ten atrybut nie zeruje się po usunięciu usterki, więc monitoruj go co jakiś czas - jak nie będzie wzrastał, to będzie OK. Po wymianie kabla sprawdź też log systemowy pod kątem błędów z tym wiązanych.

Odnośnik do komentarza

dzięki :) więc mam wymienić kabel i taśmę? nie rozumiem co mam sprawdzać...jakiś CRC czym to się sprawdza? jak to się sprawdza? nic nie rozumiem ;) ale kabel postaram się wymienić dzisiaj po południu, ponieważ nie wiem co dokładnie mam kupić możesz mi powiedzieć o co mam się pytać w sklepie? co mam kupić? bo jak mu powiem że chce kabel do dysku to nie wiem czy zrozumie ;x może jakaś nazwa lub coś :) dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Masz wymienić taśmę ATA = http://www.seagate.com/images/support/en/us/ata_cable.jpg (poproś o taśmę do dysków). Zakładam, że masz tylko jeden dysk.

Zerknij na swój obrazek w poście #1 - atrybut C7. Ten parametr monitoruj po wymianie taśmy. Możesz tym samym programem, ale lepiej byłoby to zrobić = patrz punkt S.M.A.R.T. dysku https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__p__844#entry844

Odnośnik do komentarza

Wcześniej wspomniane było o zasilaczu i w tym komputerze jest to podstawowa rzecz, którą należy wymienić, (linia 12V 120W ) biorąc pod uwagę sprawność tego zasilacza w porywach na poziomie 50% więc łatwo wyliczyć jak bardzo jest obciążony, ponadto prócz wymiany taśmy IDE spróbuj podłączyć dysk do innego molexa (molex to wtyczka zasilająca dysk, ta biała 4 pin'owa) z zasilacza wychodzą dwie linie po dwa molexy, jeśli masz jeden dysk i jeden napęd to zasilanie dysku weź z jednej linii, a napędu optycznego z drugiej.

Odnośnik do komentarza

ok spokojnie :D

 

1-> mam wymienić taśmę oraz kabel do dysku?

2-> wymiana zasilacza może być na razie problemem ale możecie mi polecić jakiś tani co kupie w sklepie komputerowym jakimś nie chce kupować przez internet.

3-> marekW nie jestem pewien o co chodzi ta taśma jest podłączona do dysku...ale jest też inna końcówka która nie jest podłączona mam podłączyć tą drugą? co do wymiany kabla oraz taśmy zrobię to jutro i napisze tutaj mniej więcej o tej samej godzinie co teraz a może wcześniej :)

 

marekW "z zasilacza wychodzą dwie linie po dwa molexy, jeśli masz jeden dysk i jeden napęd to zasilanie dysku weź z jednej linii, a napędu optycznego z drugiej. " ten części w ogóle nie rozumiem....z zasilacza wychodzą2 linie...chodzi o kabel ATA? czy taśmę IDE? tzn nie wiem o jaką białą 4 pin`owa ci chodzi...masz na myśli taśmę IDE? z tego co ja zauważyłem do dysku są podłączone 2 kable...tzn 1 taśma IDE oraz 1 kabel(ten kolorowy) ATA więc domyślam się że chodzi ci o taśmę ale nie jestem pewien. nie grzebałem przy zasilaczu jeszcze.

Odnośnik do komentarza
.chodzi o kabel ATA? czy taśmę IDE?
to jest to samo, jedni nazywają to ATA drudzy IDE a na dzień dzisiejszy poprawnie to jest PATA. Z tego co piszę nie trudno się domyślić, że pisząc "molex" nie mam na myśli taśm/kabli sygnałowych (tych szerokich) a te które prowadzą od zasilacza do dysku. Przecież to chyba jest jasne, że dane po kablu nie idą do zasilacza, prawda? Ogólnie szkoda, że ten problem poruszyłem bo jak widzę twoja wiedza ogranicza się do znajomości klawiatury, myszy, przycisku włącznika na obudowie stacji i monitora, lepiej będzie jeśli skorzystasz z pomocy serwisu/serwisanta.
Odnośnik do komentarza

to jest to samo, jedni nazywają to ATA drudzy IDE a na dzień dzisiejszy poprawnie to jest PATA. Z tego co piszę nie trudno się domyślić, że pisząc "molex" nie mam na myśli taśm/kabli sygnałowych (tych szerokich) a te które prowadzą od zasilacza do dysku. Przecież to chyba jest jasne, że dane po kablu nie idą do zasilacza, prawda? Ogólnie szkoda, że ten problem poruszyłem bo jak widzę twoja wiedza ogranicza się do znajomości klawiatury, myszy, przycisku włącznika na obudowie stacji i monitora, lepiej będzie jeśli skorzystasz z pomocy serwisu/serwisanta.

 

raczej nie z korzystam :) przyszedłem tutaj żeby uzyskać pomoc już mi wytłumaczyłeś to sobie poradzę -.- nie moja wina że każdy nazywa to inaczej a teraz ty mi mówisz ze to się nazywa PATA... napisze jutro co z tego wyszło. i wcale nie szkoda bo następnym razem będę wiedział to czego teraz nie wiem :)

Odnośnik do komentarza

Mamy więc ustalone - wymienić taśmę i spróbować z inną wiązką z molexami. Co do zasilaczy - powiedz skąd jesteś to raz a dwa marka FORTRON powinna Cię zainteresować. Myślę że łatwiej by było jakbyś zamówił zasilacz na Allegro - przy dostawie z kurierem i płatnością za pobraniem raczej nie dostaniesz cegły. Konkretną aukcje podałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Jestem z Gorzowa Wielkopolskiego i co masz namyśli mówiąc cegły? Jeśli podasz mi zasilacz jaki mam dokładnie kupić to raczej nie powinien się różnić od tego samego z allegro, ja nie kupuje używanego tylko nowy ze sklepu więc myślę że nie będzie problemów :)

 

Przeglądam allegro i widzę że cena takiego zasilacza to mniej więcej 50zł ale tam jest kilka różnych więc muszę wiedzieć jaki dokładnie kupić lub kilka opcji żebym miał do wyboru to będzie większa szansa że akurat taki znajdę :)

Odnośnik do komentarza

Cegła = nie działający. Podaj może ten link do allegro, bo w tej cenie to raczej są zasilacze używane lub ponaprawowe. W sklepach to raczej trudno Ci będzie trafić na tanie i markowe, chyba że Ci sprowadzą (co może dodatkowo kosztować).

 

wejdź na allegro i wpisz FORTRON =.= po lewej wybierz zasilacze i obudowy lub coś takiego i tam masz listę zasilaczy :) ja patrzyłem tylko na te KUP TERAZ

Odnośnik do komentarza

Jeśli wybrałeś z zakresu 400 - 490W (są 3) to jeden "pochodzi z demontażu nowego zestawu komputerowego, który nie został sprzedany", a aukcje haszyda to raczej ponaprawowe. Niemniej jednak w tym drugim wypadku niczym nie ryzykujesz. Jak trafi Ci się cegła lub będzie sprawiał problemy to nie ma problemu z jego wymianą - tyle teoria poczty pantoflowej (zresztą możesz to zweryfikować w necie i w komentarzach allegro).

Odnośnik do komentarza

raczej po demontażowe, jak większość aukcji z tego typu zasilaczami, ja w każdym razie kupiłem dziesiątki zasilaczy od haszyda i problemów z nimi żadnych nie miałem.

 

 

wiecie żebym nie kupił czegoś nie działającego dajcie mi link do aukcji jakiejś :) postaram się kupić w max tydzień chociaż wolałbym ze sklepu kupić nowy...

Odnośnik do komentarza

ok więc tak...zmieniłem dysk na inny ze starego komputera :) jak na razie problemu tego nie ma...zmieniłem także taśmę do dysku :) też ze starego komputera =.= jedyny błąd jaki mi wyświetla w podglądzie to:

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

ohci1394

 

to powoduje że komputer się długo ładuje :/ jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza

Ten ohci1394 jest sterownikiem do FireWire który to port powinieneś mieć na płycie. Myślę że na początek dobrze by było wyłączyć kontroler FireWire w BIOS-ie żeby zobaczyć czy będzie lepiej. Jak będzie lepiej to są dwie opcje - zostawić wyłączone (jeżeli i tak nie używasz) albo wgrać od nowa ten plik. Osobiście jak mam takie problemy to używam Ubuntu bootowanego z płyty żeby zobaczyć czy jest to błąd który jest zależny od systemu.

Odnośnik do komentarza

hmm, czy to jest kontroler hosta IEEE 1394 VIA zgodny z OHCI? mam przy tym zolty wykrzyknik...i od kad mam ten komputer nie moglem nic z tym zrobic :/ nie mam sterownikow do tego raczej ale nie pamietam zeby komputer mi sie tak dlugo włączał :/ z tego co napisałeś to nie potrafie tego zrobić ...nie wiem które to opcje ale jeśli to jest to co ci napisałem to raczej nic na to nie poradze :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...