Skocz do zawartości

Przycinanie się dźwięku z towarzyszącym przycinaniem się obrazu


Danio22

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu z moim komputerem zaczęły się dziać dziwne (nie aż tak, ale jednak) rzeczy. Otóż podczas oglądanie filmu, grania w grę, słuchania muzyki dźwięk wraz z obrazem "przycina" się. Dawniej, takiego problemu nie miałem. Skanowałem cały komputer programem antywirusowym (AVG Internet Security), który żadnego zagrożenia nie wykrył. Proszę o pomoc i dokładną instrukcję co mam zrobić (jakiś scan, albo coś), jakie informacje podać itd.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zapomniałeś o logu z GMER, a przed jego uruchomieniem musi być zdjęta emulacja wirtualna i aktywność sterownika SPTD (KLIK):

 

DRV - [2010-05-19 11:29:03 | 000,691,696 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

W podanym tu materiale nie widać znaków infekcji (ale pod kątem rootkitów system nie jest sprawdzony). I pewnie temat zostanie przeniesiony.

 

 

Otóż podczas oglądanie filmu, grania w grę, słuchania muzyki dźwięk wraz z obrazem "przycina" się. Dawniej, takiego problemu nie miałem.

 

1. Mało RAM:

 

510,00 Mb Total Physical Memory | 264,00 Mb Available Physical Memory | 52,00% Memory free

1,00 Gb Paging File | 1,00 Gb Available in Paging File | 59,00% Paging File free

2. Czy w tym systemie przed wystąpieniem problemów rezydował pakiet AVG Internet Security w widzianej tu wersji? W logu, po świeżo wygenerowanych plikach widać, że albo soft aktualizowałeś co dopiero, albo instalowałeś. Pytam nie bez powodu, tak silny i rozbudowany program jest głównym podejrzanym przy "cięciu", a jeśli okaże się niestety sprawcą, kompromisy nie wchodzą w grę.

 

3. Sytuacji nie pomaga obecność potwora Gadu-Gadu 10. Wymagania tego programu przerastają ludzkie pojęcie. Proponuję zamienić na program znacznie lżejszy (i bez reklam) z dobrą obsługą GG10. Takimi są: WTW i Miranda. Jeśli reklamy, to ewentualnie AQQ. Opisy w temacie: Darmowe komunikatory.

 

4. Wyłącz nieco ze startu. W programie Autoruns w karcie Logon odfajkuj to wszystko:

 

O4 - HKLM..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe (Nero AG)

O4 - HKLM..\Run: [nwiz] C:\WINDOWS\System32\nwiz.exe ()

O4 - HKU\S-1-5-21-436374069-1770027372-1177238915-1003..\Run: [ALLUpdate] C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe ()

O4 - HKU\S-1-5-21-436374069-1770027372-1177238915-1003..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe (Nero AG)

W Karcie Scheduled Tasks usuń zadania Google.

 

5. Drobne aktualizacje: Java 6 Update 24 (JRE) + Internet Explorer 8. IE aktualizowany niezależnie od tego, że jest nieużywany, to komponent zintegrowany zbyt mocno z systemem i musi być zaktualizowany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podczas działania GMER'a wyskakuje komunikat na niebieskim tle. Na końcu komunikatu jest napisane, rozpoczynanie zrzucania pamięci fizycznej.

 

Co do AVG. Miałem od ostatniego formatu AVG (chyba 9.0), ale kiedy zaczęły się problemy, zmieniłem na avast, ponieważ avg nie wykrywał żadnego wirusa (myslłem że to sprawka wirusa). Avast nic nie wykryl. Mój kuzyn doradził mi, abym ściągnął spowrotem AVG bo jest lepszy. Poczytałem troche na necie i załatwiłem sobie pełną wersję(z licencją) za free. Później pobrałem AVG Pc Tineup 2011 ( i także załatwiłem sobie pełną wersję z licencją wartą około 90zł za free). Próbowałem wszystkich znanych mi sposobów na naprawienie tego problemu. W końcu napisałem tutaj temat z prośbą o pomoc. W właśnie tym czasie (raczej zbieg okoliczności), przycinanie się występowało coraz częściej i dłużej (co ok.30sec i przez 15sec. zacinanie- przy oglądaniu filmu, słuchania muzyki, przy graniu w grę prawie że nieustannie [przedtem dało się jeszcze jakoś grać oglądać film, teraz już nie]). Jak wspomniałem, przy włączeniu gmer'a mój komp dosłownie się zawiesza i nie da się nic zrobić innego, jak ręczny reset.

 

Czy jest jakiś program, który znalazłby błędy i je zarazem usunął? Czy w moim przypadku warto się jeszcze "bawić" w szukanie przyczyny i przy znalezieniu leczyć mojego kompa? Czy format załatwiłby sprawę z moimi problemami? Jeśli tak to jak mam postępować, aby nie narażać się więcej na takie przypadki?

 

Czytałem trochę o programie ComboFix. Czy to dobry program do rozwiązywania takich problemów jak mój? Na czym polega jego działanie? Czy jest bezpieczny? Jeśli nie, to jakie krzywdy może spowodować?

Odnośnik do komentarza

Danio22, jeśli nie odpisuję to oczywiste, że: nie ma mnie na forum, nie mam czasu się zająć tym przypadkiem lub nie mam nic do powiedzenia. Posty-podbijanki nic nie wskórają.

 

 

Otóż podczas oglądanie filmu, grania w grę, słuchania muzyki dźwięk wraz z obrazem "przycina" się.

 

1. No cóż, mówiłam, mało RAM i obciążające oprogramowanie. A jeśli nie dowierzasz, to tu z forum świeży temat z AVG i jego konsumpcją pamięci na procesie SYSTEM: KLIK. Zaś GG10 potrafi mieć niewiarygodne statystyki zużycia zasobów.

 

Co do AVG. Miałem od ostatniego formatu AVG (chyba 9.0), ale kiedy zaczęły się problemy, zmieniłem na avast, ponieważ avg nie wykrywał żadnego wirusa (myslłem że to sprawka wirusa). Avast nic nie wykryl. Mój kuzyn doradził mi, abym ściągnął spowrotem AVG bo jest lepszy.

Proszę upewnij się, że AVG nie ma tu nic do rzeczy. To oznacza testową deinstalację całkowitą (i nie wstawiać żadnego innego antywirusa) i sprawdzenie jak zachowuje się system bez tego oprogramowania.

 

2. Jeszcze sprawdź czy przypadkiem transfer dysku nie przestawił się z DMA na PIO: KLIK. Zaprezentuj mi tu zrzut ekranu z właściwości kontrolerów dysku.

 

 

Czy jest jakiś program, który znalazłby błędy i je zarazem usunął? Czy w moim przypadku warto się jeszcze "bawić" w szukanie przyczyny i przy znalezieniu leczyć mojego kompa? Czy format załatwiłby sprawę z moimi problemami? Jeśli tak to jak mam postępować, aby nie narażać się więcej na takie przypadki?

 

Program? Skoro nawet nie wiadomo co się tu dzieje?

 

 

Czytałem trochę o programie ComboFix. Czy to dobry program do rozwiązywania takich problemów jak mój? Na czym polega jego działanie? Czy jest bezpieczny? Jeśli nie, to jakie krzywdy może spowodować?

 

To znaczy, że nie czytałeś opisu na forum. Ten program nie jest pod takie przypadki, to jest narzędzie do usuwania infekcji i to przez zaawansowanych a nie do "tuningu" komputera.

 

 

Podczas działania GMER'a wyskakuje komunikat na niebieskim tle. Na końcu komunikatu jest napisane, rozpoczynanie zrzucania pamięci fizycznej.

 

Czy usunąłeś sterownik SPTD narzędziem SPTDinst (deinstalacja programu go nie usuwa)? Czy AVG był wyłączony podczas próby uruchomienia? Czy próbowałeś w Trybie awaryjnym? System nie został tu wcale sprawdzony pod kątem rootkitów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...